דרדוויל של נטפליקס מבוטלת לאחר שלוש עונות

דרדוויל דרדוויל (תמונה באדיבות נטפליקס)

עוד לא התייבשה הגיליוטינה מהביטול של “איירון פיסט” ו”לוק קייג’“, וכבר עתה מגיע תורה של סדרה נוספת לאבד את הראש. “דרדוויל” (Daredevil), הסידרה על גיבור העל העיוור מניו יורק, הזניקה את עולם גיבורי העל האפלים שהפיקו נטפליקס (Netflix) ומארוול (Marvel) יחדיו. כעת מודיעות שתי חברות המדיה שגם היא לא תמשיך הלאה לעונה חדשה, רביעית במספר. זה מצמצם את רפרטואר סדרות מארוול של נטפליקס לשתיים בלבד: “ג’סיקה ג’ונס” ו”המעניש“.

המהלך מאותת על המשך ההתרחקות בין נטפליקס לדיסני (Disney), הבעלים של מארוול. דיסני תשיק לקראת סוף 2019 פלטפורמת צפייה ישירה משלה בשם דיסני+, ותשיק מספר גדול של תכנים בלעדיים בה. הביטול של סדרות מארוול-נטפליקס יאפשר לדיסני להפיק סיפורים משלה עם הדמויות האלה, ללא חשש לתחרות מצד נטפליקס או בלבול הצופים.

גם לנטפליקס המהלך נראה כמשתלם – ענקית הצפייה הישירה רוכשת עוד ועוד תכנים משלה, כולל את הזכויות לכל ספרי “רשומות ימי נרניה“, ואת Millarworld במלואה, חברת הקומיקס של יוצר “קיקאס” ו”קינגסמן” מארק מילר. את התכנים של מארוול נטפליקס נאלצת לשכור מדיסני – עם התכנים שלה היא רשאית לעשות כרצונה.

העונה השניה של “המעניש” והשלישית של “ג’סיקה ג’ונס” מופקות בימים אלה, וצפויות לעלות במהלך 2019. קשה להאמין שהן יבוטלו עכשיו, למרות שזה אפשרי. מה יקרה איתן אחר כך? קשה לומר. ניחוש מלומד אומר ש”המעניש” ישאר עם נטפליקס כל עוד הוא יצליח – זה מותג בעייתי למארוול ודיסני, שלא מצטיינות בהפקת תוכן למבוגרים באופן עצמאי. “ג’סיקה ג’ונס”, לעומת זאת, הפגינה את אותם קשיי הפקה שהפגינו הסדרות המבוטלות האחרות, ועשויה לא לשרוד אחרי העונה השלישית. נחכה ונראה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים