ספאם

תמונה: Pixabay / CC0 Creative Commons

ישראל נכנסת לדירוג הספאם העולמי של תוכנת Truecaller

| יום רביעי, 19 בדצמבר 2018, 19:06 | אפליקציות, סלולר

הדו”ח השנתי של תוכנת זיהוי וסינון השיחות Truecaller מכניס לראשונה את ישראל לרשימת 20 המדינות המושפעות ביותר בעולם מספאם (SPAM) כשהיא נוחתת בסוף הרשימה ובמקום ה-20, עם 8.5 שיחות ספאם בממוצע בחודש ב-2018, עליה מ-7.6 שיחות בשנת 2017.

דו”ח הספאם השנתי של Truecaller, המתפרסם בפעם השניה בסה”כ, מאפשר לנו לראות כי מצב המשתמש הישראלי רחוק מלהיות גרוע כמו חלק מהמדינות האחרות. בעוד הישראלים חוו השנה כ-8.5 שיחות ספאם בחודש, במקום הראשון ברשימה אפשר למצוא את ברזיל עם 37.5 שיחות בחודש, קפיצה אדירה לעומת 2017 בה המספר עמד על 20.7 בלבד.

בעוד מכת הספאם היא לא דבר חדש, אפליקציות דוגמת Truecaller, הזמינה למשתמשי אנדרואיד ו-iOS, משמשת גם ככלי זיהוי לשיחות לא מזוהות וגם כמסנן לשיחות והודעות ספאם והצליחו להפוך את החיים לנסבלים יותר. לפי הדו”ח החדש, החברה זיהתה וחסמה בשנת 2018 כ-17.7 מיליארד שיחות ספאם.

טבלת דירוג הספאם (מקור truecaller)

טבלת דירוג הספאם (מקור truecaller)

בעוד שיחות הספאם הן מטרד בפני עצמו, חלק מהן הינן הונאות טלפוניות שגורמות נזק כלכלי ולא רק לבזבוז הזמן של המשתמשים. לפי החברה, 1 מתוך כל 10 אמריקאים נפל קורבן להונאת טלפון בשנה האחרונה, עם הפסד ממוצע של 357 דולר לאדם שמתורגמים ל-24.9 מיליון משתמשים ונזק כלכלי מצטבר של 8.9 מיליארד דולר.

הדו”ח של Truecaller משקף את המידע שמתקבל דרך התוכנה עצמה באופן אנונימי, כאשר המספרים בפועל גדולים עוד יותר. יש משתמשים שכלל לא משתמשים בתוכנת זיהוי שיחות או משתמשים בתוכנות זיהוי וחסימה אחרות. אך עם זאת, הדו”ח מציג תמונה עגומה בה ניתן לראות את הגידול בשיחות הספאם מ-2017 ל-2018, מה שזיכה את ישראל במקום ה-20 השנה.

מקורות
truecaller
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות