מסך גיימינג Nvidia BFGD (תמונה באדיבות Nvidia)

מסך גיימינג Nvidia BFGD (תמונה באדיבות Nvidia)

יצרניות המחשבים DELL ו-HP מתנגדות להסכם ה-GPP הכובל של נווידיה

| יום שני, 16 באפריל 2018, 12:00 | חומרה, מחשבים

פרשת ה-GPP (ר"ת GeForce Partner Program) של נווידיה ממשיכה להכות גלים בתעשיית המחשבים כשעדכון חדש של אתר HardOCP בפרשה מגלה כי חברות DELL ו-HP מסרבות לשתף פעולה עם נווידיה ולקחת חלק בתוכנית ה-GPP בניגוד ל-ASUS, MSI ו-Gigabyte שהצטרפו לתוכנית והעלימו את מוצרי AMD ממותגי הגיימינג שלהם.

בדומה לידיעה המקורית, קייל בנט (Kyle Bennett), כתב באתר Hardocp, הצליח להשיג את המידע החדש לגבי ההתנגדות של HP ו-DELL מול נווידיה באמצעות הקשרים האישים שלו בתעשיית המחשוב כאשר באופן רשמי אף חברה אינה מגיבה על הפרשה בצורה פומבית וכל ניסיון לקבל תגובה מנווידיה על ידי האתר וגורמים נוספים נענה בשתיקה.

תוכנית ה-GPP שהוצגה על ידי נווידיה מכילה סעיף אחד בעייתי מאוד שהוצג – על מנת להיות חלק מתוכנית ה-GPP על היצרן להפוך את מותג הגיימינג שלו לבלעדי בעבור נווידיה. נכון להיום חברת Gigabyte ו-MSI, בעלות מותגי הגיימינג AORUS ו-MSI Gaming, העלימו את מוצרי AMD מהמותגים הללו כשחברת ASUS עובדת כרגע על מותג חדש ונפרד לכרטיסי AMD, ה-AREZ, על מנת להפריד אותו ממותג ה-ROG (ר"ת Republic Of Gamers) של החברה.

בניגוד לחברות שהצטרפו ל-GPP, חברות HP ו-DELL הן יצרניות מחשבים ענקיות וחזקות ומחזיקות כוח רב יותר מול נווידיה ויכולות לעמוד מול ה"איום" של נווידיה על הגבלת היתרונות של החברות שלא יצטרפו ל-GPP מול אלו שכן. המידע הקיים מדבר על התנגדות עקרונית של החברות כנגד תוכנית ה-GPP, אותה הן רואות כלא חוקית ואנטי תחרותית.

לנו המשתמשים נותר רק לראות כיצד תתפתח הפרשה ואילו יצרנים נוספים יצטרפו או יתנגדו לתוכנית ה-GPP של נווידיה.

מקורות
hardocp
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות