מארק צוקרברג, מנכ”ל Facebook: “החברה תשיק משהו מדהים בשבוע הבא”

אין ספק שהשקתו המצומצמת של שירות גוגל+ יוצרת המון רעש ברשת האינטרנט, הן של משתמשים המבקשים לקבל גישה לשירות והן של משתמשים שכבר קיבלו גישה לשירות ומנסים לעכל את העובדה שפייסבוק כבר לא לבד בזירה המרכזית. אין ספק בכלל שגם פייסבוק עצמה, המהווה מונופול בתחום החברתי באינטרנט, חוששת מעט מהשירות החדש של גוגל המתחרה בה באופן ישיר ומאיים להפילה מהפסגה.

בפגישה שערך מנכ”ל פייסבוק, מארק צוקרברג, עם מספר עיתונאים במשרדי החברה ביום רביעי האחרון, דובר על “משהו מדהים שיושק בשבוע הבא” – כך ציטטה סוכנות הידיעות רויטרס את מנכ”ל הרשת החברתית הגדולה בעולם. כבר מזמן שפייסבוק היא הרבה יותר מרשת חברתית והיא לעיתים גם משפיעה רבות על העולם הטכנולוגי ואף מעבר לכך – תארו לכם לאיזה מחיר היה מגיע גביע קוטג’ בישראל אילולא פייסבוק. כעת מסתמן כי פייסבוק מתכוונת לשלוף עוד קלף מהשרוול, כזה שעתיד לשנות שוב את הדרך בה אנחנו מתקשרים עם החברים שלנו. אז על מה כבר תוכל פייסבוק להכריז בשבוע הבא?

ישנן כמה אפשרויות, הנה הן לפניכם:

 • שירות שיתוף תמונות חדש לאייפון שפרטים אודותיו כבר דלפו לרשת. השירות עתיד להיקרא WithPeople או Hovertown וקרוב לוודאי יהיה חלק מובנה בהאפליקציה של פייסבוק לאייפון, או שהחברה תצליח להפתיע עם אפליקציה נפרדת לגמרי.
  .
 • אפליקציית פייסבוק ייעודית לאייפד לה מחכים מחזיקי המכשיר מעל לשנה, בה שירות שיתוף התמונות יהיה מוטמע מלכתחילה.
  .
 • חשיפת פרטים נוספים ותחילת דרכו הפומבית של פרויקט “ספארטן” עליו דיווחנו לכם לא מזמן.
  .
 • עדכון נרחב לשירות Places המאפשר לנו לשתף את חברינו במקום בו אנו נמצאים, במסגרתו אולי אף תציע עוד אפשרויות חדשות מבוססות על מיקומנו.
  .
 • שירות שיחות וידאו צ’אט מובנה בדפדפן שיופעל על ידי Skype. זו אינה הפעם הראשונה שאנו שומעים על כך, כבר בנובמבר האחרון נמצאה הוכחה לכך שבוצעה הטמעת שירותי Skype באתר פייסבוק, אמנם אין לדעת אם השירות ישולב עם מערכת החשבונות הקיימת של סקייפ או שמא יהיה ייחודי למשתמשי פייסבוק. השירות, אם יושק, יהווה תחרות ישירה לשירות ה”זולות” (Hangout) של גוגל+. ההזמנה לאירוע, שיערך ביום רביעי הקרוב (ה-6 ביולי), עושה חסד עם אפשרות זו יותר מכל האחרות הנזכרות מעלה.

האם מדובר בצעד אסטרטגי שעתיד להגן על פייסבוק מכניסתה של גוגל לתחום החברתי עם “גוגל+? מעבר לכך, האם חסר לכם משהו ברשת החברתית שהייתם שמחים אם יושק?


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים