סמסונג מאפשרת לבעלי Galaxy S10 לשנות את מטרתו של כפתור ה-Bixby

Samsung Galaxy S8 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) Samsung Galaxy S8 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מרגע יציאת סדרת ה-Galaxy S8, מירב המשתמשים החלו להתלונן מדוע לא ניתן לשנות את ייעודו של כפתור ה-Bixby, אך ישנם אחרים שדווקא השתמשו בעוזרת האישית ונהנו מהכפתור הייעודי. אומנם, במידה ואתם מרגישים חלק מהקבוצה המוזכרת ראשונה, סמסונג שומעת את קולכם ובסדרת המכשירים החדשה תאפשר לשנות את תפקודו של הכפתור לפעולות אחרות.

הכפתור, אשר נמצא בחלקה השמאלי של המסגרת בסדרת ה-Galaxy S10, ניתן לשינוי לכל פעולה אשר תחפצו בה. לדוגמה, במידה וברצונכם לפתוח אפליקציה מסוימת בלחיצה על הכפתור, סמסונג תציג בפניכם בממשק מסודר את כל האפלקיציות על המכשיר ותתאפשר בחירה בין כולן. מנגד, תוכלו לעשות זאת רק באחת מהפעולות בזמן לחיצה על הכפתור.

על מנת שמשתמשים לא ישכחו לחלוטין מקיומה של העוזרת האישית של החברה, סמסונג דואגת שבמידה ואתם מחליטים לשנות את ייעודו של הכפתור לייעוד אחר, עדיין תוכלו לפתוח את ממשק העוזרת האישית באמצעותו. כך שבמידה והגדרתם את פתיחת ה-Whatsapp בלחיצה אחת על הכפתור, זוג לחיצות יפעילו את ביקסבי.

ביקסי על גבי Samsung Galaxy S8 (תמונה: יח"צ סמסונג)
ביקסי על גבי Samsung Galaxy S8 (תמונה: יח”צ סמסונג)

וכמובן שהדבר עובד גם בצורה הפוכה, במידה והגדרתם את פתיחת ה-Whatsapp בלחיצה כפולה על הכפתור, לחיצה אחת עליו תקפיץ בשבילכם את ביקסבי. בנוסף לכך, לא משנה במה תבחרו, את ביקסבי תמיד תוכלו להעיר לחיים באמצעות לחיצה ארוכה על הכפתור הייעודי. זה הוא לחלוטין צעד בכיוון הנכון מצידה של החברה, הן בהאזנה לקהל הלקוחות והן בשיפור הפונקציונליות של המכשיר.

בנוגע לדגמים הקודמים אשר עודכנו לממשק ה-One UI כדוגמת ה-Galaxy S9 וה-Galaxy Note 9, סמסונג עדיין לא פרסמה תגובה רשמית האם אלו יזכו לאפשרות החדשה.

השוואת מפרטים