-פרסומת-

מיקרוסופט מחזירה את עדכון אוקטובר 2018 לאחר תיקון באג מחיקת הקבצים

לוגו ווינדוס 10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

מיקרוסופט (Microsoft) מחזירה את עדכון אוקטובר 2018 לווינדוס 10 שהושק בתחילת החודש, את זה הסירה החברה תוך מספר ימים לאחר קבלת דיווחים מרחבי הרשת על כך שהעדכון החדש מחק קבצים למשתמשים. מיקרוסופט מוסרת כי היא איתרה ותיקנה את הגורם למחיקת הקבצים וכי תחל בהפצת העדכון ה”מחודש” למעגלי בדיקה מוגבלים טרם הפצה מלאה מחדש.

לפי מיקרוסופט, הבאג שגרם למחיקת קבצי המשתמשים קשור למערכת “ניתוב תיקיות ידועות” KFR (ר”ת Known Folder Redirection) האחראית לתיקיות ברירת המחדל בהם משתמשת מערכת ההפעלה, דוגמת “מסמכים”, “תמונות”, “שולחן עבודה” ועוד, כשהתיקיות הללו נמצאות בדרך כלל בנתיב קבוע במערכת.

על ידי שימוש במנגנון ה-KFR ניתן להעביר את התיקיות הללו לכל מיקום אחר במחשב והמערכת יודעת להפנות את המשתמש לשם באופן אוטומטי לאחר מכן. לפי מיקרוסופט, עדכון אפריל 2018 גרם לכך שחלק משתמשים שהפעילו את ה-KFR דיווחו כי המערכת יצרה תיקיות ריקות תחת המיקום הרגיל וה”ישן” ולשם כך החברה שילבה בעדכון אוקטובר 2018 מנגנון שיסיר את התיקיות הריקות. ביצוע פעולה זו, בשילוב עם תיקון אחר ונפרד שהחברה עשתה במערכת, גרם למחיקת הקבצים עבור חלק מהמשתמשים עם התקנתו של עדכון אוקטובר 2018.

על מנת לנהוג ביתר זהירות, החברה החלה להפיץ מחדש את עדכון אוקטובר 2018 למשתמשים במעגלי הבדיקה של החברה על מנת לוודא שאין “הפתעות” נוספות בעדכון ולאחר מכן העדכון יעבור שחרור מלא עבור כלל המשתמשים.

למרות שהחברה איתרה ותיקנה את המקור למחיקת הקבצים, נדגיש ונאמר כי תמיד מומלץ לשמור על גיבוי לקבצים החשובים גם אם אין סיבה לחשוב שהקבצים עלולים להימחק, רק על מנת למנוע מצבים בהם דברים חשובים ימחקו.

מקורות
Microsoft
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
יאן לנגרמן
אשף מחשבים וסלולר, חובב אנימה, מנגה וסוסי פוני, גולש ספות חובב שאוהב לטייל בעולם ולפגוש אנשים.
סלולרי: Samsung Note 9 | מחשב: אני צריך לבחור רק אחד מהם?
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות