המשחק Metro Exodus נוטש את Steam לטובת Epic ברגע האחרון

| יום שישי, 1 בפברואר 2019, 13:33 | משחקים

משתמשי Steam שרצו להזמין מראש את המשחק המצופה Metro Exodus הופתעו לראות הודעה לפיה המשחק לא יהיה זמין יותר בחנות, עקב החלטה של מפיצת המשחק לעבור לחנות מקוונת אחרת. המשחק היה אמור להגיע ל-Steam ב-15 בפברואר. Deep Silver, המפיצה את Metro, הודיעה כי המשחק הולך לצאת למחשב בחנות של Epic, אך מי שהספיק להזמין מראש את המשחק ב-Steam עדיין יוכל לשחק.

Deep Silver רמזה כי הסיבה למעבר הינה חלוקת הרווחים התחרותית של Epic. בחנות של Epic המפתח מקבל 88% מההכנסות. בהתאם לכך, החברה גם הורידה את מחיר המשחק בחנות של Epic, שעולה כעת 50 דולרים (במקום 60 דולרים ב-Steam). מי שיקנה גרסה פיזית של המשחק יקבל גם מפתח להפעלת המשחק בחנות של Epic, ולא ב-Steam.

“אנחנו מאושרים לחבור אל Epic כדי להביא את Metro Exodus לשוק המחשב האישי,” אמר קלמנס קונדרטיץ, המנכ”ל של Deep Silver. “חלוקת ההכנסות הנדיבה של Epic משנה את השוק, ותאפשר למפיצות להשקיע יותר בתוכן, או להוריד את המחירים עבור השחקנים. השותפות הזו תאפשר לנו להשקיע יותר בעתיד של Metro.”

נראה כי המהלך תפס את Valve לא מוכנה. בהודעה של החברה נמסר כי לדעתה, המהלך אינו הוגן: “ההחלטה אינה הוגנת עבור לקוחות Steam, במיוחד אחרי תקופה ארוכה שבה התאפשר להזמין את המשחק מראש. אנו מתנצלים בפני לקוחות Steam שציפו לרכוש את המשחק לאחר תאריך השחרור שלו ב-15 בפברואר, אך רק לאחרונה התוודענו להחלטה הזו, ויש לנו זמן מוגבל להודיע על כך לכולם.”

למרות המעבר הפתאומי לחנות של Epic, נראה כי Metro Exodus יחזור ל-Steam שנה לאחר השקתו – ב-14 בפברואר, 2020, כך שמדובר למעשה בבלעדיות זמנית. עם זאת, נראה כי Epic מוכנה להפשיל שרוולים על מנת לגייס מפתחים לחנות שלה, והתוצאות לא מאחרות להגיע.

מקורות
PC Gamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות