כל גיבויי ה-WhatsApp שלכם יאוחסנו בגוגל דרייב בחינם

אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

לחלקנו זה כבר הפך להרגל, ובמידה ואתם לקראת מעבר בין מכשירים ואינכם מעוניינים לאבד את היסטוריית השיחות/תמונות/סרטונים באפליקציית וואטסאפ (WhatsApp), אתם רצים לגבות הכל ועוברים בבטחה למכשיר הבא. אך חלקנו עשו את התהליך קצת יותר מידי פעמים וגילו כי אין ביכולתם לגבות יותר את היסטוריית האפליקציה על חשבון הגוגל דרייב, זאת עקב כך שלכל משתמש חינמי מגדירה גוגל כ-15 גיגה-בייט של אחסון חינמי.

על מנת לפתור את הבעיה, וואטסאפ שלחה לאחרונה למשתמשים ברחבי העולם מייל מפורט בו היא מסבירה כי לאחר יצירת הסכם חדש עם גוגל, השתיים הגיעו להחלטה כי גיבוי השיחות, התמונות והסרטונים שלכם על חשבון הגוגל דרייב יתבצע ללא לקיחת מקום מנפח האחסון הנתון לכם (15 גיגה-בייט למשתמשים חינמיים). עם זאת, וואטסאפ מזהירה מפני אובדן מידע העלול להיגרם לגיבויים ישנים.

במידה והגיבוי האחרון אותו ביצעתם להיסטוריית הוואטסאפ שלכם התרחש לפני שנה ומעלה, וואצאפ מתריעה כי הגיבוי ימחק באופן אוטומטי מהענן. על מנת למנוע את אובדן המידע, עליכם לבצע גיבוי חוזר דרך אפליקציית המסרים המדוברת ולהמשיך בחייכם. על מנת לבצע את הגיבוי המדובר תצטרכו להיכנס לאפליקציית וואטסאפ, ללחוץ על שלוש הנקודות למעלה, לעבור לתפריט ההגדרות, ומשם לבחור ב-“צ’אטים” >> “גיבוי צ’אט”, לבחור חשבון תחת קטגוריית “חשבון” וללחוץ על כפתור הגיבוי.

הודעת ההסכם מגוגל
הודעת ההסכם מגוגל

ההסכם החדש בין החברות יכנס לתוקף החל מתאריך ה-12 בנובמבר 2018, אך החברה מציינת כי חלק ממשתמשי האפליקציה עשויים לראות את השינויים עוד לפני. במידה והגיבוי האחרון שביצעתם התרחש לפני שנה ומעלה, וואטסאפ ממליצה לגבות באופן האמור לעיל לפני ה-30 באוקטובר 2018.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים