שעון Huawei Watch GT יציע חיי סוללה של עד 14 ימים

Wear OS (תמונה: גוגל) Wear OS (תמונה: גוגל)

מעל ל-18 חודשים עברו מאז הציגה וואווי את סדרת השעונים החכמה Huawei Watch 2 ונראה כי כעת מוכנה החברה להציג את הדור הבא, זה ככל הנראה יזכה לשם Huawei Watch GT, אם כי החברה עשויה למתג את סדרת השעונים החכמים הבאה שלה תחת שם שונה. הדלפה חדשה חושפת כעת פרטים חדשים אודות השעון החכם, לפני ההכרזה אשר צפויה להגיע לצד מכשירי הדגל החדשים בסדרת Mate 20, כאשר מתוך המידע החדש עולה כי וואווי תשיק לצד השעון החכם גם צמיד כושר חדש.

Huawei Watch GT

על פי הפרטים החדשים שנחשפו, השעון החכם החדש יציע חיי סוללה ארוכים הרבה יותר בהשוואה לאלו שהוצעו עם דגם ה-Huawei Watch 2, זאת אף שילובה של סוללה בקיבולת זהה של 420mAh. הנתונים מעידים כי השעון החדש יציע זמן שימוש של עד 14 ימים באופן שוטף, כאשר שימוש במסך הדולק תמיד יצמצם את חיי הסוללה ל-7 ימים ושימוש ברכיב ה-GPS יאפשר שימוש רציף של עד 20 שעות.

בכל אחת מהאפשרויות המוזכרות יציע שעון ה-Huawei Watch החדש חיי סוללה ארוכים יותר בהשוואה לדגם הקודם בסדרה, זה זכה לחיי סוללה מוצהרים של עד יומיים בשימושים רגילים ועד 10 שעות תוך שימוש ברכיב ה-GPS. קפיצת המדרגה ביכולות הסוללה מגיעה מכיוון אחד עיקרי, זו מערכת השבבים החדשה שתשולב בשעון, אשר ככל הנראה תהא ה-Snapdragon 3100 עליה הכריזה קוואלקום לאחרונה תוך דגש ספציפי על שיפור משמעותי של חיי הסוללה בשעונים חכמים.

שעון ה-Huawei Watch GT יגיע עם מסך גדול יותר ממסך ה-1.2 אינץ’ שהוצע עם דגמי ה-Watch 2, כאשר הדגם החדש ישלב תצוגת מגע בגודל 1.4 אינץ’ ברזולוציית 454×454 פיקסלים עם פאנל AMOLED.

השעון יהיה שעון מעוצב המיועד לפעילויות ספורטיביות וככזה יציע תוכניות אימון בזמן אמת וניתוח אימונים וכן ניטור אחר פעילויות ספורטיביות מגוונות, בהן ריצה, הליכה, שחייה, טיפוס הרים, רכיבה על אופניים ואף אימונים לטריאתלון. את אפשרויות המעקב המתקדמות תציע וואווי בשיתוף פעולה עם חברת Firstbeat, המפתחת מנוע אנליטי לצרכים ספורטיביים. החברה כבר הציגה שיתופי פעולה דומים עם גרמין בצמידי הכושר Vivosmart 4 שנחשפו לאחרונה ועם חברת Withings בשעוני ה-Steel HR החכמים.

השעון החדש יתמוך בתקן 5ATM ויאפשר שחייה וכן עמידות במים עד לעומק של 50 מטרים, כאשר בנוסף נוכל למצוא בו גם מצפן, ג’יירוסקופ ומד גובה, זאת בנוסף לרכיב GPS מובנה העובד ב-6 צירים ומד דופק המאפשר מדידה רציפה.

ה-Huawei Watch החדש צפוי להגיע עם הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה WearOS מבית גוגל, זו תציע ממשק משתמש עדכני אותו חשפה החברה לאחרונה. בין התכונות החדשות בממשק המשתמש ניתן למצוא תנועה פשוטה יותר בין תפריטי השעון באמצעות מחוות, זו תחולק לארבע פעולות פשוטות: החלקה מטה, החלקה מעלה, החלקה שמאלה או החלקה ימינה.

את השעון החדש צפויה וואווי להשיק בישראל בחודש נובמבר ובמחיר של כ-1,000 שקלים.

צמיד כושר חכם

לצד השעון החכם צפויה וואווי להציג גם צמיד כושר חדש, זה עשוי להוות דור המשך לאחד מדגמי סדרת ה-TalkBand של החברה או לחלופין דגם חדש שתשיק החברה המבוסס על צמיד הכושר Band 4 שנחשף לאחרונה תחת מותג Honor.

צמיד הכושר החדש יגיע עם מסך בגודל 0.95 אינץ’ בעל פאנל AMOLED, וכמו השעון החכם, יציע חיי סוללה ארוכים של עד 14 ימי שימוש רגילים, עד 8 שעות שימוש בהפעלת רכיב ה-GPS ועד 30 ימים במצב המתנה (Standby). צמיד הכושר החכם יגיע במשקל קל של 25 גרם בלבד ויציע תמיכה בבלוטות’ 4.2 BLE לקישור לטלפון, עמידות בפני מים תחת תקן 5ATM, רכיב GPS מובנה ומד דופק המאפשר מדידה רציפה.

את צמיד הכושר החדש צפויה וואווי להשיק בישראל בחודש נובמבר ובמחיר של כ-500 שקלים.

השוואת מפרטים