שלט אינטל

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

אינטל מפרסמת תגובה רשמית בנושא בעיות הייצור בתהליך 14nm

| יום ראשון, 30 בספטמבר 2018, 17:00 | חומרה, מחשבים
תגיות: 14nm, Intel, אינטל

בוב סוואן (Bob Swan), סמנכ"ל הכספים ומנכ"ל הביניים של אינטל (Intel), מפרסם תגובה רשמית בה הוא מתייחס לקשיי הייצור של החברה בתחום ה-14nm שאינו עומד בדרישות השוק וגורם לעליית מחירים וחוסר זמינות. אינטל תשקיע מיליארד דולר נוספים על מנת להגדיל את יכולות הייצור שלה ברחבי העולם.

המכתב הרשמי של אינטל בא על רקע בעיות בתהליך הייצור ב-14nm הקיימות בחברה לאור העיכוב במעבר לייצור מתקדם יותר של 10nm שנדחה לשנת 2020 והגידול הביקוש לשבבי 14nm. הקושי הקיים של החברה לעמוד בדרישות השוק לשבבי 14nm הוביל לחוסרים במלאים ואיתם הגיעה עליה במחירים, מה שגרם לאי שביעות רצון בקרב יצרני מחשבים, חנויות וצרכנים והוביל לתגובה הנוכחית.

את המכתב המלא באנגלית ניתן למצוא באתר אינטל, אך אלו עיקריו:

  • אינטל עוברת לתיעדוף של ייצור שבבי 14nm מסדרות Xeon ו-Core על מנת למלא את הדרישות לשבבים אלו.
  • אינטל תשקיע מיליארד דולר נוספים במפעלי הייצור של החברה באורגון ואריזונה בארה"ב, אירלנד וישראל להגדלת כושר הייצור של שבבי 14nm.
  • אינטל מתקדמת עם המעבר לייצור שבבי 10nm עם שיפורים בכמות הייצור עם צפי למעבר לייצור מלא ב-2019.

התגובה הרשמית של אינטל באה על מנת לתת מענה לחוסר ודאות שהתקיים עד כה בשוק החומרה העולמי בדבר היכולת של החברה לעמוד בדרישות השוק לשבבי 14nm, בעוד התגובה לא מספקת לו"ז לפתרון דרישות הייצור הגבוהות, הוא מראה כי אינטל משקיעה משאבים בהגדלת הייצור ומנסה לזרז את המעבר לייצור 10nm, אחת מהסיבות לבעיות הנוכחיות של החברה.

מקורות
intel
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות