-פרסומת-

מיקרוסופט רכשה את Obsidian ואת inXile – מפתחות אינדי למשחקי תפקידים

לוגו כנס X018

תמונה: Microsoft

לפני כחודש נפוצו שמועות על כך שמיקרוסופט (Microsoft) מתכננת לרכוש את Obsidian. מדובר בחברת אינדי שאחראית על מספר גדול מאוד של כותרים אהובים מאוד של משחקי תפקידים (RPG), ביניהם Knights of the Old Republic II: The Sith Lords, Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas, Tyranny, ושני משחקי Pillars of Eternity שהיו הצלחה ענקית במימון המונים. כעת הכריזה מיקרוסופט שהרכישה אכן התבצעה, ויחד עם Obsidian נרכשה חברה נוספת, inXile, שאחראית על משחקים דומים.

הרכישה המשותפת הגיונית בסך הכל – שתי החברות ידועות בשיתופי הפעולה שלהן. בשתיהן עובדים יוצאי Interplay ו-Black Isle, חברות ותיקות שיצרו, בין השאר, את סדרת Fallout המצליחה. בין המשחקים של inXile ניתן למצוא את Wasteland 2, שנוצר על ידי יוצר המשחק המקורי בריאן פארגו (Brian Fargo), מנכ”ל inXile, את Torment: Tides of Numenera אותו סיקרנו לקראת יציאתו, ואת Bard’s Tale IV שיצא לאחרונה.

שתי רכישות אלה מצטרפות לרכישות בולטות נוספות מהשנה – במהלך תערוכת E3 הכריזה ענקית המחשוב על הרכישה של Ninja Theory, מפתחת Heavenly Sword, DMC ו-Hellblade: Senua’s Sacrifice; רכישה של Undead Labs, האחראית על State of Decay, חברת Compulsion המפתחת את We Happy Few, ו-Playground Games, האחראית על סדרת Forza Horizon.

בכל המקרים מיקרוסופט מתעקשת שאין בכוונתה להתערב בתהליך הפיתוח, אלא לתת לחברות הקטנות את היכולת הכלכלית להמשיך לפתח את אותם המשחקים, בתקציבים גדולים ויציבים יותר. למרות חשדנות מובנת מצד מעריצים רבים, גם Obsidian וגם Ninja Theory בזמנו הבהירו שללא הרכישה הזאת, הם היו מתקשים מאוד להמשיך לתפקד ולהפיק את המשחקים שאנחנו אוהבים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
בוריס אוליאנסקי
מבקר קולנוע, צרכן מדיה מכל הסוגים ומעורב במשחקי תפקידים רוב חייו, שולחניים וממוחשבים. שותף להנחיית הפודקאסט Games of Future Past, המבקר משחקים חדשים לצד ישנים, ומשווה ביניהם.
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות