מעבד Qualcomm Snapdragon

תמונה: קוואלקום

דיווח: Quick Charge 5.0 מבית קוואלקום תאפשר טעינה מהירה בהספק 32 וואט 

בזמן שיצרניות כמו Huawei, Oppo ו-Meizu נלחמות על כתר הטעינה המהירה ביותר, קוואלקום שומרת על הילוך איטי ודואגת לכך שטעינת המכשיר תתבצע בצורה שלא תחמם את הסמארטפון יתר על המידה ותוכל לתמוך בכלל המכשירים. התמיכה בכלל המכשירים, זו היא הסיבה העיקרית, שכנראה, מחזיקה אותה מאחור לעומת המתחרות.

כבר ברגעים אלו קוואלקום מציעה טעינה מהירה בטכנולוגיית +Quick Charge 4 בהספק מקסימלי של 18 וואט. אומנם, לאחרונה וואווי הציגה טעינה חוטית מהירה בהספק של 40 וואט ועקפה את קוואלקום, מעבר לכך, מהירות הטעינה האלחוטית של וואווי מתאפשרת בהספק של 15 וואט, מה שגורם לנו להסיק שבקרוב מאוד אנו צפויים לפגוש טעינה אלחוטית מהירה יותר מטעינה חוטית מצד קוואלקום.

Qualcomm Quick Charge 4 Plus (תמונה: gizmochina)

Qualcomm Quick Charge 4 Plus (תמונה: gizmochina)

מנגד, קוואלקום אינה מעוניינת להישאר המון זמן מאחור, ומשתדלת לצמצם פערים לקהל הרחב. טכנולוגיית ה-Quick Charge 5.0 משוערת לתמוך בטעינה חוטית מהירה בהספק של 32 וואט, ובטעינה אלחוטית מהירה בהספק של 15 וואט. מהלך שכזה מצד קוואלקום גורם ליישור קו עם הסטנדרט הנוכחי בתעשייה לטעינה אלחוטית מהירה.

במבט לאחור, טכנולוגיית +QC 4 נעשתה אפשרית בזכות פיצול הזרם ל-2 חלקים, ועל ידי כך המכשיר הופך קריר יותר ב-3 מעלות, זאת בנוסף להפיכת הטעינה ל-15 אחוז מהירה יותר לעומת קודמותיה ול-30 אחוזים חסכונית יותר. במעבר ל-QC 5, קוואלקום מתכננת לפצל את הזרם לשלושה חלקים ועל ידי כך להמשיך לשמור על המכשיר קריר תוך אספקת טעינה מהירה.

את טכנולוגיית הטעינה המהירה המדוברת צפויה קוואלקום להציג במהלך החודשיים הקרובים, כאשר זו תגיע מובנית במערכת השבבים Snapdragon 855. תאריך הכרזה רשמי לא נמסר בשלב זה.

מקורות
gizmochina
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות