גוגל משיקה את מפתחות האבטחה Titan בתקן FIDO U2F

מפתחות אבטחה Titan (מקור גוגל) מפתחות אבטחה Titan (מקור גוגל)

חברת גוגל (Google) השיקה זוג מפתחות אבטחה 2FA חומרתיים בתקן FIDO U2F תחת השם Titan, האחד עם חיבור Bluetooth LE ו-NFC אלחוטיים והשני בעל חיבור USB-A ו-NFC המיועד לשמש כמפתח גיבוי. שני המפתחות יגיעו כסט זוגי במחיר של 50 דולר.

בעוד פרויקט Titan הוכרז במהלך חודש יולי והיה זמין ללקוחות ה-Google Cloud בלבד, החברה עוברת כעת למכירה ישירה של מפתחות ה-Titan דרך החנות המקוונת שיאפשרו לחברה להציע אבטחת 2FA משודרגת בעבור המשתמשים שלה. המפתחות יעשו שימוש בתקן ה-FIDO U2F מהמותג העצמאי של גוגל ולא מחברות צד ג’ כפי שהיא עשתה עד כה.

צעד זה מגיע כחלק מ-“תוכנית ההגנה המתקדמת” של גוגל לקידום האבטחה באופן כללי והשימוש באימות דו-שלבי חומרתי.

מפתחות אבטחה Titan (מקור גוגל)
מפתחות אבטחה Titan (מקור גוגל)

על מנת להשתמש במפתחות האבטחה של גוגל יש להפעיל “אימות דו-שלבי” 2FA (ר”ת Two-factor authentication) באתרים התומכים במפתחות פיזיים ולא רק אימות דו-שלבי רגיל. בין האתרים התומכים ניתן למצוא אתרים כמו פייסבוק, דרופבוקס וכמובן את כלל שירותי גוגל השונים.

המפתחות החדשים מגיעים בתקן FIDO U2F, ולא FIDO2 החדש יותר, כאשר לפי גוגל סוללת המפתח האלחוטי צפויה להחזיק עד 6 חודשים והמשתמש הממוצע לא יידרש להטעין את המפתח יותר מפעמיים-שלוש במהלך שנה. המפתחות נועדו לעבוד עם רוב מערכות ההפעלה הזמינות היום, כולל מכשירי הסלולר, באמצעות שימוש במתאמים או חיבור בלוטות’ האלחוטי.

זוג מפתחות ה-Titan זמינים למכירה כבר היום בארה”ב במחיר של 50 דולר לשני המפתחות יחד.

השימוש ב-2FA נועד לספק אבטחה משופרת עבור משתמשים ומניעה של גורמים לא מאושרים מגישה למידע הפרטי של המשתמש. בעוד מנגנון ה-2FA מעניק הגנה גבוהה, השימוש במפתחות חומרתיים בתקן FIDO U2F מאפשר הגנה גבוהה עוד יותר עבור המשתמשים המעוניינים בכך.

השוואת מפרטים