הנסיך כספיאן (תמונה: Walt Disney Studios)

הנסיך כספיאן (תמונה: Walt Disney Studios)

נטפליקס תפיק סדרה וסרטים חדשים לדברי ימי נרניה

כשחושבים על יצירת הפנטזיה המשמעותית ביותר להולדת הז'אנר כפי שאנחנו מכירים אותו היום, רובינו נחשוב קודם כל על "שר הטבעות". היצירה השניה שנחשוב עליה כנראה תהייה "דברי ימי נרניה" (The Chronicles of Narnia), של הסופר, הפילוסוף והתאולוג הבריטי סי אס לואיס (C. S. Lewis). סיפוריו מתרחשים בעולם קסום בשם נרניה, שאפשר להגיע אליו דרך ארון בגדים.

ספרים נכתבו בשנות החמישים, ומאז זכו למספר עיבודים למדיה שונות, כאשר הבולטים ביניהם הם שלושה סרטים שהופקו לפי שלושת הספרים הראשונים מתוך השבעה שיצאו: "האריה, המכשפה וארון הבגדים", "הנסיך כספיאן" ו"המסע בדורך השחר".

כעת מודיעה נטפליקס (Netflix) שהיא תביא את העולם של נרניה לצופיה – ולא מהנקודה בה עצרו הסרטים, אלא ישר מההתחלה. נטפליקס חתמה עם חברת סי אס לואיס על הזכויות להפקת והפצת עיבודים לכל שבע הספרים, וזו הפעם הראשונה בה נעשה מהלך כזה.

כוונתה של נטפליקס היא ליצור יקום טלוויזיוני לנרניה, ויש שיגידו שאין יקום מתאים מזה. שבעת הספרים של לואיס מתרחשים בזמנים שונים ובמקומות שונים בנרניה. חלקם ניתנים לפיצול לסיפורים קצרים, חלקם אפוסים גרנדיוזים, ובין סדרות טלוויזיה מקבילות לבין סרטים באורך מלא אפשר יהיה לכסות את כל דברי הימים בצורה מגוונת ומעניינת יותר מלהוציא פשוט שבעה סרטים ברצף.

"סיפוריו האהובים של סי אס לואיס דברו לליבם של מספר דורות ברחבי העולם", אמר טד סרנדוס (Ted Sarandos), מנהל התוכן של נטפליקס. "משפחות התאהבו בדמויות כמו אסלן ובעולם של נרניה, ואנחנו נרגשים להיות להם לבית לעוד שנים רבות".

נרניה תהייה תוספת משמעותית לתכנים של נטפליקס, שוודאי תמשוך אליה קהל צופים רב. זהו מהלך נגד משמעותי לאמזון (Amazon), שמפיקה בימים אלה סדרה חדשה, יוקרתית ויקרה במיוחד ל"שר הטבעות".

מקורות
Deadline
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות