הארמון של וולט דיסני

תמונה באדיבות Disney

דיסני הכניסה יותר מ-7 מיליארד דולר במכירות כרטיסים שנתיות בפעם השניה

2016 אולי זכורה לכם בתור השנה בה דונלד טראמפ נבחר לנשיאות ארצות הברית, השנה בה עברה ההצבעה בעד התנתקות בריטניה מהאיחוד האירופי, או השנה בה מתו אנשים מפורסמים בהמוניהם, ביניהם דייוויד בואי, פרינס, ועוד רבים טובים – אבל לתעשיית הקולנוע שנה זו זכורה בתור השנה הראשונה בה חברה אחת הכניסה מעל 7 מיליארד דולר במכירות כרטיסי קולנוע בשוק העולמי. החברה הזו היא, איך לא, דיסני (Disney).

שנת 2018 עוד לא הסתיימה, ולכל חברות ההפקה יהיו בוסטים רציניים במכירות כרטיסים סביב חופשות השנה החדשה וחג המולד, אך דיסני היא היחידה שכבר מסיימת לצבור את המיליארד השביעי. ושוב זה לא מפתיע, בהתחשב בכך שמתוך עשרת הסרטים המוכרים ביותר השנה, כמחצית הם סרטי דיסני.

רשימת המובילים

הסרט בעל המכירות הגבוהות ביותר השנה נכון לעכשיו הוא "הנוקמים: מלחמת האינסוף", עם הכנסות של מעל 2 מיליארד דולר. קשה להאמין שסרט אחר יעקוף אותו בקטגוריה הזאת. הסרט השלישי בהכנסות הגלובליות והראשון בהכנסות האמריקאיות הוא "הפנתר השחור", שהכניס למארוול (Marvel) ולדיסני 1.3 מיליארד נוספים. "משפחת סופר על 2" הכניסה 1.2 מיליארד דולר, מה שהופך אותו לסרט האנימציה השני הכי נמכר בכל הזמנים – והראשון בארה"ב, ו"אנטמן והצרעה" הכניס מעל 600 מיליון נוספים.

תוסיפו לזה כמה מאות מיליונים מהקטסטרופה של "סולו: סיפור מלחמת הכוכבים" והכנסות מ"אחרוני הג'דיי" ו"קוקו", שגלשו במכירות מ-2017 לתוך 2018, ודיסני כבר מובילה במכירות בכוח, וזה עוד לפני היציאה של "מרי פופינס" החדש, שצפוי להכניס גם הוא לא מעט.

עם נתונים כאלה, מפחיד לחשוב איך תראה 2019 של דיסני – בין "דמבו", "אלאדין", "מלך האריות", "צעצוע של סיפור 4", "מלחמת הכוכבים: פרק IX", "קפטן מארוול" וכמובן "הנוקמים: סוף משחק", כמו גם עוד סרט או שלושה שפספסנו כאן, ובל נשכח את העסקה עם פוקס שטרם הושלמה, יכול להיות שחוץ מדיסני לא נראה עוד כלום – או שלחליפין התחזיות השליליות יתגשמו, ונגיע למסה הקריטית של עודף סרטים חדשים שיחריבו את מודל הקולנוע. לא נהייה סתם פסימיים, נחכה בסבלנות ונראה מה יקרה.

מקורות
Deadline
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות