מיקרוסופט הורגת את Windows 10 Mobile ומוסרת ללקוחותיה: “עברו לאנדרואיד או iOS”

קצת יותר משנה לאחר שהודיעה ענקית התוכנה מיקרוסופט על השהיית פיתוחי החומרה והתוכנה עבור סמארטפונים מבוססי ווינדוס, מעדכנת החברה את איזור השאלות והתשובות באתר האינטרנט הרשמי שלה ומביאה לסיום את המסע הרעוע של “חלונות” בשוק הניידים. באמצעות הכותרת Windows 10 Mobile End of Support, מודיעה מיקרוסופט על הפיכת ההשהייה הממושכת לעצירה מוחלטת של ייצור ופיתוח מכשירי סמארטפון המבוססים על מערכת ההפעלה Windows 10 לנייד.

בתוך כך, מודיעה החברה גם על הפסקת התמיכה במערכת ההפעלה ב-10 בדצמבר 2019. מכשירים מסוימים, דוגמת Lumia 640 ו-Lumia 640XL, אשר מריצים גרסה ותיקה יותר של מערכת ההפעלה, יאבדו את תמיכתה הרשמית של מיקרוסופט כבר ב-11 ביוני 2019. הפסקת התמיכה משמעותה בראש ובראשונה עצירת הפצתם של עדכוני תוכנה, אך יתרה מזאת, מוקדי התמיכה של מיקרוסופט לא יספקו מענה באשר למוצרים, והחברה גם לא תוכל להתחייב לתקינותם של שירותים קיימים שניתנו כחלק ממערכת ההפעלה.

כפיתרון ביניים, ממליצה מיקרוסופט לכלל לקוחותיה שעדיין אוחזים במכשירים מבוססי Windows 10 Mobile, לבצע גיבוי תדיר יותר לנתונים האישיים שעל המכשירים. בנוסף, כפתרון לטווח הארוך יותר – מציעה החברה שלא להמשיך ולהשתמש במערכת ההפעלה שלה לאחר הפסקת התמיכה לעבור ולהשתמש במכשירים מבוססי אנדרואיד או iOS.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים