הצצה ראשונה: Royole FlexPai – הסמארטפון הגמיש הראשון

האם התואר של להיות ראשון באמת שווה משהו? אם תשאלו את חברת Royole, כנראה שתענו בחיוב. החברה הציגה בתערוכת CES 2019 בלאס-וגאס את Royole FlexPai, הסמארטפון הגמיש הראשון בעולם בעל מסך 7.8 אינץ' מסוג AMOLED המסוגל להתקפל במגוון זוויות: כאשר הוא פתוח במלואו תוכלו לנצל את כל שטח המסך כטאבלט וכאשר תקלפו אותו לתצורת סמארטפון יהיו לכם כ-4 אינצ'ים זמינים. אנחנו חייבים להודות, ה-FlexPai הוא מכשיר רע מאוד בכל מה שנוגע לחווית המשתמש, אבל הפוטנציאל שהוא בא להציג למסכים המתקפלים מרשים מאוד.

חברת Royole הינה יצרנית מסכים אמריקאית-סינית, המתמחה בייצור מסכים גמישים מסוג AMOLED הניתנים לשילוב במגוון מוצרים. לצד סמארטפון ה-FlexPai, היא הציגה מסכים המשולבים גם בתיקים ובגדים. מדורי האופנה לא תפסו את הכותרות עבור החברה, בעוד שתתקשו למצוא מגזין טכנולוגיה בעולם שלא כתב על הסמארטפון.

מפרטו של ה-FlexPai מרשים מאוד וכלל את מערכת השבבים Snapdragon 855 החדשה, זיכרון RAM פנימי של 6GB או 8GB, מערך צילום הכולל זוג חיישני 16 ו-20 מגה פיקסל במפתח צמצם f/1.8 הממוקמים בחזיתו, כאשר לצידם פלאש LED, סוללת 3,800mAh, חיבור USB-C ועוד.

למרות המפרט המרשים, על ה-Royole FlexPai יהיה נורא קשה להמליץ. מערכת ההפעלה של המכשיר היא כמובן אנדרואיד, אמנם מדובר בגרסה שנאלצה לעבור התאמות רבות על ידי החברה כדי להתאים לאפשרויות שהמסך הגמיש מציע. לא נראה כי חברת Royole הינה בעלת ניסיון רב בפיתוח ממשקי משתמש, מה שגרם לגרסה שעל המכשיר לעבוד בצורה לא מוצלחת (בלשון המעטה) שהרבתה להיתקע. אפילו הפעולות הבסיסיות ביותר התלוו בקרטועים בלתי נסבלים ואנחנו מתקשים להאמין שהחברה תצליח לשפר זאת עם עדכונים בעתיד.

Royole FlexPai (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)

Royole FlexPai (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)

בעיה נוספת שהחוויה הראשונית עם טלפון גמיש עוררה אצלנו נוגעת לדרך בה המסך אמור להגיב למגע המשתמש כאשר תקפלו את המכשיר. מאוד קשה לקפל אותו מבלי לגעת במסך עצמו וכל נגיעה נרשמת על ידי מערכת ההפעלה, כך שבטעות יבוצעו כל מיני פעולות בלתי רצויות ואין ממש דרך להתחמק מכך. הקיפול מגושם גם כן, שכן ה-FlexPai מתקפל ממצב טאבלט, שלא באופן ממש ישר (ישנה בליטה בולטת באמצע גם כאשר פתוח במלואו), למצב סמארטפון שהוא דומה מאוד לספר (או Surface Book של מיקרוסופט).

למרות כל הבעיות, ה-Royole FlexPai הוא מכשיר מרגש מאוד, שהגמישות שלו (תרתי משמע) פותחת מגוון רחב של הזדמנויות לתעשיית המובייל. אם עד כה הטרנד הבא של סמארטפונים גמישים לא הצליח בהכרח לרגש רבים מאיתנו, לאחר השימוש בו אני חייב לציין שאני מחכה לראות מה סמסונג, וואווי ואולי LG יציגו במהלך השנה עם הסמארטפונים הגמישים שלהן.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות