נווידיה מכריזה על כרטיס המסך GeForce RTX 2060 ותמיכה במסכי Adaptive-Sync

במהלך אירוע רשמי שערכה חברת נווידיה (nVidia) במסגרת תערוכת האלקטרוניקה CES 2019 המתקיימת בארה"ב, הכריזה החברה על התוספת החדשה ביותר למשפחת כרטיסי ה-GeForce RTX, ה-GeForce RTX 2060. כרטיס המסך החדש מהווה לדגם "רמת כניסה" של החברה התומך בטכנולוגיית ה-Ray Tracing ומגיע בתג מחיר של 349 דולר. בנוסף, הכריזה החברה על תמיכה חלקית במסכי Adaptive-Sync, המוכר יותר כ-FreeSync של AMD.

רוב הפרטים של כרטיס ה-RTX 2060 דלפו כבר קודם להכרזה והציגו בפנינו את רוב המידע על הכרטיס החדש שיגיע עם  1920 ליבות CUDA ו-6GB זיכרון GDDR6, למרות שהדלפה מראה כי ייתכנו גרסאות אחרות בעלות נפח וסוג זיכרון שונים. לפי ההכרזה הרשמית של החברה, הכרטיס החדש מסוגל להריץ את משחק ה-Battlefield V ברזולוציית 1440p עם RT פעיל כשהוא משתווה ל-GTX 1070Ti מהדור הקודם בתוספת התמיכה ב-Ray Tracing.

כרטיסי ה-GeForce RTX 2060 צפויים להיות זמינים החל מה-15 בינואר עם תג מחיר של 349 דולר, כאשר הם יגיעו יחד עם משחק Anthem או Battlefield V כבאנדל לזמן מוגבל.

כרטיס GeForce RTX 2060 (מקור נווידיה)

כרטיס GeForce RTX 2060 (מקור נווידיה)

תמיכה במסכי VESA adaptive-sync

אחת הבשורות הגדולות ביותר של Nvidia מגיעה בדמות תוספת תמיכה במסכי VESA adaptive-sync, או בשם היותר מוכר ונפוץ FreeSync של AMD. מדובר על מהפכה קטנה של ממש מאחר ומשתמשים רבים שרכשו מסכים שתמכו ב-FreeSync אך השתמשו בכרטיס מסך של נווידיה ולא היו יכולים לנצל אותם כראוי.

עם זאת, נווידיה לא מאפשרת תמיכה גורפת לכלל מסכי ה-FreeSync/adaptive-sync, אלא רק לאלו שנבדקו על ידי החברה ונמצאו כי הם עומדים בתקן המחמיר שלהם. כרגע מדובר על 12 מסכים בלבד מבית Acer, ASUS, AOC, Agon ו-BenQ שיקבלו תמיכה באופן אוטומטי בעדכון דרייברים שיגיע ב-15 לינואר כאשר מסכים אחרים יוכלו לאפשר באופן ידני את האפשרות אך ללא הבטחה לתוצאות איכותיות.

רשימת מסכי Adaptive-Sync נתמכי נווידיה (מקור נווידיה)

רשימת מסכי Adaptive-Sync נתמכי נווידיה (מקור נווידיה)

מקורות
nvidia
nvidia
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות