דיווח: אפל תשלב מסכי OLED בכל דגמי האייפון הבאים 

מסכי נוטיפיקציות ב-iOS 12 (תמונה: Apple) מסכי נוטיפיקציות ב-iOS 12 (תמונה: Apple)

דיווח חדש המגיע אלינו דרך הוול סטריט ג’ורנל מספר על כך שאפל תעבור למסכי OLED בכל סדרת האייפון הבאה שלה, ועל ידי כך תנטוש את מסכי ה-LCD לחלוטין. הדגם האחרון שהוכרז על ידי החברה וכולל מסך LCD הינו ה-iPhone XR, אשר על פי אפל הינו מסך ה-LCD בעל הצבעים המדויקים בתעשייה.

אומנם, נראה כי החברה אינה מאמינה אדוקה בפאנלים מהסוג המדובר, זאת עקב הדיווח המספר על כוונותיה של אפל להעביר את כל סדרת האייפונים הבאה למסכי OLED דקים. במסגרת מפת דרכים משוערת לגבי האייפונים אשר יובילו את שנת 2020, נוכל לגלות כי המעבר ל-OLED יאפשר לאפל להכניס עיצוב גמיש יותר, אך מה בדיוק אומרת המילה גמיש וכיצד אפל תממש את משמעותה? נצטרך לחכות לשנת 2020 על מנת לגלות.

בעבר שמענו על כך שאפל בודקת גם את טכנולוגיית ה-microLED למסכי האייפון הבאים, אך השמועות שהגיעו לאחר מכן השכיחו את העניין מחיי היום-יום שלנו. טכנולוגיית ה-MicroLED מסוגלת לספק בהירות מסך גבוהה עד פי 30 ממסכי ה-OLED, ואינה סובלת מחיי מדף קצרים עקב צריבות מסך ותקלות נוספות אותן ראינו במסכי OLED למיניהם.

בשלב זה, חברת Japan Display היא הספקית העיקרית של אפל למסכי LCD, כך שבמידה והחברה תעבור למסכי OLED, יצרניות אחרות עלולות להרוויח מהמעבר וחברת Japan Display תיאלץ למצוא מקור הכנסה חדש. מנגד, בכניסה לאתר החברה ניתן לגלות שהספקית עובדת על מסכי OLED משלה, מה שמחייה את האפשרות שאפל תישאר עם הספקית לסיבוב נוסף ותמנע בעיות הכנסה לחברה.

השוואת מפרטים