מנכ"ל Unity: מציאות מדומה ומציאות רבודה עדיין לא מוכנים לקהל הרחב

| יום שני, 10 בספטמבר 2018, 12:30 | מחשוב לביש, משחקים
תגיות: AR, HTC, Oculus, Rift, Unity, Vive, VR, יוניטי

ג'ון ריקיטלו (John Riccitiello), המנכ"ל של Unity, שיטח את משנתו בנוגע למציאות מדומה ומציאות רבודה. לדבריו, הטכנולוגיה עדיין לא בשלה דיה, ויש לקונספט עוד מספר בעיות שיש להתגבר עליהן. Unity הוא מנוע משחק מהמובילים בתעשייה, ובמקרים רבים הדגמות ומשחקי מציאות מדומה מפותחים ב-Unity, שהינו פופולארי מאוד למטרה זו. לכן, ריקיטילו כנראה בעל השקפה ייחודית ומעמיקה על מצב שוק המציאות המדומה של היום.

"הם לא מספיק זולים", אמר ריקיטלו, והתכוון למשקפי המציאות המדומה והרבודה הזמינים כרגע בשוק. למשל, משקפי המציאות המדומה של אוקולוס, או של HTC. אולם מלבד מחיר החומרה, היו לו גם טענות נוספות: "הם לא עובדים טוב מספיק. אין לך אמצעי שליטה מספיק טובים, אי אפשר לראות את הידיים והרגליים ברובם, ולהשתמש בהם בצורה אינטרקטיבית."

לצד המגבלות הטכניות, נראה כי טענה עיקרית נוספת של ריקיטילו נוגעת בנושא התוכן. לדבריו, התעשיה עוד לא הפיקה מספיק תכנים מעניינים למציאות מדומה, על מנת להצדיק את ההשקעה בחומרה היקרה. "אין הרבה תוכן", אמר ריקיטלו. "נכון לעת זו, מציאות מדומה (VR) ומציאות רבודה (AR) הושקו בעיקר למפתחים. תנו לי שמות של משחקים. אנחנו עדיין לא שם", אמר.

לריקיטלו יש נסיון עסקי עשיר מאוד. מלבד תואר במנהל עסקים מאוניברסיטת קליפורניה-ברקלי, ריקטילו בעברו שימש כמנכ"ל מותג הספורט ווילסון, ומנכ"ל EA, לפני שעבר לנהל את Unity ב-2014. אין ספק כי התובנות שצבר ב-EA, שנמצאת בעמדת מפתח בתעשיית המשחקים, סיפקו לו עמדה ייחודית לניהול Unity, שאיתו מפתחים יוצרים משחקים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות