בתסדה תובעת את וורנר בטענה כי גנבה את המנוע למשחק של Westworld

חברת בתסדה תובעת את ענקית הבידור Warner Bros, בטענה כי זו העתיקה ממנה את הקוד עליו מבוסס המשחק החדש של החברה. וורנר שחררה משחק בשם Westworld, המתרחש בעולם הסדרה המוכרת, ובתסדה טוענת כי המשחק משתמש בקוד של Fallout Shelter, להיט המובייל ששחררה ב-2015. בתביעה שהגישה, בתסדה מבקשת להפסיק את פעילותו של המשחק Westworld, ולקבל נתח מהרווחים.

ב-Fallout Shelter אנו מנהלים מקלט (Vault) בעולם של Fallout, שבו הציוויליזציה נמחקה אחרי מלחמה גרעינית איומה. על מנת לשרוד לאורך השנים, עלינו לשמור על חייהם של שוכני המקלט, לשדך בין זוגות כדי להבטיח את הדור הבא, לשמור על המקלט עצמו ולתעדף משאבים ומשימות.

במשחק של Westworld אנו משחקים מפעיל חדש ב-Delos (החברה המפעילה את פארק השעשועים Westworld), אשר מנהל את חייהם של "מארחים" (רובוטים) על פני השטח, מתוך בונקר תת-קרקעי סודי. בתור עובדי Delos עלינו לשדך בין "מארחים" לבין אורחי הפארק כדי לעמוד במשימותינו השונות.

ניתן לראות דמיון בין המשחקים מבחינה חיצונית, אולם מה שהסגיר את Westworld היה דווקא משהו שונה: באגים. בתסדה שמה לב כי Westworld סובל מאותם באגים בדיוק שהיו ל-Fallout Shelter בשלביו המוקדמים, ויחד עם העובדה כי המשחקים דומים למדי, וכי אותה חברה פיתחה אותם (Behaviour), החברה הגיעה למסקנה כי נעשה שימוש בקוד השייך לה, ללא רשות.

תגובת וורנר

מספר ימים לאחר פרסום דבר התביעה, הגיבה וורנר על הדברים והכחישה כי נעשה שימוש בקוד של Fallout Shelter. וורנר גם הכחישה כי דרבנה את החברה המפתחת, Behavior, למחזר את הקוד שבו השתמשה עבור Fallout Shelter לטובת המשחק שלה, Westworld.

"מפתחת המשחק, Behaviour, הבטיחה לנו כי טענותיה של בתסדה אינן נכונות, וכי לא נעשה שימוש בקוד השייך לבתסדה במשחק Westworld. יותר מכך, בסתירה לטענותיה חסרות השחר של בתסדה, וורנר לא דרבנה בשום שלב את Behaviour להשתמש בקוד של Fallout Shelter", כך נמסר מוורנר.

"בתור אחת החברות המובילות בעולם ביצירת תכנים מקוריים, כולל סדרת הטלוויזיה שוברת-המוסכמות Westworld, לוורנר יש הערכה עמוקה לזכויות יוצרים. לכן, האישומים של בתסדה הינם מפתיעים באותה מידה שהינם שגויים", כך נמסר בהצהרתה של וורנר.

לעת עתה, ניתן להוריד את Westworld בחינם, וזו גם הזדמנות מצוינת לעוד סיבוב ב-Fallout Shelter שניתן להוריד בחינם גם כן.

מקורות
GameIndustry.biz
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות