חברת ARM מכריזה על מעבד Cortex-A76, מעבד גרפי Mali-G76 ומעבד וידאו Mali-V76

Cortex-A76 Mali-G76 Mali-V76 Cortex-A76 Mali-G76 Mali-V76

חברת ARM, מפתחת ארכיטקטורת המעבדים באותו השם, הכריזה על הדור הבא של ארכיטקטורת החברה לשוק המכשירים הגבוהה הכולל את מעבד ה-Cortex-A76, המעבד הגרפי Mali-G76 ומעבד הוידאו Mali-V76. לראשונה, ARM מתארת גם את הביצועים של המעבד החדש כביצועים ברמת “מחשב נייד” (laptop-class) כשהיא מכוונת לשוק הניידים בו שולטים המעבדים של AMD ואינטל.

הדור הבא של ARM מכוון לשוק הניידים, בו החברה הצליחה ליצור דריסת רגל לאור שיתוף הפעולה בין קוואלקום ומיקרוסופט עם הצגת ניידי ווינדוס 10 מבוססי מעבדי ARM. בעוד הניידים צפויים לעבור לשבבי Snapdragon 845 ולהציג ביצועים משופרים, המעבר העתידי ל-Cortex-A76 צפוי להציג שיפור ביצועים גבוה עוד יותר.

Cortex-A76

מעבד ה-Cortex-A76 החדש של ARM בא להחליף את ה-Cortex-A75 ונועד לשוק הגבוה. המעבד החדש מציג שדרוג של תהליך הייצור מ-10nm ל-7nm עם שינויי ארכיטקטורה שמציגים שיפור ביצועים של עד 35% ושיפור של עד 40% בצריכת החשמל. ARM ממשיכה להציג שיפור קבוע מדור לדור במעבדי החברה כשבתחום “לימוד המכונה” ML (ר”ת Machine Learning), ה-A76 מציג שיפור של פי 4 בביצועים לעומת הדור הקודם.

Mali-G76

בתחום הגרפי ARM מציגה את Mali-G76, המעבד הגרפי החזק ביותר של החברה שמציג שיפור של 30% בביצועים ושיפור של 30% בצריכת החשמל בהשוואה ל-Mali-G72 יחד עם שיפור “לימוד המכונה” ML של פי 2.7, מה שיבטיח חוויית גיימינג איכותית יותר במערכות השבבים החדשות שישלבו את ה-G76.

Mali-V76

לסיום, ARM הציגה גם את ה-Mali-V76, מעבד יעודי לפיענוח קבצי וידאו שמשפר את ה-Mali-V61 בעד פי 2 בביצועי הפענוח ומגדיל את איכות הקידוד בעד 25% תוך הקטנת הגודל ב-40%. ה-V76 תומך בפענוח קידוד 8K בעד 60FPS או ב-4 זרמי מדיה 4K בו זמנית ב-60FPS.

בעוד חברת ARM אינה מייצרת בפועל את המעבדים שהיא מתכננת היא ממשיכה להציג שיפורי ביצועים גבוהים מדור לדור לעומת מעבדים של היצרניות המוכרות אינטל ו-AMD, עד לרמה בה בקרוב נוכל לראות את ARM מתחרה בצורה פעילה מול יצרני מעבדי המחשבים עם שבבים בעלי ביצועים זהים או טובים יותר מהם.

בעוד לא בטוח כי ARM תיכנס לתחום המחשבים הנייחים הביתיים, מיקרוסופט וקוואלקום הראו כי שבבי ARM החסכוניים יכולים להוות פתרון למחשבים הניידים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים