-פרסומת-

Samsung QE55Q7FN (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: Samsung QE55Q7FN – דגם הכניסה לסדרת ה-QLED לשנת 2018
| יום שבת, 1 בדצמבר 2018, 17:30 | גאדג'טי מסקר, טלוויזיות

הדור החדש של מסכי ה-QLED מבית סמסונג עשה דרכו לישראל לפני מספר חודשים והביא עימו עדכונים בצד העיצוב ותמיכה בטכנולוגיות התמונה והאודיו המתקדמות בשוק כיום, בהן +HDR10 המאפשרת שליטה בבהירות, צבעים וניגודיות לפי סצנות או פריימים לקבלת איכות תמונה גבוהה יותר, תמיכה ב-100% מתקן הצבעים DCI-P3 וכן ב-UHD Premium ו-input lag נמוך (כ-15ms) שיהפוך את המסך לבר ביצועים טובים יותר גם עבור גיימרים.

לאחר שכבר הצגנו סקירה לדגם הפרימיום Q9 בסדרה החדשה, הגיע הזמן להסתכל על דגם ה-Q7 אשר הושק בארץ במחיר של כ-7,500 שקלים, אך כעת ניתן להשיגו במחיר נמוך בהרבה שמגיע החל מ-500 שקלים פחות משהיה במועד ההשקה.

עיצוב

סמסונג בחרה בעיצוב דק למדי עבור דגם ה-Q7 החדש שלה, זה מגיע לצד רגלית בגימור מתכתי. כפי שעשתה במגוון הדגמים שלה בסדרה החדשה, גם בדגם זה נמצא הפרדה בין קופסת החיבורים החכמה של החברה, ה-One Connect, ובין הטלוויזיה, מה שמשאיר מקום רב לעיצוב בשימוש בכבל אופטי דק ושקוף הנמתח בין המסך עצמו ובין קופסת החיבורים. הדבר מאפשר להשאיר סדר סביב ומאחורי הטלוויזיה ויאפשר עיצוב ללא חוטים נראים שייראה טוב במיוחד בזמן תליית הטלוויזיה על הקיר.

בשונה מהדגם שהציגה סמסונג בשנה שעברה, השנה מאפשרת החברה חיבור יחיד בין קופסת החיבורים לטלוויזיה, כך שאין צורך בחיבור נוסף שלה לחשמל ואנו מסתפקים בכבל השקוף הבודד.

הכבל האופטי המגיע יחד עם הטלוויזיה ומתחבר לקופסת ה-One Connect הינו באורך של 5 מטרים, אך ניתן לרכוש בנפרד גם כבל ארוך יותר (15 מטרים) שיאפשר להרחיק את הקופסה מהטלוויזיה במידה שתרצו למקם אותה במרחק מה ממנה. כך או כך, גם כאשר מתחתי את כבל ה-5 מטרים שהגיע עימה עד קצב גבול היכולת, לא הפריע הדבר לשליטה בטלוויזיה באמצעות השלט רחוק.

בצד קופסת החיבורים ניתן למצוא 3 חיבורי USB 2.0 להזנת תכנים לטלוויזיה דרך דיסק און קי או דיסק קשיח חיצוני, כאשר מאחור מרוכזים שלל חיבורים נוספים: 4 חיבורי HDMI, חיבור LAN לרשת קווית (ישנה גם תמיכה ברשת אלחוטית ובלוטות’), חיבור אופטי לאודיו דיגיטלי, חיבורי אנטנות וחיבורי החשמל וה-One Connect המגיע ממסך הטלוויזיה עצמו.

מערכת הפעלה וממשק משתמש

מערכת ההפעלה טייזן (Tizen) אשר מגיעה עם כל הטלוויזיות של סמסונג מציעה ממשק נוח למדי לשימוש ואף מאפשרת זיהוי אוטומטי של מוצרים שתחברו אליה, כמו ממיר, Apple TV, מחשב, קונסולות ועוד. הזיהוי האוטומטי יאפשר לסדר ביתר קלות את המקורות השונים הזמינים בטלוויזיה וגם להתאים את השלט רחוק לשליטה טובה יותר בכל מקור שהוא.

מצב Ambient Display יאפשר לכם להפוך את הטלוויזיה לתמונה חיה, מצב שיהיה אידאלי בעת תליית הטלוויזיה על הקיר יותר מאשר הנחתה על שולחן בעזרת מעמד. מצב זה, דרך שליטה בו באפליקציה בסמארטפון, מאפשר לכם לצלם את הרקע סביב מסך הטלוויזיה כך שתוכלו להפוך את הטלוויזיה כחלק בלתי נפרד מהקיר שמאחוריה.

הממשק מגיע עם תפריטים הזמינים בשפה העברית ועם שלל אפליקציות, בהן נטפליקס, ערוץ כאן, אמזון פריים וידאו, יוטיוב, פייסבוק וידאו, ספוטיפיי, דיזר, מאקו ואחרות, אולם עדיין לא ניתן למצוא בחנות האפליקציות את האפליקציה של סלקום TV.

אפליקציות ב-Samsung QE55Q7FN (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אפליקציות ב-Samsung QE55Q7FN (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

חיבור לחשבונות המשתמש שלכם באפליקציות השונות, וכן לחשבון המשתמש שלכם ב-Samsung, יאפשרו הופעה של תצוגות מוקדמות של תכנים אחרונים בהם צפיתם, למשל סדרות בנטפליקס, או הצגת דפי האינטרנט בהם גלשתם במכשיר הסמסונג שלכם, בהנחה שהשתמשתם בדפדפן של סמסונג במכשיר והינכם מחוברים לחשבון המשתמש גם בסמארטפון וגם בטלוויזיה. החיבור עם הסמארטפון לא נגמר כאן ותמצאו אפשרות לשלוח תכנים מהסמארטפון היישר למסך הטלוויזיה וגם לבצע פעולות בסיסיות כמו כיבוי והעברת האודיו בטלוויזיה היישר לאוזניות המחוברות לסמארטפון.

שלט רחוק

סמסונג לא הכבירה בכפתורים על גבי השלט רחוק והוא קומפקטי למדי ונוח לתפעול, אם כי מי מכם שמשתמש בשלט על מנת להעביר ערוצים בממיר הדבר כנראה יחסר לו. הכפתורים הפיזיים עוזרים למצוא בדיוק את מה שנחפש בשלט ואחרי זמן לימוד קצר נדע בדיוק היכן נמצאים כפתורי ויסות הווליום או כפתור פתיחת תפריט הבית למעבר בין המקורות השונים גם מבלי להסתכל על השלט.

במרכז השלט נמצא פאנל תנועה מרכזי באמצעותו תוכלו לנוע בין תפריטים שונים באפליקציות להן ממשקי משתמש, כמו נטפליקס, אמזון ואחרות, כאשר מתחת לזה נמצאים כפתור בית, כפתור חזרה לאחור וכפתור Play/Pause וגם כפתורי ויסות הווליום והתנועה בין הערוצים השונים.

שלט רחוק Samsung QE55Q7FN (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

שלט רחוק Samsung QE55Q7FN (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

הזיהוי האוטומטי של מקורות בהם נעשה שימוש יאפשר לשלוט בפונקציות מסוימות באותם מקורות וגם תנועה בהם ללא צורך בשימוש בשלט נוסף בחלק מהמקרים.

תמונה וצליל

מסכיה של סמסונג עדיין לא עברו לשימוש בפאנלי ה-OLED, אולם סמסונג עושה עבודה מצויינת בצד התמונה עם מסכי ה-QLED מבוססי טכנולוגיית ה-Quantum Dot שלה. הצבעים נראים חיים למדי על גבי הטלוויזיה והשחורים ברמה גבוהה מבעבר. יתרון גדול של מסכי ה-QLED של סמסונג הינו במניעת השתקפויות בתמונה, כאשר כפי שציינתי בסקירה לדגם שהוצג בשנה הקודמת, גם כאן ישנה מניעת השתקפויות ברמה גבוהה מאוד, כזו שמאפשרת לצפות בטלוויזיה ללא הפרעה גם כאשר זו ממוקמת לצד חלון ממנו נכנס אור חזק מאוד בשעות היום.

הטלוויזיה שנבדקה מגיעה בגודל 55 אינץ’ (קיים גם דגם 65 אינץ’) ותומכת ברזולוציית UHD 4K וכן בטכנולוגיית +HDR10, כך שתוכלו לצפות בה בתכנים תומכים המוצעים דרך שירותי הזרמת התוכן השונים. את הגדרות התמונה ניתן לשנות לטעמכם דרך תפריט ההגדרות ויכולתה של הטלוויזיה לבצע שיפור לתמונה קיימת גם כאשר זו משודרת ברזולוציות נמוכות יותר מוסיפה הרבה, בעיקר כאן בישראל כשהשידורים מהערוצים המובילים עדיין לא ממש הגיעו לרמת שידורים נאותה המתאימה לאיכויות ההולכות וגדלות של הטלוויזיות הקיימות בשוק.

Samsung QE55Q7FN (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Samsung QE55Q7FN (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בצד האודיו משלבת סמסונג במסך רמקולים בהספק כולל של 40W RMS ב-4.1 ערוצים, בדומה למה שראינו בדגם מהשנה הקודמת ועם תמיכה ב-DTS Premium וכן ב-Dolby Digital Plus. איכות הצלילים טובה מאוד עם דגשים טוב על באסים ומידים. מערכת הגברה או מקרן קול עשויים להוסיף כאן, אך עבורי הצלילים היו יותר ממספקים ולא נדרשה הגברת הטלוויזיה לרמות הגבוהות ביותר על מנת לקבל ווליום מרשים.

השורה התחתונה

במחירים שהולכים ויורדים ומגיעים לידי כך שהשקת דגם בסדרת ה-QLED של סמסונג בשנת 2018 נעשית כבר מתחת למחיר של 10,000 שקלים (בשנה שעברה הושק הדגם המקביל בכ-11 אלף שקלים), ה-Q7 של סמסונג הופכת לרכישה אטרקטיבית יותר. ממשק המשתמש הותאם היטב לשפה העברית, והשליטה במערכת ההפעלה וההתאמה האוטומטית למוצרים השונים אותם נחבר לטלוויזיה עוזרת בשליטה השוטפת, כאשר לצד כל אלו תקבלו איכות תמונה וצלילים מרשימים מאוד.

מחיר: כ-7,000 שקלים (יבואן רשמי סמליין)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Huawei Mate 20 Pro | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות