הוכרז: Huawei Watch GT – מסך גדול וחיי סוללה ארוכים

Huawei Watch GT (תמונה: Huawei) Huawei Watch GT (תמונה: Huawei)

באירוע ההכרזה שערכה היום (ג’, 16.10) לשם הצגת סדרת מכשירי הדגל החדשה Mate 20, הציגה חברת וואווי שעון חכם, זאת לראשונה מזה כשנה וחצי. עם שעון Huawei Watch GT שהוצג באירוע שמה החברה דגש על חיי הסוללה, ומציעה עד שבועיים של עבודה באמצעותו, זאת לצד אפשרויות מגוונות בצד ניטור פעילויות ספורט ומסך גדול יותר מבעבר.

שעון ספורט מעוצב

שעון ה-Watch GT החכם של וואווי זוכה לעיצוב מוקפד המגיע על מנת לשים אותו תחת מיתוג של שעוני יוקרה, אך בה בעת משלב יכולות מתקדמות שהופכות אותו לכלי מדויק יותר עבור ניטור פעילויות ספורט שונות.

סביב מסך AMOLED בגודל 1.39 אינץ’ המציע רזולוציה גבוהה של 454×454 פיקסלים עם צפיפות של 462ppi נוכל למצוא שוליים העשויים חומר קרמי וגוף מחוזק העשוי פלדת אל חלד בדרגה 316L המספקת עמידות גבוהה יותר בפני בלאי בטמפרטורות גבוהות והגנה טובה יותר מפני חלודה. בנוסף, מציע השעון החדש תמיכה בתקן 5ATM ויאפשר שחייה וכן עמידות במים עד לעומק של 50 מטרים. בחלקו הימני של השעון נמצא זוג כפתורים המספקים שליטה בתפריטי ה-Huawei Watch GT, זאת לצד פעולתו של מסך המגע.

וואווי מציינת כי שעון ה-Watch GT הינו בין הקלים והדקים ביותר הקיימים כיום בשוק, עם משקל של 46 גרם בלבד ללא הרצועות ועובי של 10.6 מ”מ בלבד.

Huawei Watch GT (תמונה: Huawei)
Huawei Watch GT (תמונה: Huawei)

חיי הסוללה שמציעה סוללת 420mAh המשולבת בשעון החדש נמדדים על פי אופי הפעילות שלו, כאשר בשימושים רגילים כשעון חכם, לשם צפייה בהודעות, ניטור אחר פעילות ספורטיבית ללא שימוש ברכיב ה-GPS וחיישן דופק הלב, מציינת וואווי כי ניתן להשיג עד שבועיים של שימוש ב-Watch GT ללא צורך בטעינה. עבור מי שרוצים להשתמש בשעון החכם כשעון בלבד, מציינת החברה כי ניתן להשיג גם עד חודש של עבודה, כאשר בשימושים אינטנסיביים לשם מעקב אחר פעילויות ספורט הכוללים את רכיב ה-GPS וחיישן הדופק, מציינת החברה כי ניתן להשיג עד 22 שעות שימוש.

חיי הסוללה בשעון:

  • שימוש כשעון חכם (ללא GPS ודופק) – עד שבועיים.
  • שימוש כשעון בלבד (רק תצוגת השעון) – עד 30 ימים.
  • שימוש כשעון ספורט (כולל GPS ודופק) – עד 22 שעות.

טעינת השעון מתבצעת באמצעות עריסה המסופקת לצידו ומאפשר טעינה מגנטית תוך פחות משעתיים לצורך טעינה מלאה של הסוללה.

על פעולתו השוטפת של השעון אחראי מעבד ARM Cortex-M4 וותיק המיועד עבור מוצרי IoT ומוצרים לבישים, כאשר בצד הזיכרון יציע השעון 768MB RAM לצד אחסון של 4GB. פרט לזאת, נמצא בשעון רכיב NFC המיועד לתשלומים (בסין), רכיב GPS עם תמיכה ב-GLONASS ו-BEIDOU שיעזור באיכון מדויק ומהיר על ידי שימוש ב-3 לוויינים במקביל, וכן חיישן דופק מדויק לניטור אחר הדופק בזמן אמת ובאופן רציף המאפשר גם מעקב אחר רמות לחץ ומספק המלצות לביצוע תרגילי נשימה לצורך הפחתת הלחץ. חיישנים נוספים שניתן למצוא בשעון כוללים חיישן תאוצה, ג’יירוסקופ, מד לחץ אוויר, מד תאורה ומצפן.

שעון ה-Huawei Watch GT מציע תוכניות אימון בזמן אמת וניתוח אימונים וכן ניטור אחר פעילויות ספורטיביות מגוונות, בהן ריצה, הליכה, שחייה, טיפוס הרים, רכיבה על אופניים ואף אימונים לטריאתלון. את אפשרויות המעקב המתקדמות תציע וואווי בשיתוף פעולה עם חברת Firstbeat, המפתחת מנוע אנליטי לצרכים ספורטיביים. החברה כבר הציגה שיתופי פעולה דומים עם גרמין בצמידי הכושר Vivosmart 4 שנחשפו לאחרונה ועם חברת Withings בשעוני ה-Steel HR החכמים.

השעון ינטר אחר פעילויות ריצה ורכיבה על אופניים בחוץ ובתוך חדר (לדוגמה, הליכון בחדר כושר) וכן מעקב בריכות בשחייה ומסלולי ריצה, רכיבה על אופניים או טיפוס הרים. את השעון משיקה וואווי עם מערכת הפעלה עצמאית, OS Lite, ולא עם Wear OS של גוגל.

מועדי השקה ומחירים

שעון הספורט החכם Huawei Watch GT יושק באירופה החל מנובמבר הקרוב ויגיע במסגרת זו גם לישראל. מחירו באירופה יעמוד על 199 אירו עבור גרסת הספורט ו-249 אירו עבור גרסת ה-Classic עם רצועת העור.

השוואת מפרטים