מכשיר ה-Nokia 8.1 Plus דולף לרשת ומציג מסך מקצה לקצה עם חור מצלמה 

נראה כי חברת HMD Global לא מתכוונת להישאר מאחור עם הטרנדים העכשוויים, ועל פי הדלפתו של המדליף המוכר OnLeaks@, החברה מתכננת להכריז על דגם ה-Nokia 8.1 Plus אשר יגיע עם מסך מקצה לקצה בעל חור מצלמה בחלקו השמאלי והעליון של המסך. במסגרת התמונות שהודלפו נוכל לקבל את ההצצה הראשונה שלנו למכשיר העתידי, המשוער להוות אח בוגר לדגם ה-Nokia 8.1 שהוכרז בדצמבר האחרון.

בחלקו הקדמי של המכשיר נגלה מסך בגודל 6.22 אינץ', ועקב שילובה של החברה מסך ברזולוציית +Full HD בדגם ה-Nokia 8.1, נוכל לשער כי הרזולוציה תעבור כפי שהיא לדגם החדש או שזה יגיע עם רזולוציה גבוהה אף יותר. בנוסף לכך, הסמארטפון העדכני מביא עמו את חור המצלמה בחלקו העליון של המסך, כך שנוקיה הצליחה לצמצם אף יותר את השוליים מסביב למסך, ונדמה כי זה הוא אחד מהשוליים התחתונים הקטנים ביותר שראינו בזמן האחרון במכשירי אנדרואיד.

ובכל זאת, בשולו התחתון והקטן במיוחד הצליחה HMD להכניס את שם המותג נוקיה. מידותיו של המכשיר נפרסות לאורך של 156.9 מילימטרים, יחד עם רוחב של 76.2 מילימטרים ועובי של 7.9 מילימטרים בלבד. גופו של המכשיר נראה ככזה העשוי זכוכית משני צדדיו, ואת אלו מחברת מסגרת אלומיניום המכילה את מחבר הטעינה מסוג USB Type-C ואת שקע האוזניות האהוב.

Nokia 8.1 Plus (תמונה: 91mobiles)
Nokia 8.1 Plus (תמונה: 91mobiles)

בחלקו האחורי של המכשיר נפגוש את מערך הצילום הכפול, אשר יוצר בשיתוף חברת האופטיקה והצילום ZEISS העובדת עם החברה כבר זמן מה. מתחת למערך הצילום מתיישב סורק טביעות אצבע רגיל, כך שלא נצפה לראות סורק טביעות אצבע מתחת למסך כפי זה שעתיד להגיע עם דגם הנוקיה 9 שהודלף. מתחת למכסה המנוע ניתן לצפות למעבד חזק יותר או זהה לזה המגיע עם מכשיר ה-Nokia 8.1, אשר מציע את מערכת השבבים Snapdragon 710.

מועד ההכרזה על המכשיר אינו ידוע בשלב זה, אך לאור בואה של תערוכת המובייל MWC שתיערך בברצלונה בסוף פברואר, ייתכן כי HMD תבחר בהזדמנות זו על מנת לחשוף את הדגם החדש.

השוואת מפרטים