משקפי Meta 2 (מקור Meta)

משקפי Meta 2 (מקור Meta)

חברת המציאות הרבודה הישראלית Meta נמכרת לקונה לא ידוע

חברת Meta הישראלית, שפרצה לפני מספר שנים לתודעה הציבורית עם משקפי מציאות רבודה AR (ר”ת Augmented Reality) שהיו אמורים להתחרות מול משקפי ה-Glass של גוגל ומשקפי AR נוספים, נקלעה לקשיים כלכליים בשנה האחרונה ועכשיו מתקבלת הידיעה כי החברה נמכרה לחברה לא ידועה.

מירון גריבץ, מייסד ומנכ”ל Meta, ייסד את החברה בשנת 2013 עם הצגת ה-MetaPro, הגרסה הראשונה למשקפי המציאות הרבודה של החברה כשהדגם הנוכחי הוא ה-Meta 2. בעוד החברה הצליחה לעשות סבב גיוס כספים מוצלח בשנת 2016, זה נאמד בכ-50 מיליון דולר, סבב גיוס נוסף של 20 מיליון דולר בספטמבר 2018 נתקל בקושי לאחר שנמצא משקיע סיני אך הממשלה הסינית עצרה את ההשקעה.

החלק המעניין ביותר ברכישה החדשה של חברת Meta הוא שזהות הקונה או אפילו תחום העיסוק של הקונה אינם חשופים לציבור והמידע היחיד מדבר על כך שמדובר על חברה “ידועה” כלשהי כשזהות הקונה עשויה להיחשף בקרוב.

משקפי Meta 2 (מקור Meta)

משקפי Meta 2 (מקור Meta)

תחומי המציאות המדומה (VR) והמציאות הרבודה (AR) הם בין התחומים ה”חמים” יותר בשנים האחרונות, כאשר לא מעט חברות משקיעות בפיתוחים בתחומים אלו. הקשיים של Meta לא נגרמו מביצועים לא מוצלחים של משקפי ה-Meta 2, אלא כתוצאה מבעיות בגיוס הכספים האחרון.

לפי המסרים של מירון גריבץ, גורל החברה נראה חיובי, ועל פי המידע המועט הידוע אודות הרכישה, החברה הרוכשת תמשיך לתחזק את המוצרים הקיימים שלה ותספק עבורם תמיכה. למרות שלא ברור עדיין מה התוכניות העתידיות של החברה הלא ידועה שקנתה את Meta, נותר לראות ולקוות כי זאת לא הפעם האחרונה שנשמע על גריבץ ומשקפי ה-Meta.

הצגת משקפי ה-Meta על ידי גריבץ באירוע TED ב-2014:

מקורות
Meta
the verge
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות