גאדג’טי מסקר: Dyson V10 – שואב אבק אלחוטי חזק במיוחד

שואב אבק אלחוטי Dyson V10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) שואב אבק אלחוטי Dyson V10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

דייסון מייצרת שואבי אבק ידניים ללא חוטים מזה זמן מה, כשהדגם האחרון אותו הציגה הינו ה-Dyson V10. השואב החדש, כמו קודמיו, נועד למגוון רחב של שימושים ולעבודה מתמשכת ובעזרת מגוון עדכונים על פני הדורות הקודמים, עיקרם בעיצובו ובמנוע החדש אותו פיתחה החברה, מציע זה שילוב בין נוחות השימוש, העוצמה והוורסטיליות של שואבי האבק באשר הם.

את שואב ה-Dyson V10 השיקה היבואנית הרשמית בארץ, חברת ב.נ.ז.כ סחר, עוד באוגוסט, וכחודש לאחר מכן קיבלנו אותו לידנו לצורכי סקירה. לאחר שימוש ממושך, במגוון מצבים, הגיע הזמן לחלוק גם איתכם את החוויות שלנו עם השואב האלחוטי החדש של החברה.

כל כך הרבה ידיות

זהו שואב האבק הידני\אלחוטי הראשון אותו יצא לי לבחון באופן מעמיק ועל כן הפתיעה אותי כמות הידיות השונות המגיעות לצידו, בהן ניתן לעשות שימוש עבור מגוון רחב מאוד של נקיונות. ישנה ידית לרצפות, ידית לשטיחים, אחת לוילונות, לשולחן הזכוכית בסלון, ידית לפינות, ידית קצרה לניקיון כריות או המיטה וידית ארוכה למקומות שקשה יותר להגיע אליהם, ובקיצור – אם יש פעולה או חפץ שניסיתי לחשוב עליו ולא הייתה עבורו ידית, אני ודאי לא הצלחתי למצוא אותם.

כל הידיות השונות מצליחות לבלבל מעט, אבל גם אם זה נשמע מסורבל, העבודה השוטפת עם ה-Dyson V10 מוכיחה כי למרות הצורך בהחלפת הידיות לשימושים השונים, זריזות ההחלפה ויותר מכך המהירות בה ניתן לנקות את הבית באמצעות השואב שווה את הפעולה הנוספת הזו.

חיבור הידיות לשואב עצמו פשוטה למדי, כשפרט לידיות המשמשות לנקיונות השונים, תמצאו גם ידית אחת ארוכה בה נעשה שימוש לנקיון הרצפה, השטיח או מקומות גבוהים (הוילון בחלק שצמוד לתקרה, למשל), וידית נוספת שתאפשר ניקוי משטחים, וילונות וחפצים אחרים שלא דורשים למתוח את היד יותר מידי.

הבסיס של ה-Dyson V10 מגיע יחד עם מיכל גדול למדי לאשפה, ועל פי דייסון מדובר במיכל הגדול ב-40% בהשוואה לדגם ה-V8 שהגיע לפניו. את המיכל ניתן לרוקן בקלות היישר לפח האשפה באמצעות ידית הניתנת למשיכה וממוקמת בחלקו התחתון, כך שלא תצטרכו לגרוף את האבק החוצה או לדפוק את השואב על צידו של הפח כדי להוציא את הלכלוך החוצה, אלא רק למשוך בידית ולתת למנגנון שבנתה החברה לעשות את העבודה.

ועם זאת, הפעולה של דחיפת הלכלוך החוצה מהמיכל של השואב אינה תמיד מושלמת. חלקיקי אבק נוטים להידבק למיכל ולמסנן וכך גם שערות. זה לא משהו שמצאתי כמפריע לפעולה השוטפת של השואב, אך ניתן להניח כי אם לא הייתי דואג לנקותם באופן ידני מידי פעם, שהייתה השפעה לרעה בחלק זה.

שואב אבק אלחוטי Dyson V10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
שואב אבק אלחוטי Dyson V10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

שימוש שוטף

מבנה השואב בנוי כמו נשק חם, ספק אם בטעות, ספק אם בכוונה. האחיזה בו תמקם את האצבע המורה שלכם היישר על כפתור ההפעלה, זה יזניק את השואב לפעולה. זוהי שיטת פעולה פשוטה למדי, אך לצערי לא ניתן לבצע הפעלה שוטפת לשואב, כך שברגע שתסירו את האצבע מההדק – השואב יפסיק את פעולתו. ואמנם זמן השימוש הרציף לפעולה כלשהי עם השואב לא גרם לאצבע להתעייף, הרי שהשילוב בין משקלו הגבוה של השואב יחד עם הדרישה ללחיצה מתמשכת מכבידים על השימוש השוטף בו לא מעט, וזהו משהו שאני מקווה שדייסון תפתור עד הדגם הבא.

ל-Dyson V10 ישנן שלוש עוצמות פעולה, ואף שזה מפתה למדי להשתמש בחזקה ביותר כל הזמן, לא מצאתי בכך צורך. שימוש בעוצמה החזקה ביותר סיפק לי פחות מ-10 דקות עבודה רציפה בלבד, זמן שאינו מספיק לניקוי כולל של הבית, בטח ובטח לא כשרציתי לנקות גם משטחים, שטיחים ווילונות מלבד הרצפות בלבד. העוצמה החזקה ביותר עזרה לי רק כאשר מצאתי לכלוכים עקשניים במיוחד, בדרך כלל על השטיח, ופרט לאלו, עשיתי שימוש במצב הפעולה הנמוך ביותר של השואב, שסיפק זמן עבודה של מעבר לשעה.

החלק המהנה ביותר בעבודה עם השואב של דייסון הינה המהירות והיעילות בה הוא מנקה. יש לי מספר כלים בבית לניקוי בהם השתמשתי לפני בחינת ה-Dyson V10, בהם מטאטא, שואב אבק חצי תעשייתי ושואב אבק רובוטי, אבל הדייסון החדש שם את כולם מאחור. ההפתעה הגדולה ביותר עם השימושים הראשונים שלי הגיע בצד החיסכון בזמן – במקום לבלות שעה וחצי-שעתיים בשאיבה של הבית כולו, הדייסון עזר לי לעשות זאת תוך פחות משעה, וזהו כנראה ההבדל המשמעותי ביותר עבורי.

שואב אבק אלחוטי Dyson V10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

אבל גם בצד הניקיון עצמו הוכיח ה-V10 את עצמו, כשלאחר מעבר של שואב האבק הרובוטי על כל הבית, ביצעתי מעבר נוסף עם השואב של דייסון והבחנתי בשכבת רצפה נקייה שנוצרה מאחוריו, אל מול אחת כהה יותר (שכבת אבק) שהשאיר השואב הרובוטי מאחוריו. גם אם לא הייתי מודע לכך, השואב של דייסון הוכיח כמה אבק נותר עוד אחרי שאיבה יומיומית של השואב הרובוטי, אשר מאז מאוחסן בארון ללא שימוש.

השורה התחתונה

ה-Dyson V10 הוא חיית עבודה שנפטרת די בקלות גם משכבות אבק עקשניות במיוחד, לא משנה איפה אלו ימצאו. זמן העבודה של השואב מגיע עד כשעה, עם תלות בעוצמה בה תבחרו, ואף שהשימוש בו פשוט ומהיר למדי, מדובר בכלי שאינו קל משקל ולא נוח לאחוז ולתפעל לתקופת זמן ממושכת.

עם מגוון רחב מאוד של ידיות לאפשרויות רבות של שימושים לניקיונות השונים בבית, מדובר באחד מהכלים הוורסטילים ביותר הקיימים כיום בשוק לנקיון כללי ותוספת מיכל האשפה הענק תדאג שלא תצטרכו לרוקן את זה יותר מפעם אחת לאחר כל שימוש.

במחיר של החל מ-2,500 שקלים לא מדובר במוצר זול, אך בהחלט מדובר בשואב שנוח יותר להשתמש בו, בעיקר הודות לזמן הפעולה הקצר בהשוואה לשואבים סטנדרטיים בהם השתמשתי קודם כן. עבור המחיר הגבוה תקבלו גם סט ידיות נוספות מהיבואן הרשמי.

את השואב האלחוטי החדש של דייסון תמצאו בישראל בשני דגמים המגיעים עם עמדת טעינה ועגינה:

  • Dyson Animal V10 – מגיע עם שתי מברשות חובטות ממונעות, מברשת חובטת בהנעה ישירה לשטיחים ומברשת חובטת למזרנים וריפודים המתאימה לאיסוף שיער של בעלי חיים, אביזר דו-מצבי לניקוי כללי, אביזר לניקוי פינות ומסילות ומברשת תרכה לניקוי איזורים עדינים. מחיר: כ-2,500 שקלים.
  • Dyson Absolute V10 (הדגם שנבדק) – מגיע עם שלוש מברשות חובטות בעלות מנוע עזר פנימי בהנעה ישירה, מברשת פלאפי לרצפות ופרקטים, מברשת חובטת לשטיחים ומברשת חובטת למזרנים וריפודים המתאימה במיוחד לאיסוף שיער בעלי חיים, בנוסף לאביזר דו-מצבי לניקוי כללי, אביזר לפינות ומסילות ומברשת רכה לאזורים עדינים. מחיר: כ-2,900 שקלים


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים