גרמין מכריזה על צמיד הכושר vívosmart 4

Garmin vívosmart 4

חברת גרמין (Garmin) הכריזה על דגם חדש בסדרת צמידי הכושר vívosmart של החברה, ה-vívosmart 4. הדגם החדש של הצמיד מוסיף חיישן Pulse ox המסוגל למדוד את רמת החמצן בדם למדידת שינה טובה יותר בנוסף למדד ה-Body Battery של גרמין המאפשר להעריך את כמות האנרגיה בגוף לניהול טוב יותר של הפעילות.

הגרסה החדשה של צמיד ה-vívosmart באה להתחרות בצורה ישירה עם צמיד ה-Charge 3 של פיטביט (Fitbit) כשהוא מציע מסך OLED שחור-לבן במבנה דק וארוך יותר, מה שמסייע בהקטנת גודלו הפיזי והמשקל לנוחות שימוש גבוהה בזמן פעילויות ספורט.

ה-vívosmart 4 בנוי מגוף עיקרי העשוי אלומיניום ומכיל מסך OLED צר בגודל של 6.6 על 17.7 מ”מ עם רזולוציית תצוגה של 128×48 פיקסלים ב-4 שילובי צבעים:

  • גוף שחור עם רצועה שחורה.
  • גוף ורוד-זהב (Rose gold) עם רצועה אפורה.
  • גוף זהב עם רצועה בצבע “סגלגל” (Berry).
  • גוף כסוף עם רצוע בצבע תכלת (Azure Blue).

למעקב מדויק יותר אחר הרגלי השינה של המשתמש גרמין הוסיפה לצמיד הכושר חיישן Pulse OX המודד את רמת רוויית החמצן בדם בנוסף לחיישן דופק משופר מדגם Elevate המצוי בחלקו הפנימי של ה-vívosmart, כאשר את הנתונים אפשר לראות באמצעות תוכנת Garmin Connect של החברה בתצורה נרחבת.

השימוש העיקרי לצמיד ה-vívosmart 4 נשאר מעקב אחרי פעילויות ספורט, כשהדגם החדש תומך בניטור בזמן הליכה, ריצה, אימוני כושר, יוגה, שחיה ועוד. פרט לניטור הפעילויות הספורטיביות השונות הצמיד יאפשר לקבל התראות, הודעות טקסט ומידע על שיחות נכנסות על גבי המסך שלו עם זמן סוללה שיגיע עד ל-7 ימים.

תכונה חשובה נוספת אותה הוסיפה גרמין לצמיד הכושר הינו אלגוריתם מובנה המחשב את רמת ה”אנרגיה” של הגוף ועונה לשם Body Battery, זה מאפשר הצגה מספרית של רמת הכוח שיש למשתמש. ברמה של 90, לדוגמה, המדד מציין כי למשתמש יש כוח לפעילות נרחבת, אך עם מדד של 20 הצמיד מראה כי יש צורך לנוח על מנת “למלא את הסוללה” של הגוף.

צמיד ה-vívosmart 4 יהיה זמין למכירה במחיר של 130 דולר.

תחום שעוני הכושר הוא תחום מתפתח בו נשארות חברות כמו גרמין ופיטביט בתור היצרניות העיקריות, אך ברקע אפשר למצוא צמידים מחברות מוכרות לא פחות דוגמת ה-Xiaomi Mi Band 3, אלו אולי לא מציעות את מלוא התכונות שיש בצמידים של היצרנים האחרים אך הם מגיעים במחיר תחרותי בהרבה.

השוואת מפרטים