כלי חדש יאפשר לכם להסיר את הרקע סביבכם בתמונות בחינם

| יום רביעי, 19 בדצמבר 2018, 15:03 | כללי

תחום הבינה המלאכותית (AI) התפתח רבות בשנים האחרונות ונכנס בכל כוחו גם למכשירי הסמארטפון שלנו. אלגוריתמים שונים כבר נמצאים באפליקציות רבות בהן אנו עושים שימושים יום-יומי, כמו Google Photos עם מנוע שיפור התמונות וזיהוי העצמים בתמונות, וכעת מגיע כלי חדש מבוסס רשת שמאפשר לכל אחד מאיתנו להסיר באופן אוטומטי לחלוטין את הרקע סביב התמונות שלנו בלחיצת כפתור.

החדשות המשמעותיות ביותר כאן, מעבר למשחק המהנה של הזנת התמונות לכלי לשם בחינתו, הן אפשרויות ההתממשקות לאלגוריתמים שפותחו לשימוש בכלי מבוסס הרשת גם בפיתוח אפליקציות. ה-API שמתוכנן להשקה עתידית נמצא כרגע בשלבי בטא וניתן להירשם לשם הצטרפות לצורך בחינתו, אולם אם הכל ילך כשורה, אולי נוכל לראות בעתיד אפליקציות על גבי הסמארטפון שלנו שמציעות את הסרת הרקע האוטומטי כחלק מהפונקציונליות שלהן.

הכלי פשוט למדי לשימוש אך ניחן במספר מגבלות:

  • מזהה רק אנשים – הכלי מאפשר זיהוי של אנשים בלבד לצורך הסרת הרקע סביבם, כך שלא תוכלו להשתמש בו לכל התמונות שלכם, אלא רק באלו שיש בהן לפחות אדם אחד. מפתחי האתר מציינים כי יש להם כוונה להרחיב את השימוש בכלי לזיהוי של עצמים נוספים, כמו מוצרים.
  • הגבלת גודל תמונות – התוצאה הסופית שתקבלו תציע תמונות קטנות בלבד בגודל של 500×500 פיקסלים. מספיק עבור שיתופים קלים, אך לא עבור פרוייקטים גדולים הדורשים הסרה מהירה של הרקע סביב המצולמים. המפתחים מבטיחים כי הם עובדים על אפשרות של הסרת מגבלה זו בעתיד.

איך זה עובד?

התהליך פשוט מאוד ודורש מכם רק להעלות תמונה בלחיצת כפתור דרך אתר האינטרנט remove.bg, כאשר ישנה אפשרות של הזנת קישור לתמונה קיימת ברשת גם כן. לאחר בחירת התמונה תוכלו לראות במהירות שיא את התמונה החדשה ללא הרקע.

התוצאה הסופית טובה למדי ברוב הנסיונות, אך היא לא מושלמת ולעיתים ניתן להבחין בחלקים מסויימים בתמונה שנעלמים, אפילו אם לא היו צריכים להיעלם. חלק מגוף של אישה נעלם כלא היה יחד עם הרקע סביבה, חלקים מהרקע לעיתים לא נעלמים, אבל במרבית הנסיונות הצליח הכלי להסיר במהירות את הרקע סביב המצולמים, גם כאשר אלו אמיתיים וגם אם מונפשים.

לחצו כאן למעבר לאתר remove.bg

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות