הוכרז: Royole FlexPai – סמארטפון מתקפל עם מסך 7.8 אינץ' ו-Snapdragon 8150

Royole FlexPai (תמונה: Royole)

אם היינו נדרשים להמר איזו חברה תכריז ראשונה על סמארטפון מתקפל בתפוצה המונית, סביר להניח שלא היינו שמים את כספינו על חברת Royole. החברה הקטנה מארצות-הברית אינה מוכרת במיוחד לרוב, אך זו מתבררת כמומחית בייצור מסכים מתקפלים ובטכנולוגיות נוספות, ועל מנת להציג את יכולותיה במוצר חדש ולהרים את המודעות כלפי החברה, הכריזה Royole על ה-FlexPai.

הסמארטפון החדשני כולל מסך מתקפל בגודל 7.8 אינץ', ברזולוציית +Full HD, עם פאנל מסוג AMOLED ובפריסה של 1920 על 1440 פיקסלים. בנוסף לכך, החברה משתמשת ביחס תצוגה שאינו נפוץ במיוחד העומד על 4:3. צפיפות הפיקסלים במספרים נמצאת על 308 פיקסלים לאינץ', וכאשר תקפלו את מסך ה-7.8 אינץ', תוכלו להשתמש בו כסמארטפון בעל מסך בגודל 4 אינץ'.

Royole FlexPai (תמונה: Royole)
Royole FlexPai (תמונה: Royole)

מתחת למכסה המנוע נמצא חידוש נוסף, ונגלה כי מכשיר ה-FlexPai מגיע עם מערכת השבבים Snapdragon 8150/Snapdragon 855. מערכת השבבים המוזכרת עדיין לא הוכרזה באופן רשמי על ידי קוואלקום, כך ששמה לא נקבע נכון למועד זה, אומנם, הדבר אינו מונע מחברת Royole לעשות בה שימוש. הפרטים הידועים בשלב זה על מערכת השבבים נפרסים לכך שהיא מיוצרת בתהליך 7 ננו-מטר, לעומת 10 ננו-מטר של ה-Snapdragon 845, בעלת 8 ליבות הרצות בתדר מירבי של 2.8 גיגה-הרץ, תומכת ברשת 5G וכוללת מאיץ גרפי חדש מדגם Adreno 640.

מערכת השבבים המדוברת מגיעה לצד זיכרון עבודה של 6 או 8 גיגה-בייט, יחד עם נפח אחסון של 128, 256 או 512 גיגה-בייט עם תמיכה בהרחבה באמצעות כרטיס זיכרון עד 256 גיגה-בייט נוספים. מערך הצילום של המכשיר כולל זוג חיישני 16 ו-20 מגה פיקסל במפתח צמצם f/1.8 הממוקמים בחזיתו, כאשר לצידם נוכל לזהות את מבזק ה-LED. במסגרת המכשיר נמצאים זוג רמקולים, מחבר מסוג USB Type-C ומגירת כרטיס הזיכרון יחד עם כפתור ההפעלה שהוא גם סורק טביעות אצבע.

Royole FlexPai (תמונה: Royole)
Royole FlexPai (תמונה: Royole)

Royole מתגאה בעיקר בדרך בה המסך מתפקד בחיי היום-יום. לדוגמה, בזמן צילום או בזמן שימוש רגיל באפליקציה כזו או אחרת, במידה ותיכנס שיחה, היא תופיע בחלקו המתקפל של המכשיר. בנוסף לכך, במידה ותחליטו להשתמש במכשיר בזמן שהוא פתוח אבל כשני איזורים נפרדים, ניתן לעשות זאת באמצעות פיצ'ר ה-Split Screen שבאמצעותו יוצג פס שחור באמצע המסך, אשר מפריד בין האיזורים ומאפשר ביצוע פעולות שונות בו-זמנית.

את כל התזמורת המתקפלת שלהלן תתפעל סוללה בקיבולת 3800 מיליאמפר/שעה, אשר תיטען דרך מחבר USB Type-C ותתמוך בטכנולוגיית ה-Ro-Charge. הטכנולוגיה המוזכרת מציעה 80 אחוזי סוללה תוך שעה של טעינה, ביחס לסוללה בקיבולת 6000 מיליאמפר/שעה. החברה אינה מפרסמת נתונים אודות טעינת סוללה בקיבולת ספציפית של 3800 מיליאמפר/שעה, כך שלא נוכל לדעת בשלב זה כמה זמן יקח ל-FlexPai להיטען. אולם, לא נוכל להיות סקפטיים כשעל הנייר מציינת החברה שמהירות הטעינה היא לא פחות מ-5 אמפר (!).

Royole FlexPai Split Screen (תמונה: Royole)
Royole FlexPai Split Screen (תמונה: Royole)

לבסוף, מקנחת החברה עם עוד טכנולוגיה ראשונית שלא ראינו באף מכשיר נכון לשלב זה, וזו היא קישורית בלוטות' בגרסה 5.1. עקב כך שהקישורית עוד לא הוכרזה, לא נוכל לדעת מה הם השיפורים המגיעים עמה לעומת גרסה 5. מנגד, כן נוכל לציין שבמידה ותחליטו לרכוש את המכשיר, תצטרכו לדעת שמשקלו עומד על לא פחות מ-320 גרם, כך שהוא לא פאבלט קליל במיוחד.

מחיריהן של הגרסאות השונות נפרסים להלן:

  • את גרסת ה-6/128 גיגה-בייט תוכלו לרכוש עבור כ-1,290 דולרים.
  • את גרסת ה-8/256 גיגה-בייט תוכלו לרכוש עבור כ-1,435 דולרים.
  • את גרסת ה-8/512 גיגה-בייט תוכלו לרכוש עבור כ-1,865 דולרים.

מכירת הבזק הראשונה של המכשיר תתקיים היום בשעה 6 בערב, כאשר מספר מכירות בזק נוספות עתידות להגיע אחריה.

השוואת מפרטים