לשכת המסחר בארה”ב מציבה איסור על מכירת שבבים לחברת ZTE

שלט ZTE צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

ארה”ב מחמירה את הענישה כנגד יצרניות טכנולוגיה סיניות כאשר לשכת המסחר האמריקאית מודיעה על איסור מכירה של שבבים מטעם חברות אמריקאיות לחברת ZTE הסינית. האיסור אותו מטילה לשכת המסחר על ZTE כולל את כל יצרניות השבבים האמריקאיות, אך יותר מכל תיפגע היצרנית הסינית מחסימת אפשרות רכישת השבבים של קוואלקום, בין אם שבבים עבור טלפונים או מוצרים אחרים, וכן שבבים בייצור אינטל ומיקרוסופט. על פי דיווח רויטרס, החברות האמריקאיות אחראיות לייצור שבבים בעד 30% ממוצריה של ZTE, כך שהאיסור עשוי לפגוע ביצרניות השבבים גם כן.

איסור המכירה אותו הציבה לשכת המסחר בארה”ב יהיה בתוקף למשך 7 שנים ומגיע בעקבות הפרת הסכם מצידה של ZTE הנוגע להענשת עובדים שהיו אחראיים על יבוא סחורות הכוללות רכיבים של חברות אמריקאיות לאיראן. ZTE הודתה בשנה שעברה באשמת המכירה של מוצרים הכוללים טכנולוגיות אמריקאיות לשוק האיראני ובמסגרת פשרה אליה הגיעה עם הרשויות בארה”ב, הסכימה החברה לשלם קנס בגובה 1.2 מיליארד דולר, לפטר ארבעה עובדים ולהעניש 35 עובדים נוספים שהיו קשורים בהפרה דרך קיצוץ בונוסים. איסור המכירה כעת מגיעה בשל אי קיום החלק בהסכם הפשרה הנוגע להענשת 35 העובדים הנוספים.

לשכת המסחר הסינית הגיבה להודעה על איסור המכירה שהוטל על ZTE ועל פי דיווח בלומברג ציינה זו כי תפעל להגנה על האינטרסים של החברה ועסקים סיניים נוספים והוסיפה כי החברה משתפת פעולה עם מאות עסקים בארה”ב והביאה לעליה בתעסוקה בעקבות כך.

כניסתו לתוקף של איסור מכירת שבבים ל-ZTE משמעותו פגיעה ביכולת החברה לשלב טכנולוגיות אמריקאיות במכשיריה. סדרות ZTE Axon וכן מכשירים אחרים בתצורת ZTE ומכשירי חברת הבת נוביה (Nubia) עשויים להיפגע מהאיסור. החברה צפויה להציג השבוע את מכשיר סמארטפון הגיימינג הראשון שלה בסדרת Red Magic, אשר צפוי לכלול את מערכת העל-שבב Snapdragon 845 של חברת קוואלקום האמריקאית.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים