מפת דרכים חדשה של AMD דלפה לרשת ואיתה מידע על מעבדי HEDT הבאים

AMD Threadripper AMD Threadripper

אחרי הדלפת המידע הגדולה על סדרת Ryzen 2000 אנו מקבלים הדלפה נוספת מאתר Informatica Cero עם מפת דרכים חדשה של AMD עד שנת 2020 שמציגה מידע חדש על הדור הבא של פלטפורמת השוק הגבוה שלה (HEDT) ה-Threadripper דור 2 ושמות הקוד של מעבדי AMD לשנת 2020 ה-Vermeer ו-Renoir.

מפת הדרכים החדשה מרחיבה את הידוע לנו על התוכניות של AMD אל תוך 2020, זאת בניגוד למפת הדרכים המלאה הקודמת שהסתיימה ב-2019. במפת הדרכים החדשה ניתן למצוא שמות קוד חדשים לליבות שנראה מ-AMD ב-2020, ה-Vermeer ו-Renoir, אשר מיועדות למעבדי ה-CPU וה-APU של החברה, בהתאמה, ולראשונה גם מידע על סדרת מעבדי ה-HEDT שכוללת היום רק את מעבדי ה-Threadripper שהוצגו ב-2017.

AMD מראה שוב את התמיכה הארוכה של החברה בעבור סוקט ה-AM4 ו-TR4 עד לשנת 2020, מה שיאפשר שדרוג קל גם בעתיד. בדומה לפועלה של אינטל בעבר, גם AMD משתמשת בתהליך “טיק-טוק” בו אחרי הצגת ארכיטקטורה חדשה, ZEN במקרה שלנו, יתבצע שיפור בייצור לפני הצגת ארכיטקטורה חדשה.

כך אנו מקבלים השנה במעבדי ה-Pinnacle Ridge את ליבות +ZEN בתהליך ייצור 12nm משופר לעומת 14nm בליבות ה-ZEN, כשבשנה הבאה נראה את ליבות ה-ZEN2 שצפויות להגיע בייצור 7nm.

מפת דרכים עדכנית AMD (מקור Informatica Cero)
מפת דרכים עדכנית AMD (מקור Informatica Cero)

 

בסדרת מעבדי ה-HEDT אנו רואים את: Threadripper דור 2, שיהיו זמינים השנה בתאריך לא ידוע, Castle Peak שיגיע בשנת 2019 ואת ה-NG HEDT, המעבד שמתוכנן ל-2020 ומגיע ללא שם קוד כרגע, אלא מוגדר רק כמעבד הדור הבא NG (ר”ת Next Generation).

בסדרת מעבדי ה-CPU לתושבת AM4 אנו רואים את: Pinnacle Ridge שיגיעו באפריל הקרובMatisse שצפוי להגיע בשנת 2019 ואת Vermeer שצפוי להגיע בשנת 2020.

בסדרת מעבדי ה-APU לתושבת AM4 אנו רואים את: Raven Ridge שהוצגו בפברואר השנהPicasso שצפוי להגיע ב-2019 ואת Renoir שצפוי להגיע בשנת 2020.

אין ספק כי AMD, עם הצגת מעבדי ה-Ryzen ו-Threadripper, הצליחה ליצור מחדש תחרות מול אינטל, תחרות שלפי מפת הדרכים לא צפויה להסתיים בזמן הקרוב אלא רק להתפתח הלאה.

השוואת מפרטים