לוגו AMD

חברת AMD מאשרת: כרטיסי מסך מבוססי ליבת Navi בייצור 7nm עד סוף 2018

| יום שלישי, 4 בספטמבר 2018, 13:30 | חומרה, מחשבים

תחום כרטיסי המסך התלהט בחודש שעבר עם ההכרזה הרשמית של נווידיה (nVidia) על סדרת כרטיסי ה-RTX מבוססי ליבת Turing וכעת אנו מקבלים התייחסות רשמית מצידה של AMD בדבר המעבר לייצור 7nm, כשאת ליבת Navi הגרפית אנו צפויים לראות עד סוף 2018 ואת מעבדי ה-Zen 2 במהלך 2019.

התגובה הרשמית של AMD בדבר המעבר לתהליך ייצור 7nm במעבדים ובליבות הגרפיות מגיעה בעקבות הפרסום כי בית היציקה GlobalFoundries משהה את הייצור בתהליך 7nm, צעד שלא היה צפוי מראש וגרם לחשש מסוים בשוק בדבר יכולת הייצור של AMD.

AMD מסרה כי אבן הדרך הבאה של החברה הוא המעבר למוצרים מבוססי תהליך ייצור 7nm, בהם ליבות המעבדים מסוג Zen 2 וליבות גרפיות מסוג Navi. החברה מסרה כי היא פועלת יחד עם בית היציקה TSMC על מנת לשחרר את ליבות Navi הגרפיות כבר לקראת סוף השנה הנוכחית, כאשר את המעבדים מבוססי תהליך הייצור החדש נוכל לראות במהלך 2019. במקביל, תמשיך החברה בשיתוף הפעולה עם GlobalFoundries בתחום הייצור בתהליכי 12nm ו-14nm.

בעוד ועדיין אין מידע רשמי אודות ליבת ה-Navi החדשה של AMD, שמועות מגורמים בתעשייה והשערות לגבי גודל ליבת ה-Navi, כפי שהוצגה בהדגמה במהלך כנס קומפיוטקס, מדברים על גודל ליבה של כ-336 מ"מ מרובע. הליבה החדשה אמורה לספק ביצועים של 20.9TFLOPS, כ-25% יותר מליבת ה-Turing של נוודיה, שגדולה פי 2 ממנה עם 754 מ"מ מרובע ומגיעה בייצור בתהליך 12nm.

במידה ולא יהיו שינויים בתכניות, AMD צפויה להוציא עד סוף השנה כרטיס מסך שיציג ביצועים עדיפים על סדרת ה-RTX החדשה של נווידיה, אשר יציג יתרון טכנולוגי משמעותי עם ייצור בתהליך ה-7nm בתחום הגרפי, כשבתחום המעבדים ניאלץ לחכות ל-2019.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות