Mi Band 3 (מקור שיאומי)

Mi Band 3 (מקור שיאומי)

התרשמות ראשונה: Xiaomi Mi Band 3 – צמיד הכושר החכם של שיאומי לשנת 2018

| יום חמישי, 14 ביוני 2018, 19:00 | טכנולוגיה, מחשוב לביש
תגיות: Mi Band, Mi Band 3, Xiaomi

חברת שיאומי (Xiaomi) הכריזה על צמיד הכושר החכם החדש שלה, ה-Mi Band 3, הרביעי בסדרת צמידי ה-Mi Band של החברה בסוף חודש מאי האחרון, כשנתיים אחרי הצגת הצמיד הקודם, ה-Mi Band 2, שהמשיך את דרכם של ה-Mi Band  ו-Mi Band 1S.

בתור חובב גדול של סדרת צמידי הכושר החכמים Mi Band של שיאומי ומשתמש מהדגם הראשון שלה, ניצלתי את ההזדמנות בזמן הביקור בתערוכת האלקטרוניקה הצרכנית CES ASIA 2018 המתקיימת בימים אלו בסין על מנת לרכוש את הדגם החדש ולהתנסות בו בקצרה במהלך השהייה בסין. צמיד הכושר החכם Mi Band 3 מגיע בערכה בסיסית הכוללת את מודול ה-Mi Band, רצועת סיליקון גמישה ונוחה ומתאם הטענה ל-USB.

ה-Mi Band 3 החדש מהווה שיפור גדול לעומת ה-Mi Band 2, עם מסך גדול יותר ושליטה נוחה בהרבה דרך מסך מגע לעומת כפתור בודד. נכון לרגע זה צמיד הכושר אינו מושלם, כאשר הגרסה הנבחנת של זה בעלת תמיכה בשפה האנגלית באופן חלקי בלבד בתפריטים ובקבלת הודעות (שאמורה לקבל גרסה אנגלית מלאה בהמשך), אך גם ללא היכולת לקרוא סינית ניתן להבין את משמעות חלק מהפקדים הנמצאים בצמיד החכם אשר מאפשר לקבל התראות ממכשיר הסלולר, לבדוק את הדופק, לעקוב אחר השינה, לספור צעדים וכמובן להציג את השעה.

מימין לשמאל: Xiaomi Mi Band 3 ו-Mi Band 2 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

טבלת השוואה – Mi Band 2 מול Mi Band 3:

 Mi Band 2Mi Band 3
מסך0.42 אינץ' OLED0.78 אינץ' OLED
רזולוציה72x40 פיקסלים
128x80 פיקסלים
שליטהכפתור מגעכפתור מגע + מסך מגע
Bluetooth4.0 BLE4.2 BLE
סוללה70mAh110mAh
עמידות למיםIP675ATM

בזכות תוספת התמיכה במגע במסך ה-Mi Band 3 אפשרויות השליטה בו התרחבו ואיפשרו לשיאומי להוסיף תפריטים נוספים שניתן לגלול בהם לצד על מנת לראות את המידע, וזאת לעומת הכפתור הבודד של ה-Mi Band 2, כשניתן לראות את מלוא אפשרויות השליטה בהסבר המובנה של תוכנת ה-Mi Fit בתמונות המצורפות מטה.

בצמיד החכם Mi Band 3 אנחנו מקבלים בחירה רחבה יותר של אפשרויות בזכות תוספת מסך המגע:

  • מסך בית – תצוגת תאריך שעה ומד צעדים (בהתאם לבחירה).
  • מד צעדים – תצוגת צעדים, מרחק, קלוריות ואחוז סוללה.
  • מד דופק.
  • מזג אוויר – תצוגה של מזג האוויר לפי ימי השבוע עם טמפ' נוכחית ומקסימום ומינימום.
  • התראות – תצוגת התראות מיישומים באנגלית ובסינית בלבד (כרגע)
  • אפשרויות – סטופר, מציאת סלולר, בחירת סוג תצוגת מסך ראשית, מידע על הרצועה.

בהשוואה ל-Mi Band 2 אנחנו מקבלים הרבה יותר מידע בהישג יד כשניתן לבחור אילו אפשרויות יהיו בצמיד החכם דרך תוכנת ה-Mi Fit של שיאומי שנשארה זהה במעבר בין הרצועות השונות, תוך שהיא מקבלת עדכונים תקופתיים מטעם שיאומי.

לאור הזמן הקצר בו צמיד הכושר החדש נמצא אצלי, קשה למדוד את המדד החשוב ביותר בו מתגאה שיאומי, זמן השימוש הארוך של הרצועה. ב-Mi Band 2, זמן השימוש הממוצע שלי עמד על כ-3 שבועות בין הטענה להטענה, ולפי קצב ירידת אחוזי הסוללה ב-Mi Band 3 נכון להרגע, הצמיד יוכל לעבוד כשבועיים בין טעינות, למרות שסביר להניח שהזמן יגדל עם עדכוני התוכנה ומעבר לשימוש רגיל ולא שימוש מסיבי בו שכרגע מבוצע בו.

לסיכומו של דבר, ניתן לומר ששיאומי הצליחה ליצור מוצר מנצח שמשפר את צמיד ה-Mi Band 2 הפופולרי שה על ידי שיפור הממשק והאפשרויות של הצמיד תוך שמירה על מחיר נמוך מאוד יחסית לרצועות דומות, שעומד באופן רשמי על 26 דולר אך גבוה יותר לאור ההשקה הטריה של המוצר בחנויות הרשת השונות.

בשלב זה ניתן למצוא את צמיד ה-Mi Band 3 במספר חנויות מקוונות בסין, אך בחלקן הוא עדיין רק בגדר הזמנה מוקדמת ובמחיר גבוה ממחיר הבסיס בו הציגה שיאומי את הצמיד:

  • אתר גירבסט מציע את ה-Mi Band 3 במחיר 34.59 דולר (כ-125 שקלים).
  • אתר Banggood מציע את הצמיד במחיר 31 דולר (כ-113 שקלים) עם קוד קופון band3m3i.
  • אתר Geekbuying מציע את הצמיד במחיר 39.99 דולר (כ-144 שקלים).
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות