סוני: אין פורטנייט מול קונסולות אחרות כי “פלייסטיישן זה המקום הכי טוב לשחק”

ישנם משחקים חוצי-פלטפורמה המאפשרים לגיימרים לשחק יחדיו, גם אם אלו משתמשים במכשירים שונים. Fortnite, המשחק הפופולארי של אפיק (Epic Games) הוא משחק שכזה. המשחק זמין לבעלי טלפונים ניידים, קונסולות ה-Xbox One, PlayStation 4 וה-Switch, ולמחשב האישי. השחקנים יכולים למצוא זה את זה ולשחק יחדיו על כל המכשירים – למעט PS4.

שחקני PS4 יכולים לשחק עם שחקני PC, ולתקשר באמצעות חשבון של Epic. אולם שחקני PS4 לא יכולים לשחק עם שחקני Xbox One או Switch. מיקרוסופט ונינטנדו, בתורן, כן מאפשרות לגיימרים לשחק מול כל מכשיר אחר, אפשרות אותה שמחו להדגים ולשווק באופן מורגש, במיוחד לאחר תערוכת E3 האחרונה שהתרחשה ביוני.

כעת המנכ”ל הטרי של סוני, קניצ’ירו יושידה (Kenichiro Yoshida), שפך אור על הנושא במהלך כנס IFA שבגרמניה. יושידה התבצר בעמדת החברה, והזכיר שהחברה כן מאפשרת לשחקני PS4 לשחק עם שחקני מחשב אישי, אולם בנוגע לכל קונסולה אחרת – החברה מעוניינת בחווית המשתמש הטובה ביותר, ולדבריו PS4 היא המקום הטוב ביותר לשחק בו. לכן, אין אפשרות למשחק חוצה-פלטפורמות עם קונסולות מתחרות.

בנוגע ל-Cross Platform, דרך החשיבה שלנו היא ש-PlayStation זה המקום הכי טוב לשחק בו. פורטנייט בשילוב עם PS4, כך אני מאמין, מספק את החוויות המשתמש הטובה ביותר, זו האמונה שלנו. אבל למעשה, כבר פתחנו כמה משחקים למשחק חוצה-פלטפורמות מול המחשב האישי ואחרים, ולכן החלטנו בהתבסס על זה, מהי חווית המשתמש הטובה ביותר. זו הדרך בה אנו חושבים על Cross Platform.

מייק איברה (Mike Ybarra), סמנכ”ל מיקרוסופט, ביקר את סוני בטוויטר ואמר כי זו אינה מקשיבה לגיימרים. לטענתו, קהילות גדולות של גיימרים מעוניינות לשחק יחדיו, וכל המשחקים צריכים לאפשר לשחקנים לשחק יחדיו ללא תלות במכשיר. ייתכן וסוני, מצידה, רואה במאמצי נינטנדו ומיקרוסופט לקדם את האפשרות הזו כמתקפה על ה-PS4, שהיא הקונסולה הביתית המובילה בעולם נכון לעת זו.

השוואת מפרטים