לקראת הנוקמים 3: מי זה ת’אנוס בכלל, ומה הוא מחפש?

ת'אנוס מתוך "הנוקמים: מלחמת האינסוף" (תמונה באדיבות פורום פילם) ת’אנוס מתוך “הנוקמים: מלחמת האינסוף” (תמונה באדיבות פורום פילם)

בסוף השבוע הקרוכ נזכה לצפות בסרט השלישי בסדרת “הנוקמים”, “מלחמת האינסוף” (Avengers: Infinity War). הסרט, שלפי השמועות עשוי להיות סרט הקולנוע היקר ביותר שנעשה אי פעם, מושך את תשומת לב המעריצים כבר מאז צאת “הנוקמים” הראשון, בו נרמז לראשונה שת’אנוס יהיה הנבל הסופי של גיבורי העל של מארוול (Marvel). מאז יצא לנו לראות את ת’אנוס עוד מספר פעמים, תמיד בהופעות קצרות מאוד, עד לטריילרים, בהם הוא חובט באיירון מן, מוחץ את קפטן אמריקה, ומנסה להוציא את הגביש מהמצח של ויז’ן. אבל מי הוא בכלל, ולמה הוא מסוכן כל כך?

מתנת האירוסין היקרה ביותר בכל הזמנים והעולמות

ת’אנוס מהקומיקס הוא יליד טיטאן, אחד הירחים של שבתאי. למרות שבילדותו הוא היה פציפיסט, בנעוריו המוות התחיל לרתק אותו. הוא היה כה מרותק מהמוות שלבסוף התאהב בהתגשמות הגופנית של המוות. אל תבלבלו אותה עם הלה, אלת המוות האסגרדית מ”ת’ור: ראגנארוק“. לא מדובר באלוהות מקומית, אלא בהתגשמות של הרעיון הקוסמי של המוות – משהו גדול ורב עצמה הרבה יותר.

את אהבתו למוות ת’אנוס החליט לבטא בצורה הכי ברורה שהייתה לו – לעזור לקיים את מהותה של אהובתו. את הטבח ההמוני הראשון שלו ת’אנוס ביצע בטיטאן, הירח עליו נולד, כאשר הוא הפציץ אותו מהחלל בנשקים גרעיניים רבים, כשהוא משאיר ממנו רק חורבות שאי אפשר לחיות בהן יותר. זה סיפק את מוות, וסיפק את ת’אנוס גם, אבל זה לא הספיק לו – הוא רצה יותר מזה. ואז הוא שמע על כפפת האינסוף.

כפפת האינסוף הינה כפפה קסומה, שמסוגלת לאחד את כוכן של ששת אבני האינסוף – אבני כוח שיכולות להשפיע על מרקם המציאות. האוחז בכפפה, כאשר כל ששת האבנים נמצאות בה, מסוגל לשנות את המציאות כפי שיעלה ברוחו. ות’אנוס רוצה להביא למוות בקנה מידה שאנחנו לא מסוגלים אפילו לדמיין. את הכפפה כבר יש לו, נותר לו רק להשיג את האבנים.

כפפת האינסוף
כפפת האינסוף

ששת האבנים ומקום המצאן האחרון

את אבני האינסוף השונות זכינו לראות לכל אורך היקום הקולנועי, החל מ”קפטן אמריקה” הראשון. כל אבן בפני עצמה הייתה מספיק עצמתית כדי שגיבור, ולעתים אף קבוצה של גיבורים, יצטרכו להתמודד איתה ועם הנבל התורן שאחז בה. אבל מה כוחה של כל אבן, ואיפה היא עכשיו? הנה רענון.

אבן החלל הכחולה – מוכרת גם כטסרקט, האבן הקובייתית הזאת הייתה מקור כוחו של הגולגולת האדומה, האויב הראשון של סטיב רוג’רס/קפטן אמריקה. האבן מאפשרת למשתמש בה לנוע בחלל ולשנות אותו. בסוף “הנוקמים” הראשון היא ניתנה לת’ור למשמרת, והוא שם אותה בכספת של אסגרד. ב”ת’ור: ראגנארוק” לוקי שם עליה עין, ובטריילר של “מלחמת האינסוף” אפשר לראות את האל התכסיסן נותן אותה למישהו, ככל הנראה ת’אנוס.

אבן השכל הצהובה – האבן הזאת הופיעה לראשונה ב”הנוקמים” הראשון, אבל לא בתצורה הטבעית שלה. אבן השכל הפעילה את השרביט של לוקי, שאפשר לו לשלוט במוחותיהם של אנשים. האבן חולצה מתוך השרביט ב”הנוקמים: עידן אולטרון”, והחיבור שלה עם ג’רוויס, הבינה המלאכותית של סטארק, יצרה את ויז’ן. כעת ויז’ן מתקיים בזכות האבן הזאת, לצערו הרב – קשה להאמין שת’אנוס לא ישיג את כל האבנים, מה שאומר שויז’ן, כנראה, לא ישרוד את הסרט הקרוב. לפחות עד שהנוקמים יחזירו את האבן ויחיו אותו בעזרתה.

אבן המציאות האדומה – אבן המציאות היא פחות אבן ויותר נוזל אדום צמיגי, שמזכיר מאוד דם עם רצון משלו. האבן האדומה מתמזגת עם גופו של המשתמש בה, ונותנת לו כוחות על שעולים גם על אלה של החזקים בגיבורים, כוחות שמאפשרים לעקם ולכופף את המציאות. האבן הופיעה לראשונה ב”ת’ור: העולם האפל”, אחרי שמלקית’, מלך האלפים האפלים, העיר אותה מרבצה. נכון לעכשיו האבן שמורה אצל האספן, ישות קוסמית שמלקטת דברים נדירים ועצמתיים.

אבן הכוח הסגולה – האבן הסגולה נמצאת במרכז “שומרי הגלקסיה” הראשון. נבל הסרט, רונאן המאשים, השתמש בה במטרה להשמיד את הכוכב זנדאר, עד שהשומרים עצרו אותו. האבן נותנת כוח הרסני לאוחז בה, אך כל מי שינסה להחזיק אותה בידיו יומת, אלא אם זורם בעורקיו דמן של הישויות שבראו את היקום. האבן שמורה בזנדאר, בידי חיל-נובה – הכוח הצבאי של הכוכב.

אבן הזמן הירוקה – מוכרת גם כ”עינו של אגאמוטו”, האבן הירוקה נותנת לאוחז בה שליטה ברצף הזמן. האבן נחשפה ב”דוקטור סטריינג’“, ולא הופיעה שוב מאז. סטריינג’ עצמו השתמש בה כדי להתיש ולהביס את השד הנורא דורמאמו, והיא עדיין ברשותו.

אבן הנשמה הכתומה – האבן היחידה שלא הופיעה עדיין באף אחד מהסרטים. יש כל מיני תאוריות ורעיונות של מעריצים לגביה, וסביר מאוד שנגלה מה היא כבר בסרט הקרוב – למרות שיתכן שהיא דווקא תשמר לסוף הסאגה, לסרט “הנוקמים” הרביעי.

חלק מהאבנים ת’אנוס ישיג בקלות – חיל-נובה לא יוכל לעמוד מולו, האספן כנראה לא יתנגד לו, ואת הטסראקט הוא יקבל מלוקי פשוט במתנה. על אבן הזמן ואבן השכל הוא יצטרך להילחם יותר. ככל הנראה “מלחמת האינסוף” יתמקד במאבק הזה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים