גאדג'טי מסקר: OnePlus 6 – ספידי גונזלס

חברת וואן פלוס הציגה לאחרונה את האיטרציה החדשה שלה בסדרת מכשירי הדגל, ה-OnePlus 6, אשר עם זו מציגה החברה מגוון עדכונים בצד העיצוב והמפרט הטכני ודגש מיוחד על מהירות התגובה בביצוע פעולות בסמארטפון. אז כמובן שסקירה על OnePlus 6 נדרשת כאן… בתחילת החודש הנוכחי הגיע הוואן פלוס 6 לישראל דרך יבוא רשמי של חברת Cell Now ויחד עם ההשקה בארץ קיבלנו לידנו את דגם ה-8GB RAM עם 128 גיגה-בייט בצד האחסון – זוהי הביקורת המלאה שלנו.

מה בקופסה?

האריזה של OnePlus 6 דומה לזו שראינו בדגמים הקודמים בסדרה ומגיעה בעיצוב נקי הכולל את הצבעים לבן-אדום המייצגים את החברה. OnePlus דאגה להוסיף באריזת המכשיר הנמכרת ביבוא רשמי של Cell Now בישראל כיסוי מגן שקוף, אך לא נמצא בה אוזניות או מתאמים למיניהם.

אריזת ה-OnePlus 6 כוללת:

  • מכשיר OnePlus 6
  • מטען שקע קיר Dash Charger לטעינה מהירה
  • כבל USB A ל-USB C
  • כיסוי מגן שקוף
  • ספרות \ כתב אחריות

הכי מהיר

ממשקי משתמש מותאמים מוסיפים לחווית השימוש שלנו אפשרויות שונות שיעזרו לנו להתנהל עם המכשיר ביום-יום, אך במרבית המקרים מדובר בכלים שתורמים לנו מצד אחד ומעיבים על השימוש מן הצד השני. לפעמים קשה לראות את האמת עד שמגיע מישהו שמראה לנו אמת אחרת, ובמקרה של ה-OnePlus 6 ישנה כאן אמת אחרת, כזו שלא זכיתי לראות באף מכשיר בעבר. אמת זו נוגעת למהירות של ממשק המשתמש בפרט והתנועה ברחבי מערכת ההפעלה בכלל.

ה-OnePlus 6 קיבל שדרוגים משמעותיים בצד החומרה והדגם אותו אנו סוקרים אינו הסטנדרטי או הזול ביותר. הוא כולל זיכרון פעולה בנפח גבוה של 8GB RAM (לעומת 6GB RAM בדגם הסטנדרטי) ואת מערכת העל שבב Snapdragon 845 (בכל הדגמים), התורמת לתאוצת ביצועים במכשיר זה על פני קודמיו בסדרה. אבל השיפור המשמעותי ביותר נעשה בצד ממשק המשתמש, זה כעת מהיר יותר בכל אספקט, בין אם בפתיחה ראשונית של אפליקציות, מעבר בין יישומים או תנועה כללית בתפריטי מערכת ההפעלה ובין מסכי הבית. מדובר בשיפור משמעותי בחוויה וכזה שהקשה עלי להתרגל מחדש לתנועה איטית יותר במכשירים אחרים אותם אני סוקר.

אבל לעולם דבר אינו מושלם ואף ש-OnePlus עשתה עבודה נהדרת בצד מהירות התגובה של ממשק המשתמש, ישנה תכונה אחת שרחוקה מלספק את הסחורה. עם המעבר למסכים גדולים יותר שתופסים שטח פנים גדול יותר מחלקו הקדמי של כל סמארטפון, הגיעה גם השאלה מדוע אנו צריכים את כפתורי השליטה שמספקת גוגל לשם תנועה במערכת.

OnePlus 6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

OnePlus 6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

כפתורי החזרה למסך הבית, פתיחת חלון המולטיטאסקינג המאפשר מעבר מהיר בין אפליקציות הרצות ברקע וכפתור החזרה קיימים בכל מכשיר ומאפשרים לנו תנועה נוחה יותר מכל מקום, אך בתמורה מבטלים חלק נכבד מהמסך. אפל, שיאומי, אסוס וחברות נוספות כבר ביצעו המרה של פעולות אלו למחוות העוזרות לנו לנו במסך הסמארטפון במהירות ובאופן אינטואיטיבי, וגם ב-OnePlus 6 תוכלו למצוא אפשרות לביצוע מחוות על גבי המסך שיחליפו את כפתורי השליטה הסטנדרטיים של גוגל. המחוות ב-OnePlus 6 אינטואיטיביות, אבל הביצועים נחותים למדי ואף מקשים את השימוש השוטף במכשיר אל מול השימוש בכפתורי השליטה הבסיסיים.

החלק האחרון בו מהווה מהירות התגובה שיפור משמעותי על השימוש היום-יומי בטלפון הינה מהירות התגובה של אמצעי פתיחת הנעילה של המכשיר. ב-OnePlus 6 נוכל למצוא שתי אפשרויות אלטרנטיביות להזנת קוד PIN או סיסמה, האחד הינו חיישן טביעות אצבע הממוקם בגבו של המכשיר והשני הינו חיישן לזיהוי פנים הממוקם בחלקו הקדמי. בשני המקרים מדובר בכלים שמאפשרים פתיחה מהירה במיוחד, כזו שלא מבקשת מאיתנו להמתין לפני שנוכל להשתמש בטלפון. אופציית זיהוי הפנים מוגדרת כ"בטוחה פחות" אל מול האופציה הביומטרית של טביעות האצבע, אך המהירות בה היא מאפשרת לפתוח את נעילת המכשיר עשויה לגרום לכם לוותר מעט על הבטיחות בשביל אותה מהירות.

OnePlus 6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

OnePlus 6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מערכת ההפעלה המגיעה באופן מובנה עם ה-OnePlus 6 הינה OxygenOS 5.1 המבוססת על אנדרואיד 8.1 אוראו. המערכת החדשה הינה זו שמאפשרת למכשיר לפתוח אפליקציות מהר יותר, לשמור מידע בזיכרון המטמון על אפליקציות בהן מרבים המשתמשים בשימוש לצורך מעבר מהיר אליהן וכן מצב משחק חדש שייתן עדיפות למשחקים בזמן ריצה, כך שאלו יקבלו עדיפות בביצוע פעולות ברשת. עדכון חדש שהשיקה החברה רק לאחרונה מתייחס גם לבעיית השמע הנמוכה למדי בזמן ביצוע שיחות עם הטלפון. בעוד בעיה זו לא הפריעה לצד השני של השיחה, משתמשי הוואן פלוס 6 חוו רמת שמע נמוכה למדי בזמן שיחות, בעיה שחוויתי גם אני בעת השימוש במכשיר.

חריץ במסך

תצוגת המסך של ה-OnePlus 6 גדולה יותר מבעבר ומדובר בצג Optic AMOLED בגודל 6.28 אינץ' המאפשר לנו לנצל יותר משטח המסך על ידי שילוב חריץ הבולט מתוך מסגרת המכשיר אל תוך התצוגה, כאשר עם הסרת כפתורי השליטה הבסיסיים של גוגל ומעבר לשימוש במחוות לביצוע פעולות בטלפון, ישנו ניצול גבוה אף יותר של המסך.

היתרונות של תצוגת ה-AMOLED מציגים עצמם פעם נוספת, עם בהירות גבוהה, צבעים עזים ורמת ניגודיות גבוהה גם כן, זאת לצד בחירה בין מצבים שונים למסך בהתאם לאופי השימוש. ניתן לבחור במצב תצוגה אדפטיבי, שיתאים את תאורת המסך באופן אוטומטי או במצבים ידניים המיועדים לשימושים שונים כמו קריאה או שימוש בחושך.

המסך הבהיר מאפשר שימוש בו גם מחוץ לבית תחת השמש, ופאנל ה-OLED מאפשר צפייה בו גם עם משקפי שמש. אף שוואן פלוס אינה ממתגת אותו כך, מדובר בפאנל התצוגה מסוג Super AMOLED של חברת סמסונג.

OnePlus 6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

OnePlus 6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

סביב החריץ המבצבץ ממסגרת המכשיר אל תוך התצוגה משלבת וואן פלוס מידע חיוני אודות המכשיר כמו השעה, חיבורי רשת והתראות מאפליקציות שונות, כאשר מצב הסוללה מוצג גם כן, אם כי ידרוש מאיתנו לפתוח את מרכז העדכונים על מנת לצפות באחוזי הסוללה המדויקים. את החריץ ניתן "לבטל" באמצעות החלת רקע כהה שיסתיר את נוכחותו, אם כי הדבר מתבצע מתוך נבכי הגדרות התצוגה במכשיר ולא דרך מחוון פשוט.

המסך הגדול גורר עימו גם מכשיר גדול למדי בהתאם, אולם לא מדובר במימדים הגבוהים מאלו שהוצגו עם דגם ה-OnePlus 5T בשנה שעברה, זאת פרט לעובי והמשקל הגבוה יותר.

צילום

וואן פלוס מספקת עדכונים מסוימים במצלמות המשולבות בדגם ה-OnePlus 6 על פני הדגם הקודם ונוכל למצוא בה כעת מייצב תמונה אופטי (OIS) ולא רק אלקטרוני (EIS), פיקסלים גדולים יותר במצלמה הראשית, תוספת של מצב צילום בוקה (Bokeh) גם במצלמת הסלפי ויכולת צילום וידאו בהילוך איטי (480fps). שיפורים אלו מוסיפים הרבה על פני הדור הקודם ומספקים תוצאות טובות, אבל עדיין לא מדובר במצלמות אשר מסוגלות להתמודד עם אלו שנראה במכשירי הדגל היקרים.

OnePlus 6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

OnePlus 6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מערך הצילום הראשי הממוקם בגבו של הטלפון כולל חיישן 16 מגה-פיקסל ראשי עם מפתח צמצם f/1.7 התומך בייצוב תמונה אופטי וחיישן 20 מגה-פיקסל משני, גם הוא עם מפתח צמצם f/1.7 ומייצב תמונה אלקטרוני. באור יום בהיר מספקת מערך הצילום הראשי ב-OnePlus 6 תמונות עם צבעים מדויקים ובתמונות תקריב ניתן לראות גם את הפרטים הקטנים יותר בתמונות. מצב ה-HDR נוטה להאט את פעולת הצילום, אך מספק את הסחורה.

 OnePlus 5TOnePlus 6
חיישן צילום ראשי16 מגה-פיקסל, Sony IMX39816 מגה-פיקסל, Sony IMX519
מפתח צמצםf/1.7f/1.7
גודל פיקסלים1.12 מיקרון1.22 מיקרון
ייצוב תמונהEISOIS
חיישן צילום משני20 מגה-פיקסל, Sony IMX376K20 מגה-פיקסל, Sony IMX376K
מפתח צמצםf/1.7f/1.7
גודל פיקסלים1 מיקרון1 מיקרון
ייצוב תמונהEISEIS
צילום וידאו4K @ 30fps4K @ 60fps
וידאו בהילוך איטי720p @ 120fps720p @ 480fps
חיישן צילום סלפי16 מגה-פיקסל, Sony IMX37116 מגה-פיקסל, Sony IMX371
מפתח צמצםf/2.0f/2.0
גודל פיקסלים1 מיקרון1 מיקרון
אחראפקט בוקה (Bokeh) \ מצב פורטרט בצילום סלפי

חיסרון ניכר במצלמות הינה מריחה מסוימת של איזורים רבים בתמונה בזמן העיבוד שלה לתוצאה הסופית שנראה על המסך. באמצעות ההחלקה מנסה החברה לספק לנו את האפשרות לראות תוצאה נאה על גבי מסך הטלפון, אך בצפייה בתמונה בגודלה האמיתי ניתן להבחין במריחות באיזורים המוחלקים יתר על המידה.

מצב צילום ה-Bokeh מקבל שיפור משמעותי ב-OnePlus 6 וגם בצילום מהיר מספק מיקוד טוב למדי על הדמות המצולמת, אם כי הקצוות של מושא הצילום עדיין נוטים לצאת מהפוקוס במרבית המקרים. מצב ה-Bokeh מגיע גם למצלמת הסלפי הקדמית, זו משלבת חיישן 16 מגה-פיקסל ותוצאות נאות למדי בהתחשב בכך שמדובר בהפרדה המתבצעת בזמן עיבוד הצילום על ידי מצלמה בודדת בלבד.

צילום ב-OnePlus 6 עם אפקט בוקה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום ב-OnePlus 6 עם אפקט בוקה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילומי תקריב המדגימים את הפרטים בתמונה:

צילום רגיל מול זום:

בצד הוידאו תוכלו לצלם כעת ברזולוציה מירבית של 4K בעד 60 פריימים בשנייה לתמונה חלקה יותר ויחד עם ייצוב אלקטרוני לתמונה. הצבעים לא תמיד מיוצגים באופן אותנטי בזמן הצילום, אך ישנו שיפור בזמן צילום ברזולוציות נמוכות יותר. הצילום בהילוך איטי במקרה של ה-OnePlus 6 אינו הצילום הסופר איטי אותו כבר הספקנו לראות במכשירים אחרים ובוואן פלוס מסתפקים ב-240 פריימים בשנייה ברזולוציית Full HD או ב-480 פריימים בשנייה בצילומי HD 720p. יחד עם מגבלות אלו מוסרת מגבלת זמן הצילום הקצרצרה המתאפשרת בטלפונים התומכים בצילום ב-960 פריימים בשניה, ותוכלו לצלם בהילוך איטי במשך דקה שלמה.

צילום לילה:

בריכה בלילה

צילום לילה ב-OnePlus 6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

סוללה ומולטימדיה

מסך ה-OLED הגדול מאפשר להינות מחווית צפיה טובה מאוד ב-OnePlus 6, הן במשחקים, הנעים באופן חלק בכל אספקט והן בזמן צפייה בסרטים בטלפון. חווית השמע הפיקה עבורי טעם רע לעומת חווית התצוגה, כאשר בוואן פלוס בחרו להמשיך בשילוב רמקול בודד בלבד וללא אפשרות שמע בסטריאו עם רמקול נוסף. הוסיפו לזאת את באג השמע הנמוך בזמן שיחות (שנפתר מאז באמצעות עדכון תוכנה) ותקבלו רושם ראשוני בלתי מרשים בצד השמע דרך הרמקול.

בצד הסוללה נקבל ערך מוסף דרך הטעינה המהירה שמספקת החברה עם טכנולוגיית ה-Dash Charge שלה. טעינה מהירה של המכשיר עם המטען המגיע באריזה מאפשרת לקבל 75% מקיבולת הסוללה בטעינה בת 40 דקות בלבד, אולם הסוללה עצמה מספקת ביצועים שאינם מרשימים במיוחד. בשימוש שוטף ויומיומי לא הצליח המכשיר לצלוח יום עבודה שלם ונדרשה טעינה במהלך היום, כאשר בשימושים כבדים יותר בדגש עם שימושי רשת, צילום ושימוש גבוה יותר במסך ובמעבד לצורך משחקים וצפייה בסרטים הותיר את הטלפון מרוקן כמעט לחלוטין כבר באמצע היום.

מטען Dash Charger של OnePlus 6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מטען Dash Charger של OnePlus 6 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

השורה התחתונה

וואן פלוס תמיד הציגה עצמה כמי שמספקת מכשירי דגל שאינם מתפשרים על כלום ומציעים את כל מה שתרצו במכשיר דגל במחיר אטרקטיבי הרבה יותר. ה-OnePlus 6 מציג שיפורים גדולים למדי, כאלה המביאים אותו קרוב יותר למכשירי הדגל היקרים, אך לחברה יש עדיין דרך לעבור לפני שתתעלה על אלו, בעיקר כשזה נוגע בצד הצילום.

עם מחיר פתיחה של 2,600 שקלים (דגם 64GB ו-6GB RAM) דרך היבואן הרשמי, ואף הרבה פחות ביבוא מקביל או ביבוא אישי, מדובר באחד המכשירים המשתלמים הקיימים כיום בשוק. ה-OnePlus 6 מציע את הממשק המהיר ביותר שראינו עד כה, עדכונים מהירים בצד התוכנה, טעינה מהירה במיוחד ונתונים טכניים המעמידים אותו ראש בראש אל מול מכשירי דגל אחרים הקיימים בשוק, כאשר השנה מוסיפה לו החברה תמיכה מסוימת בעמידות בפני מים, אם כי לפי ההצהרה של וואן פלוס – העמידות הינה בפני התזות בלבד.

האריזה ותכולתה
9
עיצוב ואיכות בניה
9
חומרה וביצועים
10
מסך ותצוגה
10
מערכת הפעלה
9
מולטימדיה
8
סוללה
8
מצלמה
8
סיכום
9
מהיר ומשתלם
מה אהבנו
מהירות
מסך
טעינה מהירה
מחיר
מה לא
חיי סוללה
מחוות
עדכונים למצלמה
מחירים
יבואן רשמי: החל מ-2,600 שקלים
שוק פתוח: החל מ-2,300 שקלים
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות