מייקרוסופט רכשה רישיון לארכיטקטורת ARM; מעבד ל-Xbox הבא בדרך?

ביום שישי הודיעו החברות מייקרוסופט ו-ARM כי חברת המחשוב הגדולה בעולם רכשה רישיון לארכיטקטורת השבבים של השליטה הבלתי-מעורערת של תחום הסמארטפונים והטאבלטים. פרטי ההסכם לא נחשפו, כנראה מכיוון שמייקרוסופט מעוניינת לשמור על מטרת רכישת הרישיון בסוד.

הייצור והשימוש בשבבי ARM לא תלוי ברכישת רישיון לארכיטקטורה – כ-200 חברות מייצרות שבבים מבוססי ARM ללא רכישת רישיון לארכיטקטורה עצמה. הרישיון דרוש רק עבור חברות המנסות לשחק ולהתאים את תתי-הרכיבים, כפי שעושות Qualcomm, Marvell ו-Infineon. השאלה היא מדוע הצטרפה מייקרוסופט לרשימה הזו. הרי אם ברצונה לייצר שבבים משלה עבור טלפונים חכמים, שיתאימו במיוחד ל-Windows Phone 7, היא איחרה את המועד – הדגמים הראשונים כבר נמצאים בעיצומו של תהליך הייצור עם שבבי ARM קיימים. גם שבבים לטאבלטים לא סביר שהחברה תייצר בעצמה, מאחר והדבר יפגע בבריתותיה עם יצרניות שבבים אחרים בשוק.

ההסבר הסביר שנמצא לדבר ע”י כתב ה-Register ביל ריי הוא Xbox. ידוע לכל גיימר שהחיסרון העיקרי של האקס-בוקס הוא נטייתה של הקונסולה להתחממות-יתר, הגורמת לתקיעת הקונסולה והופעת “טבעת המוות האדומה” (או, בגרסא החדשה, “נקודת המוות האדומה”). עבור הדור הבא של ה-Xbox מעוניינת מייקרוסופט מן-הסתם להיפטר מהחיסרון העיקרי הזה, תוך שימוש בשבבים חזקים וחסכוניים בחשמל ופיזור חום יעיל יותר מזה שהציגה הקונסולה עד עתה. בדיקת המתכון של ARM לייצור שבבים קטנים וחזקים תוך שמירה על איזון תרמי נכון נשמע כמו הסבר מתקבל על הדעת להתעניינותה המוגברת של מייקרוסופט בפלטפורמה של ARM.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות