סמסונג בוחנת שילוב מצלמה בעט ה-S Pen של ה-Galaxy Note

עט הסטיילוס של Galaxy Note 9 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

סמסונג בוחנת אפשרות לשילוב מצלמה בתוך עט הסטיילוס S-Pen אותו היא נוהגת לשלב כחלק מהחבילה יחד עם מכשירי סדרת ה-Galaxy Note שלה, כך עולה מתוך פטנט שנרשם לאחרונה על ידי החברה, זאת כשנתיים לאחר שהוגש. הפטנט מתאר כי עט ה-S Pen החדש ישלב מערך צילום בחלקו התחתון, כאשר זה יורכב ממספר עדשות שיאפשרו ביצוע של זום אופטי, אפשרות שעדיין לא קיימת במרבית הסמארטפונים, ועשויה לקסום למשתמשים רבים.

היכולת לצלם תמונות באמצעות עט הסטיילוס, באם תבחר סמסונג לשלבה ב-S Pen שיצורף למכשירי ה-Galaxy Note העתידיים, תצטרף ליכולת התמיכה של העט בבלוטות' שהגיעה בדור האחרון לצד ה-Galaxy Note 9. שילוב יכולות הצילום יחד עם התמיכה בקישוריות בלוטות' תאפשר למשתמשים לצלם תמונות באמצעות העט קל המשקל והנוח לתמרון, תוך הצגת התמונה הנראית דרך המצלמה על גבי מסך הסמארטפון, שישמש גם ככלי האחסון לתמונות שיצולמו.

פטנט מצלמה ב-S PEN
פטנט מצלמה ב-S PEN (תמונה: Patently Mobile)

סמסונג שילבה בעבר מצלמה במוצרים שאינם סמארטפונים, כמו בשעון ה-Galaxy הראשון שלה, כך שלא תהיה זו הפעם הראשונה בה יוצאת החברה להרפתקה מסוג זה. אף החסרונות שבתמרון מצלמה באמצעות העט בזמן שהסמארטפון ביד השניה, ישנם גם יתרונות שעשויים להגיע לצד זאת, בהם התמיכה בזום אופטי המתואר בפטנט שרשמה החברה ובמידה והמשתמשים ממש יאהבו את אפשרות הצילום באמצעות העט – ביטול מצלמת הסלפי לטובת מצלמת עט הסטיילוס (לא סביר במיוחד, אבל זו אפשרות).

כמו עם כל פטנט, עצם רישומו של זה אינו מבטיח כי סמסונג אכן תשלב מצלמה בעט הסטיילוס, אך זהו בהחלט צעד הגיוני לאור הוספת התמיכה בבלוטות' בדור הקודם. נדע על כך יותר עם חשיפתו של מכשיר ה-Galaxy Note 10 במחצית השנייה של השנה.

השוואת מפרטים