DJI Osmo Mobile 2 (צילום: צחי הופמן)

סקירה: DJI Osmo Mobile 2 – לצלם וידיאו בלי רעידות
| יום רביעי, 4 ביולי 2018, 18:00 | צילום

המצלמות בסמארטפונים השתפרו פלאים בשנים האחרונות והיצרניות שוברות את הראש בסוגיה של כמה עדשות הן יצליחו לשלב בתוך הדגם הבא שלהן ואיך יצליחו להפיק תוצאות צילום שיראו יותר מקצועיות. צילום הווידיאו אפשרי היום ברזולוציות גבוהות ורבים מהסמארטפונים כוללים מייצבים פנימיים, אבל עדיין קשה לקבל סרטון יציב כאשר נמצאים בתנועה.

כאן נכנסת לתמונה DJI עם מייצב המצלמה (גימבל) שלה – Osmo Mobile 2. חברת DJI מוכרת מעולם הרחפנים והיא משתמשת בטכנולוגיית הייצוב שלה גם עבור ה-Osmo. הגימבל החדש של DJI מתקן את הרעידות של היד על ידי שימוש בג’יירוסקופ. מדובר בדור השני למוצר, אשר זכה לתג מחיר נמוך משמעותית לעומת קודמו – 700 שקלים עבור ה-Osmo Mobile 2 במקום 1,500 שקלים. ההפחתה המשמעותית במחיר ושיפור מחלות הילדות מהדגם הראשון, הפכו את הגימבל בדור הנוכחי למוצר הפונה לפלח אוכלוסיה גדול יותר, אבל עדיין כזה שמוכן להשקיע סכומי כסף בלתי מבוטלים בשביל מוט סלפי משוכלל מאוד.

עיצוב ואיכות בנייה

הדור השני של ה-Osmo Mobile מעט קל יותר, כשמדובר במשקל של 485 גרם לעומת 501 גרם בדור הקודם. זהו עדיין מכשיר עם נוכחות משמעותית במשקל ובגודל, כאשר הערכה כוללת נרתיק קשיח לנשיאה. מוט האחיזה עשוי גומי מחוספס בחלק הקדמי שלו, המאפשר אחיזה יציבה.

גימבל DJI Osmo Mobile 2 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גימבל DJI Osmo Mobile 2 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בחלק העליון נמצא הגימבל והתושבת לסמארטפון, כאן מגלים אם לסמארטפון שלכם יש כפתורים מיותרים שעלולים להילחץ בטעות, ברגע שהוא ממוקם במכשיר. לא התקשיתי למקם את ה-G7 של LG על ה-Osmo Mobile 2, אבל כדאי לדעת שיש מגבלת משקל של 202 גרם ואם יש לכם סמארטפון גדול מאוד, אולי כדאי לבדוק את זה לפני שמבצעים את הרכישה. שמעתי גם תלונות על בעיות חיבור של מיקרופונים חיצוניים ושמירה על היציבות של ה-Osmo בזמן חיבור מיקרופון, אבל במקרה שלי לא ניסיתי לחבר מיקרופון בזמן השימוש בגימבל.

התושבת לסמארטפון יציבה מאוד, לא מצאתי בעיות שגרמו לי לפחד שהסמארטפון יפול או שה-Osmo Mobile 2 יאבד את האיזון שלו בעקבות השימוש ב-G7, שהוא לא מכשיר קטן במיוחד. דווקא בדור הראשון, היו לי בעיות יציבות עם סמארטפונים גדולים.

התקנה והפעלה

ה-Osmo Mobile 2 פועל באמצעות אפליקציה – DJI Go, ולמרות שאחרי ההגדרה הראשונית לא חייבים להשתמש בה, כנראה עדיף שתיעזרו בה (בהמשך אסביר למה). החיבור בין הסמארטפון ל-Osmo מתבצע באמצעות תקשורת בלוטות’.

המייצב כולל מספר כפתורים לשליטה ידנית: גו’יסטיק, מתג לביצוע זום, כפתור הקלטה/צילום וגם חיווי על מצב הסוללה באמצעות 3 נורות. האפליקציה מציגה את מצב הסוללה באחוזים. לוקח קצת זמן להבין את היכולות של -Osmo וכיצד לשלוט בהן עם הכפתורים, אבל DJI כוללת מדריך ראשוני באפליקציה שעוזר להתרגל.

גימבל DJI Osmo Mobile 2 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גימבל DJI Osmo Mobile 2 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בתחתית ה-Osmo אפשר למצוא מחבר למעמדים, כך שניתן יהיה למקם אותו על גבי חצובה ולבצע צילום נוח יותר של אירועים.

צילום ושימוש שוטף

הצילום אותו מקבלים בזכות השימוש במייצב של ה-Osmo Mobile 2 הוא חלק מרעידות. כאשר ביצעתי השוואה שלו למייצב בסרטוני הווידיאו ב-G7 של LG (הסמארטפון בו השתמשתי בבדיקה), הליכה ברחוב, בדשא או אפילו צילום קליפים של הילדים הופכים פתאום למקצועיים. התנועה של המצלמה מדגישה באופן מיידי שהסרטון שצילמתם מקצועי יותר והרעידות נעלמות. חלק מיכולות הצילום לא פעילות בלי האפליקציה.

ה-Osmo Mobile 2 מאפשר מעקב גם אחר דמויות זזות, כאשר הגימבל זז איתם. זה מאפשר לעקוב אחר הילד (אם הוא לא זז מאוד מהר) או אחר דמות הנמצאת בתנועה. התנועה במקרים אלו חלקה והאובייקט נמצא כל הזמן בתמונה. ניתן לבצע מעקב גם אחר דמות סטטית כאשר אתם זזים וה-Osmo ממשיך לעקוב אחריה. מדובר בתוספת נוחה לצילומים מסוגים שונים.

כמו כן, ניתן לבצע צילומי TimeLapse בזמן תזוזה, למשל הליכה ברחוב באמצעות האפליקציה, מה שמספק סרטונים מקצועיים ללא רעידות, שהיו מתקבלות ללא השימוש ב-Osmo. האפליקציה גם מאפשרת לשלוט בכל ההגדרות השונות, כמו הרזולוציה והרגישות של הגימבל.

הסוללה של ה-Osmo Mobile 2 מחזיקה זמן רב והיא לא צפויה להיגמר לכם במהלך טיול. הסוללה מספקת כ-15 שעות עבודה, כאשר מחבר הטעינה הוא מיקרו USB ולא USB-C.

השורה התחתונה

ה-Osmo Mobile 2 לא מיועד לכל אחד, אבל מי שרוצה להפוך את סרטוני הווידיאו שלו למקצועיים ויציבים יותר, ימצא את המוצר הזה למוצלח.

מחיר: 670 שקלים (יבואן בנדא מגנטיק)

*הסקירה פורסמה לראשונה באתר The Gadget Reviews. לסקירות נוספות – לחצו כאן

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות