נווידיה מכריזה על כרטיס המסך GeForce RTX 2060 ותמיכה במסכי Adaptive-Sync

GeForce RTX 2060 (מקור נווידיה)

במהלך אירוע רשמי שערכה חברת נווידיה (nVidia) במסגרת תערוכת האלקטרוניקה CES 2019 המתקיימת בארה”ב, הכריזה החברה על התוספת החדשה ביותר למשפחת כרטיסי ה-GeForce RTX, ה-GeForce RTX 2060. כרטיס המסך החדש מהווה לדגם “רמת כניסה” של החברה התומך בטכנולוגיית ה-Ray Tracing ומגיע בתג מחיר של 349 דולר. בנוסף, הכריזה החברה על תמיכה חלקית במסכי Adaptive-Sync, המוכר יותר כ-FreeSync של AMD.

רוב הפרטים של כרטיס ה-RTX 2060 דלפו כבר קודם להכרזה והציגו בפנינו את רוב המידע על הכרטיס החדש שיגיע עם  1920 ליבות CUDA ו-6GB זיכרון GDDR6, למרות שהדלפה מראה כי ייתכנו גרסאות אחרות בעלות נפח וסוג זיכרון שונים. לפי ההכרזה הרשמית של החברה, הכרטיס החדש מסוגל להריץ את משחק ה-Battlefield V ברזולוציית 1440p עם RT פעיל כשהוא משתווה ל-GTX 1070Ti מהדור הקודם בתוספת התמיכה ב-Ray Tracing.

כרטיסי ה-GeForce RTX 2060 צפויים להיות זמינים החל מה-15 בינואר עם תג מחיר של 349 דולר, כאשר הם יגיעו יחד עם משחק Anthem או Battlefield V כבאנדל לזמן מוגבל.

כרטיס GeForce RTX 2060 (מקור נווידיה)
כרטיס GeForce RTX 2060 (מקור נווידיה)

תמיכה במסכי VESA adaptive-sync

אחת הבשורות הגדולות ביותר של Nvidia מגיעה בדמות תוספת תמיכה במסכי VESA adaptive-sync, או בשם היותר מוכר ונפוץ FreeSync של AMD. מדובר על מהפכה קטנה של ממש מאחר ומשתמשים רבים שרכשו מסכים שתמכו ב-FreeSync אך השתמשו בכרטיס מסך של נווידיה ולא היו יכולים לנצל אותם כראוי.

עם זאת, נווידיה לא מאפשרת תמיכה גורפת לכלל מסכי ה-FreeSync/adaptive-sync, אלא רק לאלו שנבדקו על ידי החברה ונמצאו כי הם עומדים בתקן המחמיר שלהם. כרגע מדובר על 12 מסכים בלבד מבית Acer, ASUS, AOC, Agon ו-BenQ שיקבלו תמיכה באופן אוטומטי בעדכון דרייברים שיגיע ב-15 לינואר כאשר מסכים אחרים יוכלו לאפשר באופן ידני את האפשרות אך ללא הבטחה לתוצאות איכותיות.

רשימת מסכי Adaptive-Sync נתמכי נווידיה (מקור נווידיה)
רשימת מסכי Adaptive-Sync נתמכי נווידיה (מקור נווידיה)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים