Xiaomi Mi A2 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: Xiaomi Mi A2 – ביצועים מפתיעים
| שבת, 8 בספטמבר 2018, 19:30 | גאדג'טי מסקר, סלולר

הדור השני של מכשירי Android One מבית שיאומי הגיע לאחרונה לישראל והביא עימו שיפורים נרחבים הן בצד העיצוב והן בצד המפרט הטכני, כשה-Xiaomi Mi A2 מציע כעת מסך גדול יותר, מעבד חזק יותר והבטחה לעדכוני תוכנה מהירים עם הגרסה הנקייה של אנדרואיד שמשאירה מאחור את ממשק ה-MIUI המותאם של היצרנית הסינית.

מה בקופסה?

ה-Mi A2 מגיע עם מספר מתנות בקופסה הנוספות לתכולה אותה אנו רגילים לראות עם המכשיר, ונמצא בה לצידו:

  • מטען USB
  • כבל טעינה והעברת נתונים USB-C ל-USB
  • סיכה להוצאת מגירת ה-SIM
  • מתאם USB-C לחיבור אוזניות 3.5 מ"מ
  • כיסוי סיליקון לגב המכשיר
  • הוראות וכתב אחריות

מסך וביצועים

מסך ה-6 אינץ' אשר מגיע עם ה-Mi A2 של שיאומי מציע רזולוציית תצוגה +Full HD בפריסה של 1080×2160 פיקסלים. מדובר במסך גדול יותר מה-5.5 אינצ'ים שראינו בדגם ה-Mi A1, אך מידותיו של המכשיר נותרו כמעט זהות, אם כה הוא גבוה במעט מקודמו בסדרה.

התצוגה עצמה מציעה בהירות טובה, אך בדומה לתצוגות במכשירים אחרים של החברה, גם כאן לא תוכלו להביט בה כאשר תשתמשו במשקפי שמש עם עדשות מקוטבות. אפשרות ברירה אוטומטית לתאורה מתאפשרת במכשיר, אך הבחנתי כי זו נוטה לזייף, כך שהתצוגה לעיתים אינה בהירה מספיק תחת תאורה חזקה ובהירה מידי ואף מסנוורת בחשיכה ודורשת כיוונון ידני של עוצמת התאורה. הצבעים המיוצגים על גבי המסך טובים, אך אינם מדויקים במיוחד.

Xiaomi Mi A2 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Xiaomi Mi A2 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

ההפתעה הגדולה עבורי הגיעה מצד הביצועים של המכשיר. אמנם מדובר בדגם המיועד עבור שוק הביניים, זה משלב את מערכת השבבים Snapdragon 660, אולם הביצועים שהוא מפיק היו שווים לאלו שקיבלתי גם במכשירי דגל היקרים ממנו באופן משמעותי, הן במסכי הבית והמעבר בין אפליקציות והן בעת שהשתמשתי ב-Mi A2 עבור משחקים. בזמן משחק ב-PUBG, לדוגמה, ניתנת המלצה ראשונית לשימוש בהגדרות בינוניות של התצוגה, אך גם שימוש בהגדרות התובעניות ביותר הפיקה תמונה חלקה לאורך כל שעות המשחק ללא תקיעות או גמגומים במהלכן.

הרמקול של ה-Mi A2 ממוקם בחלקו התחתון של המכשיר על גבי המסגרת ואינו מציע אפשרות סטריאו. הרמקול חזק מאוד, אחד החזקים שיצא לי לשמוע במכשיר, בטח ובטח שבמכשיר שוק ביניים, ומספק צלילים טובים, אך ללא דגש מיוחד על באסים.

צילום

המצלמות שמספקת שיאומי במכשיריה הולכות ומשתפרות עם הזמן וב-Mi A2 ניתן להבחין בכך בעיקר בזמן הצילום מול תאורה חזקה כאשר מצב ה-HDR פעיל. השיפור שמספקת הפעלת מצב ה-HDR, בין אם בזכות או בשל הרצון של שיאומי להדגים בפנינו את ההבדלים בין שימוש במצב זה ובין בשימוש במצלמה בלעדיו, הוא משמעותי. ניתן להבחין בהגברה משמעותית בתאורה במקומות החשוכים יותר בתמונה. התוצאה עדיין רחוקה מלהיות מושלמת, אבל כמות הפרטים שתראו כעת בתמונות כאשר מצב ה-HDR פעיל היא משמעותית הרבה יותר.

הדגמת מצב HDR ב-Xiaomi Mi A2 (צילומים: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

הדגמת מצב HDR ב-Xiaomi Mi A2 (צילומים: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

תמונות המצולמות בתאורת אור יום נראות נהדר על גבי מסך הסמארטפון, אך במבט מקרוב וברזולוציה מלאה ניתן להבחין בגרעון במקומות מסוימים ומריחות המתבצעות בתמונה במקומות בעיתיים יותר, גם בזמן השימוש במצב HDR.

דבר דומה ניתן לראות גם בצילומי סלפי דרך המצלמה הקדמית עתירת הפיקסלים (20 מגה-פיקסל). מצב הפורטרט המוצע דרך המצלמה משיג תוצאות נאות, עם דיוק טוב למדי בטשטוש הרקע סביב המצולם, כאשר עומס הפרטים המגיע מכמות הפיקסלים הגבוהה נראה נהדר על גבי מסך הסמארטפון.

צילום לילה אינו מהצדדים החזקים במכשיר וניתן להבחין די בקלות ברעש רב המופיע בחלקים שונים בתמונה, כאשר החלקים החשוכים בה כמעט אינם ונראים לעין.

עיר בלילה

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

סוללה

חיי הסוללה של ה-Mi A2 מציעים חוויה בינונית. מדובר בסוללת 3,010mAh הדומה בקיבולת שלה לזו שהוצעה בדגם הקודם בסדרה (3,080mAh) ובשימושים קלים היא מספיקה עד שעות הערב המוקדמות. מעבר לכך, נדרשתי להטעין אותה פעם נוספת במהלך היום בשימושים רגילים (וואטסאפ, פייסבוק, גלישה באינטרנט, ניווט), כאשר בשימושים אינטנסיביים המכשיר רחוק מלספק את הסחורה.

Xiaomi Mi A2 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Xiaomi Mi A2 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מערכת הפעלה וממשק משתמש

הצד האטרקטיבי ביותר עבור ה-Xiaomi Mi A2 הינה מערכת ההפעלה שלו, זו מגיעה בגרסת Android One הנקייה של גוגל וללא נוכחותו של ממשק המשתמש של שיאומי. במכשיר תוכלו למצוא מספר אפליקציות של שיאומי המותקנות מראש ויופיעו בהדלקתו הראשונה יחד עפ סט הגדרות ייעודי שהזינה היצרנית הסינית לאפליקציית ההגדרות, אך מעבר לכך מדובר באנדרואיד 8.1 ללא תוספות.

ממשק המשתמש הנקי זריז למדי, אם כי יצא לי להשתמש בשני מכשירים שונים (OnePlus 6 ו-Pocophone F1) המגיעים עם ממשקים זריזים בהרבה. מי שרגיל לממשקים מותאמים אולי יתגעגע לפונקציות שונות המגיעות עימם ואודה כי לאחר שימוש נרחב בממשקי משתמש מותאמים, מעט היה קשה לי להסתגל שוב לממשק הנקי, אם כי זה מציע את השימוש הפשוט וגם הברור ביותר שראיתי, עם תפריטי הגדרות שקל מאוד להבין וללא סרבולים מיותרים.

החלק המשמעותי ביותר בגרסת Android One הינו צד העדכונים. גוגל מבטיחה לנו כי המכשיר יקבל עדכונים באופן שוטף ומהר יותר ממכשירים העושים שימוש בממשקים מותאמים למערכת ההפעלה, אם כי עד סיום הסקירה לא קיבלנו עדכון גרסה למערכת ההפעלה, זו נותרה על אנדרואיד 8.1 אוראו עם עדכון אבטחה של חודש אוגוסט 2018. העדכון צפוי להגיע עוד לפני תום השנה הנוכחית ולהביא עימו את כל מה שחידשה גוגל במערכת ההפעלה עם הצגתה של גרסת אנדרואיד 9 פאי.

Xiaomi Mi A2 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Xiaomi Mi A2 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

השורה התחתונה

אז לסיכום הסקירה על Xiaomi Mi A2. במחיר של 1,400 שקלים, ואף פחות מזה בשוק הפתוח, מציע ה-Mi A2 ביצועים מרשימים לצד מסך גדול ומצלמות שמציגות שיפורים על פני הדור הקודם. גם השנה מדובר באחד מהמכשירים האטרקטיביים בשוק, הרבה הודות להבטחתה של גוגל לעדכונים שוטפים של מערכת ההפעלה.

ישנם עוד מקומות בהם היינו שמחים לראות את שיאומי משפרת את המכשיר, כמו חיי סוללה ארוכים יותר ושיפורים נוספים בתחום הצילום, אך בדרגת מחיר זו מדובר בהצעה הנמנית בין הטובות בשוק המקומי בשנת 2018.

האריזה ותכולתה
9
עיצוב ואיכות בניה
8
חומרה וביצועים
10
מסך ותצוגה
7
מערכת הפעלה
9
מולטימדיה
7
סוללה
6
מצלמה
7
סיכום
8
ביצועים מפתיעים ועדכונים מהירים
מה אהבנו
מערכת הפעלה נקייה עם עדכונים מהירים
רמקול חזק
ביצועים מצויינים
צילומי סלפי
מה לא
צילום לילה
סוללה
מחירים
יבואן רשמי: 1,399 שקלים
שוק פתוח: 950 שקלים
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות