-פרסומת-

LG OLED 55C8Y (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: LG 55C8Y – דגם הכניסה לסדרת טלוויזיות ה-OLED לשנת 2018
| יום שלישי, 25 בספטמבר 2018, 19:00 | גאדג'טי מסקר, טלוויזיות

מספר חודשים עברו מאז השיקה LG את מסכי ה-OLED החדשים שלה לשנת 2018 בישראל ואחרי שכבר התייחסנו לדגם היקר יותר בסדרה, LG E8, כעת מגיעה השעה לספק התייחסות לדגם הכניסה של החברה לשנה זו, ה-LG C8.

את מסך הטלוויזיה 55C8Y השיקה LG בישראל במחיר מומלץ של 8,990 שקלים, אשר הספיק לרדת בכ-1,000 שקלים ויותר מאז מועד ההשקה. מדובר בירידה חדה אל מול מחירי הדגם השקול מהשנה הקודמת, אשר הושק בישראל במחיר של כ-14 אלף שקלים, ירידה המגיעה בעקבות ביטול המיסוי על טלוויזיות שחל בשנה האחרונה במסגרת תכנית “נטו הוזלות” של משרד האוצר.

יותר דק מדק

LG שומרת על המבנה הדקיק שהציגה בדגמי השנה הקודמת גם עבור דגם ה-C8 אותו היא מציגה השנה. אף דקיקותו הרבה, הדומה לזו של מכשיר סמארטפון ממוצע, ואף דק מזה, החברה שומרת גם על מבנה הפלסטיק הבולט מגב הטלוויזיה ומאכלס את מגוון החיבורים אליה, כך שהעומק המירבי שתקבלו יעמוד על קרוב ל-5 ס”מ.

מי שיבקש לתלות את המסך על הקיר על מנת לנצל את דקיקותו של המסך, יוכל להשתמש בחיבורים אותם ממקמת LG בצידו של פאנל הפלסטיק, עליו תמצאו 3 חיבורי HDMI וחיבור USB.

יתר החיבורים נמצאים בגב המסך וכוללים יציאת HDMI נוספת, רביעית במספר, שתי כניסות USB נוספות, חיבור לאנטנות כבלים ולווין, חיבור רשת קווי, יציאת אודיו אופטית, כניסת קומפוננט ויציאת אודיו לאוזניות.

שינוי בצד העיצוב שמבצעת החברה אל מול הדגם מהשנה שעברה מגיע מצד הרגלית התומכת במסך בהנחתו על השולחן, זו כעת מקבל קימורים נאים יותר ושטח פנים רחב יותר.

LG OLED 55C8Y (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

LG OLED 55C8Y (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

השלט החכם שמגיע עם מסך הטלוויזיה החדש זהה לזה שהופיע יחד עם הדגם מהשנה הקודמת, זאת פרט לצבע שלו, שמקבל כעת גוון אפור במקום שחור. על השלט תוכלו למצוא כפתורים להפעלה מהירה של שירותי הזרמת התוכן של נטפליקס ושל אמזון.

השלט כולל ג’וייסטיק עם כפתורי שליטה לתזוזה בתפריטים המופיעים על גבי המסך ואף גלגלת הדומה לזו הקיימת בעכברים למחשב לשם תנועה בדפי אינטרנט בדפדפן המובנה בטלוויזיה. תוכלו למצוא עליו גם פאנל מספרים לשם מעבר בין ערוצים, כאשר גם השנה מאפשרת LG לשלוט בתפריטים בטלוויזיה בעזרת סמן וירטואלי המזהה את תנועת השלט מרחוק ומציג את הסמן על גבי המסך לצורך בחירה פשוטה ומהירה במיוחד.

שלט רחוק לטלוויזיה LG OLED 55C8Y (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

שלט רחוק לטלוויזיה LG OLED 55C8Y (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

תמונה וצליל

פאנלי מסכי ה-OLED של LG מציעים את התמונה הטובה ביותר שניתן לקבל כיום בטלוויזיות, עם צבעים שחורים עמוקים, צבעים עשירים וזוויות צפיה רחבות שמאפשרות צפיה מכיוונים שונים ללא פגיעה באיכות התמונה. טלוויזיות ה-OLED החדשות של החברה, ובהן גם ה-OLED 55C8Y, משלבות את מעבד ה-Alpha 9 החדש, זה מאפשר הפחתת רעשים והחלקת תמונה עד לרמה של 120 פריימים בשנייה.

שתי הפונקציות הללו מאפשרות לנו ליהנות מתכנים באיכות שונה תוך שיפור משמעותי שלה על גבי המסך החדש, אם כי מי שטרם הורגל להחלקת תמונה ימצא גורם זה כמפריע, ולמעשה, ישנה תנועה שלמה של אנשים שיצאו כנגד תכונות ההחלקה המופיעות בטלוויזיות החדשות. לאחר מספר שנות שימוש בטלוויזיות עם מנגנוני החלקה, אוכל להעיד לפחות על עצמי כי אין הדבר מפריע לי כלל, ואני אף נהנה מאפשרויות שיפור תמונה אלו.

התאורה של מסך ה-OLED בדגם זה חזקה למדי, כך שניתן ליהנות מהצפיה גם בחדרים מוארים, אם כי בצפיה בזוויות רחבות יותר ניתן לשים לב להשתקפויות במסך.

LG OLED 55C8Y (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

LG OLED 55C8Y (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

טלוויזיית ה-LG C8 משלבת פאנל OLED בגודל 55 אינץ’ בעל רזולוציית תצוגה UHD בפריסה של 2,160 פיקסלים לגובה ו-3,840 פיקסלים לרוחב וכמו בשנים קודמות, גם בדגם החדש תמצאו מנגנון לשיפור התמונה עבור תכנים שאינם משודרים ב-UHD. המנגנון שופר מעט ביחס לשנים קודמות, כך שתכנים באייכות SD נראים מעט טוב יותר, אך כצפוי, עדיין רחוקים מלהוות חווית צפייה מושלמת על מסך כה גדול. שידורים הנצפים באיכות מינימלית של HD נראים ברובם מצויין, אם כי לעיתים ניתן להבחין בייצוג צבעים פחות טבעי.

בצד האודיו אין שיפור על הנייר בהשוואה לדגם ה-C7 שהוצג בשנה שעברה והרמקולים מגיעים במבנה דומה של 2.2 ערוצים ובעוצמת שמע מירבית של 40W. ההפרדה בין הרמקולים טובה והצלילים חזקים דיים ומספקים את אפקט הסראונד היטב בחדר בגודל בינוני.

ממשק משתמש ומערכת הפעלה

ממשק המשתמש WebOS 4.0 עושה דרכו אל הטלוויזיות החדשות של LG לשנת 2018 והשיפור הניכר ביותר בו מגיע דרך שילוב העוזרת הקולית גוגל אסיסטנט (Google Assistant). בעזרת העוזרת הקולית ניתן לבצע חיפושים ולתת פקודות שיעזרו לנו בתפעול שוטף של הטלוויזיה וכן באיתור תכנים, זאת דרך פקודה קולית הניתנת דרך השלט רחוק. אולם התמיכה בעוזרת הקולית אינה זמינה בישראל, כך שהפעולות הזמינות באמצעות פקודות קוליות מוגבלות לביצוע מספר פעולות חיפוש בסיסיות ובשפה האנגלית בלבד בשלב זה. בהמשך הדרך צפויה החברה לספק עדכונים שיביאו תמיכה רחבה יותר בשוק המקומי ובשפה העברית.

ממשק המשתמש WebOS מציג את פאנל האפליקציות השטוח גם בגרסה החדשה שלו, כאשר תוכלו למצוא את כל האפליקציות המותקנות על גבי הטלוויזיה בפאנל זה, אשר ניתן לסידור לפי רצונכם. את התפעול השוטף ניתן לבצע באמצעות חיצי השליטה הממוקמים במרכז השלט רחוק, או על ידי תנועה דמוית עכבר באוויר שתציג תנועה תואמת של סמן על גבי המסך.

בצד האפליקציות הזמינות בחנות של LG בטלוויזיה תוכלו למצוא כמעט את כל מה שתחפשו. אפליקציית ערוץ כאן זמינה להורדה וניתן למצוא בחנות אפליקציות נוספות, בהן נטפליקס, אמזון פריים וידיאו, סלקום TV, ספוטיפיי, Deezer, יוטיוב, Muviz ואחרות.

השורה התחתונה

מסכי ה-OLED של LG מציעים את התמונה מבין הטובות ביותר הקיימות כיום בשוק, עם צבעים שחורים עמוקים, זוויות צפיה רחבות וממשק משתמש נוח מאוד לתפעול המגיע עם אפליקציות תוכן רבות הזמינות להורדה. המבנה הדקיק של הטלוויזיה הופך אותה לפריט עיצובי נאה בסלון הביתי, אך זה מגיע עם ויתור מסוים בשל שילוב מרבית החיבורים לטלוויזיה בגב, מה שמקשה מעט על החיבור עת המסך צמוד לקיר.

במחיר שמגיע כיום גם מתחת ל-8,000 שקלים מדובר בדגם כניסה הזול באופן משמעותי מזה שהופיע בשנה שעברה. דגם זה קיים גם בגודל של 65 אינץ’ ובמחיר של כ-13,000 שקלים ובגודל 77 אינץ’ במחיר של כ-35,000 שקלים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
פרסומת
טלוויזיה LG OLED C8Y 4K בגודל 55 אינץ’
טלוויזיה LG OLED C8Y 4K בגודל 55 אינץ’
מחיר: 7400 ₪
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Huawei Mate 20 Pro | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות