אפליקציית Your Phone של מיקרוסופט תאפשר לכם לשלב את הטלפון ב-Windows 10

לוגו ווינדוס 10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

במסגרת כנס המפתחים Build 2018 הציגה הערב (ב’, 7.5) מיקרוסופט כלי חדש למשתמשי מחשבים עם מערכת ההפעלה Windows 10 שבאמצעותו ניתן יהיה לעבוד עם הסמארטפון והמחשב בצורה נוחה יותר. אפליקציית Your Phone שפיתחה החברה ותגיע בעתיד הקרוב למשתמשי מערכת ההפעלה ווינדוס 10, תאפשר הצגה של מסכי הטלפון על גבי המחשב עם אפשרות גישה לנתונים כמו תמונות או הודעות טקסט וכן לקבל התראות מהמכשיר בקלות וללא צורך בהרמת המכשיר מהשולחן או הוצאתו מהתיק\כיס.

האפליקציה החדשה תתמוך במכשירי אנדרואיד ו-iOS, אך הפונקציונליות שתהא זמינה בין המכשירים צפויה להיות שונה, כאשר היתרון בכמות הפונקציות הזמינות ילך כפי הנראה לפלטפורמת אנדרואיד. בשלב זה מתכננת מיקרוסופט לשחרר גרסת בדיקה לאפליקציה למשתמשי תכנית Windows Insider של ווינדוס 10, זו תגיע כבר בשבוע הקרוב.

פונקציונליות נוספת אשר צפויה להגיע לפלטפורמות המובייל אנדרואיד ו-iOS היא “ציר הזמן” (Timeline) שהוצג יחד עם עדכון אפריל של ווינדוס 10 (Redstone 4). ציר הזמן מאפשר להמשיך את העבודה שהתחלתם במכשיר אחד במכשיר אחר. כמו במקרה של אפליקציית Your Phone, גם פונקציית ציר הזמן תופיע תחילה על גבי מערכת ההפעלה אנדרואיד, זאת כחלק מה-Microsoft Launcher, כאשר למכשירי אייפון ואייפד תגיע האפשרות בהמשך הדרך דרך דפדפן Edge.

השוואת מפרטים