האם RIM מתכננת טאבלט-עזר למכשירי בלאקברי?

לאחרונה מתרוצצות ברחבי הרשת שמועות על טאבלט עתידי של RIM, והיום חושף אתר Boy Genius Report כמה פרטים חדשים על הפרוייקט השאפתני של שליטת שוק הסמארטפונים האמריקאי. האתר טוען שמספר גורמים פנימיים בחברה אישרו באוזניו כי הבלאקברי-טאבלט צפוי להיות מכשיר בעל מסך בגודל 8.9 אינצ’ ותקשורת WiFi ובלוטות’. אך הפרט החשוב ביותר הוא היותו של המכשיר “companion” – כלומר: בן-לוויה בלבד לטלפון הבלאקברי.

הפרוייקט מבוסס על מעין נטבוק שבנתה פאלם ב-2007. המכשיר של פאלם, שענה לשם “פוֹלִיאוֹ“, יועד להתחבר כמסך חיצוני אלחוטי למכשירי פאלם, ולשמש לעריכת מסמכים קלה בעזרת המקלדת המלאה תוך סנכרון בזמן אמת מול המכשיר הסלולארי. המכשיר נחשף לראשונה בסוף מאי 2007, ובוטל בתחילת ספטמבר של אותה שנה אחרי חודשים של זלזול ציבורי ברעיון.

גם המכשיר של RIM מתוכנן כהרחבה למסך הבלאקברי, ללא שום יכולות סלולאריות משלו. המקורות בחברה מסרו ל-BGR כי המכשיר אמור לשמש לצפיה בתכני מולטימדיה שמסך הסמארטפון קטן מדי עבורם, כגון סרטים, ספרים אלקטרוניים, תמונות וגלישה באתרי אינטרנט. עובדים בחברה אמרו כי היחידה העובדת על מחשב הלוח הזה שמה לה למטרה לסיים אותו לפני השקה מתוכננת בדצמבר, אך במקביל הביעו אותם מקורות תרעומת על הניסיון של החברה לעשות מה שאחרים כבר נכשלו בו. סביר להניח שנשמע עוד הרבה דעות בעד, ובעיקר נגד, הפרוייקט, בחודשים הקרובים. בכל מקרה, אם יקרה לטאבלט הזה מה שקרה ל-Foleo – אל תגידו שלא הזהרנו.

(התמונה להמחשה בלבד. מונטאז’: Boy Genius Report)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים