הצצה ראשונה: Huawei Watch GT – עם דגש על חיי סוללה

Huawei Watch GT (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

וואווי לא הציגה שעון חכם חדש מזה זמן מה, ואת דגם ה-Huawei Watch GT בחרה החברה לחשוף לצד מכשירי סדרת הדגל Mate 20 שהוצגו באירוע שערכה בלונדון בשבוע שעבר. כפי שעשתה החברה בעבר, גם כאן נוכל למצוא דגש גדול על צד העיצוב, אשר בראשו עומד מסך הגדול יותר באופן משמעותי מזה שראינו בדגם הקודם, עם אפשרויות להחלפת רצועות בצבעים וסגנונות מגוונים, וגם שני סוגים שונים של עיצובים לשעונים – ספורט וקלאסיק.

עם השעון החדש וואווי שמה דגש גדול על שני איזורים בהם נעשה שימוש בשעונים חכמים יותר מכל, הראשון הם חיי הסוללה, אשר לפי החברה יוכלו להגיע גם עד שבועיים של עבודה ועד 22 שעות בעת שימוש בו בעת ביצוע פעילויות ספורט עם רכיב ה-GPS ומד הדופק המובנה. הצד השני הן פעילויות הספורט עצמן, המאפשרות ניטור ממצה על ידי הפרדה בין פעילויות ספורט שונות רבות: הליכה, ריצה, הליכון בחדר כושר, שחייה, רכיבה על אופניים ועוד, יחד עם אפשרות לבניית תכניות אימון.

כשאוחזים את השעון לראשונה ביד מרגישים את משקלו הקל, אשר מפתיע לאור עיצוב הפרימיום והמסך הגדול שלו. המסך עצמו מפיק צבעים עזים בבהירות גבוהה, ומדובר במסך גדול יותר מזה שראינו בדגם ה-Huawei Watch 2, אשר גודלו מסתכם ב-1.39 אינץ’ (במקום 1.2 אינץ’). המסך תומך כמובן במגע, לצורך ניווט בין התפריטים השונים בשעון, והגיב היטב בבחינה הראשונית

פרט למסך המגע, מאפשרת וואווי לנווט בשעון באמצעות זוג כפתורים פיזיים, העליון מציע אפשרות חזרה לאחור או מעבר לתפריט הראשי והתחתון מאפשר הגדרה לקיצורי דרך שונים לאפליקציות המותקנות על השעון. וכאן גם נמצא ההבדל בין שעון ה-Watch GT לבין שעונים אחרים הקיימים כיום בשוק.

Huawei Watch GT (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Huawei Watch GT (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

וואווי בחרה לשים את הדגש על חיי הסוללה הארוכים, העיצוב המושך והאפשרויות הרבות לניטור אחר פעילויות ספורט, ולצורך זה החליטה לעשות שימוש במערכת הפעלה פרי תוצרתה, LiteOS שמה, וז מגבילה את יכולתינו להתקין על השעון אפליקציות צד שלישי. התראות כמובן יתקבלו לשעון דרך הטלפון, מכל אפליקציה שתרצו, אך השימוש במערכת ההפעלה הייעודית, במקום, למשל, ב-WearOS של גוגל, משמעותו כי השעון משמש פחות עבור עבודה עימו באופן עצמאי וייעשה בו שימוש נרחב יותר בקישור לסמארטפון.

Huawei Watch GT (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Huawei Watch GT (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

דוגמה נוספת לכך היא רכיב זיכרון האחסון בעל נפח של 128 מגה-בייט בלבד, זה לא ראוי לשמש לצורך אחסון שירים, כך שגם בזמן ריצה תיאלצו לסחוב עימכם את הסמארטפון אם תרצו לשמוע מוסיקה. ואמנם וואווי זנחה חלק מהפונקציונליות שניתן למצוא בשעונים חכמים אחרים הקיימים בשוק, היא מציעה לנו בתמורה יתרונות על פני שעונים אחרים, אשר בראשם חיי הסוללה והמחיר.

את השעון ניתן למצוא בישראל בגרסת הספורט שלו, ובמחיר של 999 שקלים, אך קחו בחשבון כי לפחות בשלב זה, שעון ה-Huawei Watch GT לא מספק תמיכה בשפה העברית. מוואווי נמסר לנו כי תמיכה זו תוכל להגיע בהמשך באמצעות עדכון לשעון, אך לא נמסרו לנו מועדים להפצת עדכון מסוג זה בשלב הנוכחי.

השוואת מפרטים