גוגל מעדכנת את ה-Google Assistant עם תכונות חדשות

גוגל פתחה אמש (ג') את כנס המפתחים Google I/O 2018 בקליפורניה, ארצות הברית. במסגרת אירוע הפתיחה לכנס המפתחים הכריזה ענקית הטכנולוגיה על שדרוגים בלא מעט חטיבות של החברה ובמרכזן הבינה המלאכותית. בנוסף לכך הציגה החברה חידושים ואפשרויות חדשות אשר הוטמעו בעוזרת האישית של החברה, Google Assistant.

לאחר שהעוזרת האישית של החברה הגיעה ללא פחות מ-500 מיליון מכשירים מסביב לעולם, כעת מעידה החברה כי Google Assistant תתמוך ביותר מ-30 שפות עד סוף השנה הנוכחית ותהיה זמינה ב-80 מדינות. נוספות לרשימת המדינות שיקבלו את מכשירי ה-Google Home וה-Google Home Mini יהיו כרגע דנמרק, מקסיקו, קוריאה, נורווגיה, הולנד, שוודיה וספרד. בנוסף לכך, העוזרת האישית רצה על יותר מ-5000 אביזרי בית חכמים ותומכת במעל 40 מותגי רכב.

שישה קולות חדשים

עם הכרזת החידושים אשר יוטמעו בעוזרת החדשה, הדגישה החברה כי היא מעוניינת להפוך את השיחות עם העוזרת לחוויתיות יותר במטרה לעשות דברים בשביל המשתמשים. העדכון הראשון אותו הציגה החברה הוא שילוב של שישה קולות חדשים אשר נוצרו באמצעות טכנולוגיית ה-WaveNet.

WaveNet מאפשרת לגוגל לבנות קול ייחודי באמצעות שימוש בדגימות קול אקסלוסיביות בשילוב בינה מלאכותית ללמידת קולו של היוצר. תוך שימוש בטכנולוגיה הזו, בנתה גוגל שישה קולות אשר יוטמעו בעוזרת האישית של החברה. עם זאת, מאוחר יותר השנה תוסיף החברה באמצעות טכניקה זו את קולו של הזמר ג'ון לג'נד (John Legend) לתוך המערכת.

החידוש השני אשר הוסיפה החברה לגוגל אסיסטנט היא האפשרות לנהל שיחות מתמשכות עם המשתמשים, זאת באמצעות הבנה מתי המשתמש מדבר אליה ומתי המשתמש מדבר לאדם הנמצא לידו. בנוסף לכך, השיחות המתמשכות יוכלו לצאת לפועל בצורה קלה יותר עקב כך שגוגל הסירה את הדרישה לומר "Hey Google" בתחילת כל משפט.

התכונה השלישית אותה הוסיפה גוגל היא האפשרות לדבר עם העוזרת תוך דרישה לבצע מספר פעולות במשפט אחד. לדוגמה, תוכלו לבקש מהגוגל אסיסטנט לבדוק מה מזג האוויר הנוכחי בתל אביב ובחיפה במשפט בודד, את הבקשה תבין העוזרת באמצעות שימוש בבינה מלאכותית ובאמצעות הפרדה בין הבקשות למשפטים נפרדים.

האפשרות הרביעית אותה הכירה לנו החברה זו האופציה להגדיר מספר פעולות מראש לתוך פעולה אחת. לדוגמה, תוכלו להגדיר שכאשר תאמרו לעוזרת שכעת זה זמן ארוחת הערב, היא תכבה את הטלוויזיה, תנגן את המוזיקה המועדפת עליכם ותאמר לכל יושבי הבית כי הגיע זמן ארוחת הערב. למעשה, על האפשרות הזו הכריזה החברה כבר בפברואר אך במסגרת מצומצמת של 6 פעולות מוגדרות מראש בלבד.

החל מחודשי הקיץ תחל החברה להפיץ פיצ'ר נוסף להגדרה המוזכרת, כאשר באמצעותו תוכלו להגדיר את הפעולות ליום מוגדר מראש ולזמן ספציפי דרך אפליקציית השעון של גוגל.

Phone Call By Google Assistant (תמונה: גוגל)

Phone Call By Google Assistant (תמונה: גוגל)

את התכונה החמישית הפיצה גוגל במטרה לגרום למשתמשים לנהוג בנימוס כלפי החברה הסובבת אותם, ובמקרה המוזכר, כלפי העוזרת האישית של החברה. המטרה הזו תצא לדרך באמצעות כך שבכל פעם שתבקשו מגוגל לבצע פעולה בשבילכם עם המילה "בבקשה" (Please או Pretty Please), העוזרת תשבח אתכם תחילה ולאחר מכן תבצע את הדרישה.

מראה חדש ומשופר

גוגל ממשיכה לשפר את העוזרת האישית עם שיפור לא רק בקולה של העוזרת אלא גם במראה. הגוגל אסיסטנט תעשה שימוש במסך מלא בדרך חכמה ואינטואיטיבית אף יותר .לדוגמה, ברגע שתשאלו על דמות מוכרת, Google Assistant לא רק תספר לכם על הדמות אלא גם תציג לכם תמונה ואפשרויות נוספות.

בנוסף לכך, הציגה החברה האמריקאית מסכים חכמים אשר רואים אור לראשונה באמצעות שיתוף פעולה עם חברות כמו Lenovo, JBL ו-LG. המסכים המוזכרים יאפשרו תקשורת תמידית עם הגוגל אסיסטנט אשר תאפשר פעולות רבות כמו פתיחת סרטונים ספציפיים ביוטיוב על פי בחירת המשתמש, הצגת מתכונים בשלבים ותמיכה ב-YouTube TV.

מכשירים עם Google Assistant

תמונה: גוגל

לצד הדברים הללו, הטמיעה החברה את Google Assistant גם באפליקציית גוגל מפות על מנת לאפשר לנהגים גישה להודעות אשר קיבלו באמצעות הקראתן על ידי העוזרת לצד אופציה להחזרת תשובה, כך שלא יצטרכו להוריד את העיניים מהכביש. זאת יחד עם אפשרות לבקש מהעוזרת לנגן מוזיקה ופודקאסטים, ולהקריא סיכום של ההודעות האחרונות.

ניהול שיחות בדרך חדשה

ענקית החיפוש האמריקאית לא מתכוונת לשמור לעצמה כמה חידושים בכיס כאשר החידוש האחרון אותו הציגה נקרא Google Duplex. גוגל דופלקס מתיר למשתמשיו לומר לעוזרת האישית של החברה להזמין עבורם מקום במסעדה או תור אצל הספר, זאת בעוד שאת השיחה כולה עם האדם בצד השני של הקו תנהל לא אחרת מאשר גוגל אסיסטנט. בשתי הדוגמאות המוצגות בוידאו מטה תוכלו לשמוע את העוזרת האישית של גוגל מזמינה תור למספרה ומקום במסעדה.

כל שתצטרכו לעשות לפני השיחה הוא לומר לגוגל אסיסטנט לאיזה תאריך ושעה לקבוע לכם את התור. במידה ולעסק יש אתר המאפשר לבצע הזמנות, העוזרת תעביר את הזמנתכם דרך האתר, אך במידה ואין לעסק אתר שכזה, העוזרת תבצע את השיחה המוזכרת ותזמין את בחירתכם. את השיחה תבצע העוזרת בקול אמיתי עם ניואנסים של שיחה רגילה בין שני אנשים. לאחר קביעת התור, העוזרת תקבע לכם את האירוע ביומן ותזכיר לכם כשהאירוע יתקרב.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות