ה-PS4 מקבלת אפשרות לשחק מול שחקני Xbox One ו-Nintendo Switch

לוגו פלייסטיישן (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

לאחר לחץ ציבורי רב וביקורת מאת מפתחי המשחקים, נראה כי סוני מוכנה לאפשר סוף סוף לגיימרים לשחק אלו עם אלו, גם אם הם נמצאים על פלטפורמות אחרות. החל מהיום, סוני מאפשרת לשחקני PlayStation 4 להצטרף לשחקני Xbox One ו-Switch ולשחק אלו מול אלו. המשחק הראשון שיקבל את האפשרות החדשה הוא Fortnite, באמצעות גרסת בטא חדשה, שניתן כבר לשחק בה כעת.

עבור השחקנים מדובר בלא פחות מאשר מאורע היסטורי. בפעם הראשונה, הגיימרים על כל הפלטפורמות יוכלו לשחק זה עם זה: קונסולות, מחשב אישי, סמארטפונים וטאבלטים. אם להיות מדוייקים, שחקני פורטנייט יוכלו למצוא זה את זה ולשחק יחדיו על ה-PlayStation 4, Xbox One, Switch, אנדרואיד, iOS, והמחשב האישי (מק ו-Windows). הזמן יגיד אם מדובר במקרה חד פעמית, או שהדבר ישנה גם במשחקים נוספים בעתיד.

עד לא מזמן סוני דבקה בעמדתה כי לא תאפשר משחק חוצה פלטפורמות. כעת סוני מסבירה כי חל שינוי במדיניות. “מדובר בשינוי משמעותי למדיניות של סוני, ואנחנו כעת בתהליך תכנון הכולל את כל הארגון, על מנת לתמוך בשינוי הזה,” אמר ג’ון קודרה (John Kodera), מנכ”ל Sony Interactive Entertainment. “נעדכן את הקהילה ברגע שיהיו לנו פרטים נוספים לחלוק, כולל פרטים מדויקים על זמני הבטא, ומה המשמעות של זה עבור משחקים אחרים בעתיד.”

השוואת מפרטים