ביצועי מחשב נייד מבוסס Snapdragon 845 דלפו לרשת

שיתוף הפעולה בין מיקרוסופט (Microsoft) וקוואלקום (Qualcomm) הוביל ליצירת דור חדש של מחשבים ניידים המרצים את מערכת הווינדוס 10 של מיקרוסופט על מעבדי ARM כשהמחשבים הראשונים השתמשו בערכות שבבים Snapdragon 835. עכשיו אנו מקבלים הדלפה לביצועי הדור הבא של הניידים שיגיעו עם מערכות שבבים Snapdragon 845 עם שיפור של כ-50% בביצועים.

מיקרוסופט וקוואלקום, יחד עם יצרני מחשבים כמו HP ו-אסוס (Asus), הציגו את ניידי ה-ASUS NovaGo ו-HP ENVY x2 שהשתמשו במערכת השבבים Snapdragon 835 לקראת סוף 2017 למרות שקוואלקום כבר הכריזה על מערכת העל שבב Snapdragon 845 באותו הזמן, צעד שלא היה מובן על ידי רבים.

הביצועים של ניידי ה-835 לא היו גבוהים במיוחד לעומת ניידים רגילים, אולם כעת, עם הדלפת ביצועי נייד לנובו (Lenovo) מבוסס שבב Snapdragon 845, אנו רואים  שיפור ביצועים של עד כ-50% כששבב ה-845 רץ במהירות גבוהה של 2.96Ghz, תדר גבוה מזה שאפשר למצוא במכשירי הסלולר.

ביצועי נייד מבוסס 845 (מקור Geekbench)

ביצועי נייד מבוסס 845 (מקור Geekbench)

בנוסף לשימוש בשבב המתקדם יותר, ניידי ה-ARM מקבלים תוספת ביצועים משמעותית עם השקת ערכת הפיתוח ARM64 SDK על ידי מיקרוסופט ב-Visual Studio 15.8 preview. ה-SDK (ר"ת software development kit) יאפשר לבצע המרה מלאה של אפליקציות UWP ו-Win32 ל-ARM.

על ידי שימוש בהמרה מלאה, ולא באמולציה שבוצעה עד כה, האפליקציות השונות יוכלו לעבוד בצורה טובה ומהירה יותר על מעבדי ה-ARM מכפי שהם עשו עד כה.

קימפול אפליקציות ל-ARM (מקור neowin)

קימפול אפליקציות ל-ARM (מקור neowin)

השילוב בין המעבד לסנאפדרגון 845 של קוואלקום וה-SDK ARM64 של מיקרוסופט יכול להיות המקפצה הגדולה של ניידי ה-ARM בשוק, כשיחד עם מערכת השבבים החדשה יוכלו הניידים החדשים לספק ביצועים דומים יותר לניידים רגילים אבל עם זמני סוללה ארוכים פי כמה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות