סין: האישורים להפצת משחקים חדשים בהקפאה עד הודעה חדשה

| יום חמישי, 16 באוגוסט 2018, 19:30 | כלכלי, משחקים

חדשות רעות למפתחי המשחקים המכוונים לסין: נכון לעת זו, המדינה לא מאשרת את הפצתם של משחקים חדשים בשוק הסיני. ההקפאה גורמת לכך שמפיצות משחקים, מקומיות וזרות, לא יכולות להשיק משחקים חדשים בסין. הסיבה לכך לא פורסמה באופן רשמי, אולם מקורות אנונימיים טוענים כי ההקפאה היא תוצאה של ארגון-מחדש של רשויות בממשלה הסינית.

סין מהווה את שוק הגיימינג הגדול ביותר בעולם, והקפאת האישורים למשחקים חדשים גרמה לבעיות בתעשיית המשחקים העולמית. ירידת ערך במניות של חברות כמו Capcom (איבדה 2.7%) ו-Konami (איבדה 4.2%) יוחסה להקפאת האישורים הסינית. חברת הענק Tencent הסינית, המפיצה משחקים בסין עבור החברות הגדולות ביותר בתעשייה, עדיין מחכה לאישור להפיץ את גרסאות המחשב של Fortnite ו-PUBG. החברה הפסידה 150 מליארד דולר מערכה מתחילת השנה.

בעוד שחברות ענק כמו Tencent יכולות לשרוד את בלימת האישורים והירידה בערכן, לפחות זמנית, מי שנמצא בסיכון מוגבר הם דווקא מפתחי האינדי הקטנים יותר. עם זאת, נראה כי מדיניות ההקפאה לא צפויה להשתנות בזמן הקרוב. אליסיה יאפ (Alicia Yap), חוקרת מתאגיד Citigroup, צוטטה באמרה: “בקשר לאישורים של משחקים חדשים, העיכוב יימשך. אם הם לא קיבלו אישור עד כה, כנראה שהאישור ימשיך להיות מוקפא.”

לפי הדיווח, הממשלה הסינית לא רואה בעין יפה את מנגנוני “תיבות השלל” (Loot Boxes) המזכירים לה הימורים, וגם מודאגת מהפצת תכנים שנוגדים את ערכיה. הממשלה נמצאת כעת בתהליכי רפורמה של כמה רשויות, ביניהן רשות הטלוויזיה והרדיו שאחראית על מתן אישורים, ורשות התרבות והתיירות שהקשיחה את עמדותיה ביחס לגיימינג בשנים האחרונות. נכון לעת זו אין מנהיג מוגדר ברשויות אלו, והפקידים מסרבים להיות אלו המחליטים בנושא זה. נראה כי הקיפאון ימשיך בעתיד הנראה לעין.

מקורות
Bloomberg
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות