סוני עובדת על טכנולוגיה משופרת לזיהוי פנים באמצעות לייזרים המודדים עומק

ענקית הטכנולוגיה היפנית סוני (Sony) עובדת כעת באופן גלוי על טכנולוגיה משופרת לזיהוי פנים באמצעות לייזרים המודדים עומק, זאת על פי ריאיון של אחראי חטיבת החיישנים Satoshi Yoshihara לאתר בלומברג אשר פרסם את הריאיון עמו. בריאיון סיפר יושיארה כי סוני מתכננת להגביר את הייצור של חיישני צילום התומכים במיפוי פנים באמצעות לייזרים למכשירים בסוף הקיץ הבא.

נכון להווה, בעיית המקום אותו לוקחים חיישני זיהוי הפנים מפריעה לכל יצרני הסמארטפונים בשוק אשר מנסים לייצר סמארטפון נטול שוליים אמיתי, דוגמת ה-Vivo NEX S או ה-Oppo Find X. עקב דרישה רבה של מקום מצד החיישנים, יצרניות כמו אפל מעדיפות להימנע מייצור מכשיר בעל מסך נטול שוליים על מנת להשאיר את האפשרות לזיהוי פנים מאובטח. אך לעומת אפל, החיישנים של סוני עובדים בצורה מעט שונה.

בעוד שאפל משתמשת בהקרנת ‘פאנל’ של נקודות בלתי נראות על פני המשתמש והשארת הנקודות הנמצאות על פניו בלבד לאחר בידוד שלהן בשלושה ממדים, הפיתרון של סוני דומה מאוד לחיישני ToF (ר”ת Time of Flight). סוני מעוניינת להקרין לייזרים על פני המשתמש ומדידת מרחק ההגעה שלהם על מנת למפות את הפנים, זאת תוך יצירת עומק באמצעות זמני הגעה שונים של כל הלייזרים לנקודות שונות על הפנים.

Face ID ב-iPhone X (מקור: אפל)

Face ID ב-iPhone X (מקור: אפל)

על ידי שימוש בטכנולוגיית הלייזר הזו סוני יכולה לבצע גם פעולות רבות ברמת המציאות הרבודה (AR), אך נראה כי הפיתרון המשמעותי בשביל הלקוחות יהיה זיהוי הפנים החדש תוך צמצום המקום. רק לפני מספר שנים רכשה סוני את SoftKinetic הבלגית על מנת לשפר את תחום התלת-ממד במסגרתה, ולפני שנה שינתה את שמה ל-Sony Depthsensing והקדישה לכך אתר חדש ושלם המפרט אודות הפתרונות שהחברה מציעה.

בזמן שסוני מספקת את חיישני הצילום שלה לרוב יצרניות הסלולר בשוק ומהווה את המקום אליו פונים לרכישת חיישני צילום לסמארטפונים, ייתכן כי נראה את הפיתרון החדש עליו דיבר אחראי חטיבת החיישנים משולב בתוך סמארטפונים מבית אפל או סמסונג כבר בשנה-שנתיים הקרובות. בנוסף לכך, בסוף 2017 צף ברשת דיווח כי אפל עובדת גם היא על פיתרון דומה לזה של סוני, כך שייתכן שהשתיים ישתפו פעולה ואפל, כמו רבות אחרות, תרכוש מסוני את החיישנים החדשים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות